szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - żywienie 10-miesięcznego niemowlecia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
słoneczko
2007-01-24
Email
Dziewczyny, czy 10-miesięczne niemowlę może dostać do jedzenia zupę ugotowaną dla rodziny ( na kości + mięso np. z indyka), oczywiście po zmiksowaniu, bez przypraw i śmietany, warzywa kupowane w sklepie.Pozdrawiam?Ania
bela
2007-01-24
13:32:44
Email
Sloneczko jesli nie reaguje zle na nowosci to spokojnie mozesz dac.JA tak daje - o ile chce nie tylko zupy.A moj synio ma prawie roczek.
katka
2007-01-24
21:02:17
Email
Jak najbardziej,ale bez miksowania-dziecko powinno wtym wieku gryźć
słoneczko
2007-01-25
09:54:35
Email
Dzięki dziewczyny. Co jeszcze dajecie takim dzidziusiom do jedzenia? Czy lekko posolić potrawę można?
katka
2007-01-25
10:10:37
Email
nie sól,nie słodź,pozwól sie cieszyc prawdziwym smakiem potraw.Moja nieco starsza je głownie obiadki słoiczkowe-brak czasu na gotowanie wtygodniu,ale jak jest jakas nasza zupka to tez dostaje(zagęszczona kaszkami warzywnymi,żeby z łyzki tak nie kapało),kawałki mięska,ziemniaczki,wędlinki,owoce,ogórki kiszone,bułki. Ona zawsze tak na nas patrzy jak cos jemy i tez musi spróbować.
słoneczko
2007-01-25
10:20:31
Email
Katka, bardzo dziękuję za odpowiedź. Moglabyś jeszcze napisać, ogórki kiszone w jakiej postaci? Jeśli dobrze przeczytalam zagęszczasz kaszkami warzywnymi, gdzie coś takiego się kupuje? Co dajesz z owoców, oprocz jabłuszka i bananów, wędlinki - jakie? bułeczki moczone w mleku? Ile ma twój skarbeczek, czy karmisz jeszcze piersią?
katka
2007-01-25
13:23:45
Email
Ogórek kiszony przeciety na pół do łapki. Te kaszki to puree misiowy ogródek Nestle-dodaje tylko troszkę,nie tak żeby łycha stawała,w zupce sa kawałki wazyw makaron,ryż,zależy jaka zupa. Wędlinki takie dla dzieci albo nasze. Bułeczka sucha,ewentualnie z masłem(niby nie powinnam ze wzgledu na ryzyko alergii,ale...). Daje tez makaron jak akurat mam na obiad-siedzi sobie w foteliku i skubie go. Jadła juz nadzienie z ruskich. Daje surówki np.z marchewki.Owoce-jabłka,banany,mandarynki,gruszki z kompotu) nie wszystko jej smakuje. staram sie by jadła rzeczy wymagające zaangazowania ze strony buzi,nie papki. Mam złe doswiadczenia zestarszym synem i teraz staram sie nie popeniac tych samych błędów.Piersia karmiłam do 6 miesiaca.
katka
2007-01-25
13:25:17
Email
ma prawie 11 miesięcy,ale takie menu a już od miesiąca,dwóch
Basia.26
2007-01-25
13:27:13
Email
mój Miłosz ma przwie roczek. odkąd skończył 8 miesięcy to je prawie wszystko to, co my. zupy je nasze, ze śmietaną, z przyprawami. wyczytałam, ze estragon np ułatwia trawienie. dodaje tez czosnek, oregano, majeranek. do zupy scieram warzywa na grubej tarce. ma dwa zeby, ale mimo tego daje sobie radę, nie muszę miksowac zupek. mięsko drobię na malutkie kawałeczki. do zupy daję makaron, grysik, kasze jęczmienną. nawet od 10 miesiąca je żurek, barszcz... tylko, ze Miłosz nie ma na nic uczulenia, wcina frankfuterki z ketchupem, pomarańcze, kiwi.... po prostu wszystko. jajka na miękko, jajecznice itd.
Basia.26
2007-01-25
13:30:26
Email
Katka ja tez daje chlebek czy bułeczkę z serkiem topionym, masłem, wedliną.... bardzo ładnie wcina kanapki :) wiadomo zawsze obserwuję, ale stwierdziłam, ze skoro mi smakuje z masłem, to jemu pewnie też lepiej kanapka z masełkiem podchodzi niz bez;) kupuje dobrę masełko, wiec jestem nieco spokojniejsza, a alergii żadnej nie zaobserwowałam :)
słoneczko
2007-01-26
10:13:39
Email
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie. Karmie jeszcze Beatke piersia i dostaje również mleko sztuczne. Ma już 2 ząbki na dole, wychodzą 4 na górze. Czy kiedy już wyjądą ząbki,można będzie karmić ją z piersi w nocy ( przebudza się w nocy 2-3 razy i chce cyca, dużo nie pije trochę, przez sen), czy raczej dawać wodę do picia, ze względu na ząbki. Czy powinnam już kupić szczoteczkę do ząbków- jaką? A napoje podaje się dziecku z butelki czy z kubeczka - jeśli kubeczek to jaki? Pozdrawiam. Ania
katka
2007-01-26
19:50:28
Email
Napoje możesz dawać jak najbardzij z kubeczka.SzczoteczkE tez juz powinna mieć-jest duzy wybór w sklepach np.colgate . Do tego pasta-polecam nenedent bez fluoru albo colgate dla dzieci w wieku 0-2.
a.n.k.a77
2008-12-02
15:48:11
Email
Mam 10 miesięcznego synka czy mogę Mu już dawać jajecznice na masełku ,jeśli tak to proszę o jakiś przepis
ciekawa
2008-12-02
19:40:38
Email
Oczywiście;) ja robiłam zwyczajnie na patelni teflonowej z odrobinka masełka ale wiem ze dziewczyny na gotującą wodę wstawiały miske i w tej misce nagrzanej robiły.
a.n.k.a77
2008-12-02
21:54:53
Email
Dzięki :)
a.n.k.a77
2008-12-07
10:59:23
Email
Dziewczyny a wędlinę to jaką dajecie ?
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum