szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - niedowaga


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
anita
2006-10-12
Email
kochane pomóżcie!Właśnie dzisiaj dowiedziałam się, że moje dziecko ma niedowage - ma 7,5 mies i wazilo przy wzroscie 67 cm. Nie przyszło by mi to do glowy bo mala wygląda zdrowo, jest silna i bardzo sprawna. Pani powiedziała ze powinna ważyć co najmniej 8200 kg ! To ponad kilo ! Ale problem jest taki. Moja mała najchetniej piłaby same moje meczko. Ale zjada też obiadek (3/4 małego słoiczka), słoiczek owoców, soczek ok.40 ml i kaszke na noc - 60 ml - 5 łyżeczek - chcę zaznaczyć że ta kaszka jest gęsta (bo tylko taka jej smakuje) i zjada ją łyżeczką. W między czasie moje mleczko. Powiedzcie mi prosze, jak powinno wyglądać żywienie takiego niemowlaka kiedy dziecko nie chce pić mleka modyfikowanego z butelki akceptuje jedynie mleczne kaszki owocowe na gęsto. Może ktoś to już przerabiał...?
anita
2006-10-12
21:54:05
Email
przepraszam -opuściłam najważniejsze - 7,5 mies - waży 7 kilo - 67 cm
Basia.26
2006-10-13
06:55:35
Email
z tego, co piszesz to mała ładnie je. jeśli na noc poje takiej gestej kaszki to na prawde ja to "trzyma" :) może ostatnio stała sie bardziej aktywna, wiecej się rusza, zabiera do raczkowania, turla sie, pełza:) mój Miłosz własnie ma ten etap, ma 8 miesięcy, a jak miał 7 to wazył7600. też niby mało przybrał od poprzedniego wazenia, bo 50g, ale on jest strasznie ruchliwy. teraz ma 8 miesięcy i 8 kg. przytył od 19 września do 5 pażdziernika 400g. problem by był jakby dziecko nie chciało jeść, a jak zjada wszystko to znaczy, że jest aktywne no i może ma bardzo dobrą przemiane materii. Miłek potrafi zrobić dwie, czasem 3 kupki dziennie. także obserwuj czy mała się najada, czy nie zmiania się coś w jej ilościach posiłków. jeśli wszystko zjada to nie masz sie czym martwic na zapas. aha, może posiłki dla małej robisz zbyt lekkie, ja sie dowiedziałam, zeby do zupki i kaszki dawac odrobine masełka, bo dziecko dostaje za mało tłuszczów:) z oliwa z oliwek mu zupka nie smakuje. pozdrawiamy.
anita
2006-10-13
13:54:45
Email
Dzięki za odpowiedz. Chyba masz racje. nie zamierzam się aż tak bardzo tym przejmować, chociaż juz zaczęłm powatpiewać czy na tym moim mleku mała się najada, ale to ponoć pierwszy krok do utraty laktacji. Podziele sie jeszcze taką uwagą: mieszkam w tej chwili w Kijowie (Ukraina) i własnie na tej owej wizycie u pediatry dowiedziałam się również że "dzieci na żądanie karmi się tylko do 3-4 miesiaca a później ogranicza się mleko na rzecz pokarmów stałych" .....!
Michalina
2006-10-13
15:15:13
Email
Moje dziecko (21 m-cy) to straszny niejadek. Patrząc na siatkę centylową powinien wazyć o 1,5 kg więcej. Mały jest bardzo ruchliwy, wszędzie biega, siedzenie w krzesełku przy stoliku to dla niego katorga. Doszłam do wniosku, ze nie będę karmić go na siłę. Jezeli nie chce jeść to nie. Zgłodnieje to sam przyjdzie. A tak poważnie, jeżeli u Twojej Małej nie ma żadnych oznak choroby, anemii, wyniki ma dobre to nie przejmuj się. Widocznie taka jest jej uroda.
Michalina
2006-10-13
15:18:12
Email
A zapomniałam dodać, że moje dziecko też pije tylko cycowe mleko. Nie cierpi mleka modyfikowanego, żadnych kaszek mlecznych, serków, jogurtów. Mleko z piersi jest mniej kaloryczne od tego modyfikowanego i może między innymi też stąd ta niedowaga.
anita
2006-10-13
17:32:15
Email
A mozecie mi powiedziec jak wygląda taki jadłospis malucha 8-miesiecznego karmionego piersią. Jak często i co zjadają wasze dzieci ? I jeszcze jedno czy karmicie cały czas na żądanie czy są to jakieś ustalone pory. ACHA JESZCZE jedno - czy do takiego słoiczka z upką teżdodawać np. masełko i ile ?
emcia
2006-10-14
09:29:43
Email
Jak to mleko z piersi jest mniej kaloryczne???? Chyba żartujesz???? Mój syn właśnie zaczął 6 m-c i waży 8900 karmiony cycem, więc co do tych kalorii to się nie mogę zgodzić.... Zrób badanie krwi, jeśli morfologia jest ok., to się nie przejmuj...grunt żeby nie miała anemii. Pozdrawiam
emcia
2006-10-14
09:30:52
Email
Jak to mleko z piersi jest mniej kaloryczne???? Chyba żartujesz???? Mój syn właśnie zaczął 6 m-c i waży 8900 karmiony cycem, więc co do tych kalorii to się nie mogę zgodzić.... Zrób badanie krwi, jeśli morfologia jest ok., to się nie przejmuj...grunt żeby nie miała anemii. Pozdrawiam
katka
2006-10-14
09:56:52
Email
Nie przejmuj sie wagą maluszka. Moja Aga ma 7,5 miesiaca itez jest malutka,nie podwoiła nawet swojej wagi jak miała 6 miesięcy. Ale jest taka energiczna,spokojnie sypia,wesola i do tego ładnie zjada ok 5 posiłków dziennie(rano butla,potem kasza łyżeczką,zupka-czasem duzy słoik,deserek i na noc butla z kaszą,do tego wtrąci biszkopta,chrupke,a dzis nawet chleb z masełkiem skosztowala). Doszłysmy z lekarką do wniosku,że taka jest juz jej uroda. Zreszta po mnie na pewno nie będzie wielkoludem. Pocieszające jest to że na pewno nie będzie miala nadwagi. A male jest piekne.Masła do gotowych dań nie trzeba dodawać,bo są one juz odpowiednio skomponowane-patrz na sklad.A co do piersi na życzenie,kieruj sie własnym sercem-jak ci nie przeszkadza karmić kiedy dziecko chce,to ak je karm,a jak chcesz mieć ustalony jakis tryb dnia,to staraj się karmic o okreslonych porach. A dziecko i tak zrobi po swojemu.
kyja
2006-10-14
17:38:06
Email
Michalina, ile Twój Łukasz waży? pytam,bo mój Misiek jest bardzo drobny i mało waży i jest niejadkiem.Nadal jest fanem mojego mleka;-))Misiek ma 26 m-cy:2 m-ce temu ważył 10,5 kg i mierzył 84 cm.
basienka25
2006-10-14
19:20:02
Email
Moja Ola ma prawie 8 miesięcy i waży 7450.Do tej pory nie podwoiła swojej wagi urodzeniowej.Karmię ją wciąż piersią, dostaje też zupkę ( sama gotuję), zjada prawie cała szklankę.Ja także nie jestem wielkich rozmiarów więc sądzę,że i moje dziecko bedzie mniejsze od innych.Ale nie martwi mnie to, ponieważ dobrze się rozwija, cały czas się wierci, nie usiedzi na miejscu.Po prostu taka jej uroda, jak powiedziała Katka:)
Michalina
2006-10-16
13:00:07
Email
Kyja - Łukasza ważyłam jakieś 2 m-ce temu (miał wtedy trochę ponad 20 miesięcy) i ważył 10,4 kg. Nie sądzę żeby do dzisiaj cokolwiek przytył, mam wrażenie, że jeszcze schudł. Moje dziecko najchętniej by jadło chrupki, suchą bułkę, świeże maliny , no i oczywiście "cycy". Nie wiem ile dokłanie mierzy, ale myślę, że gdzieś około 85 cm. Dodam tylko, że waga urodzeniowa to 3900 i mierzył 59 cm.
Basia.26
2006-10-17
08:49:41
Email
anitko do zupek ze słoiczków chyba nie trzeba dodawać masełka. te zupki już powinny mieć tyle tłuszczu, ile nalezy:) no ja do gotowych słoiczków bym nie dawala. sama gotuję Miłkowi i wiem, ze te zupki sa za "cieniutkie", wiec je podbijam śmietanka, albo dodaję maselka:)
aneta2924
2007-10-03
17:55:31
Email
moja ola ma 5 miesiecy i wazy 5600 g est niejadkiem a dodam ze urodzila sie z chorymi nozkami i osiem tygodni nosila gipsy a teraz nosi szyne i ciagle macha nozkami moze przez ta aktywnosc tak malo przybiera na wadze urodzila sie z masa 3720 g pediatra ciagle sie mnie czepia a mi sie wydaje ze taka jej uroda no i te nozki
ciekawa
2007-10-03
18:02:48
Email
według siatki centylowej to rzeczywiście jest poniżej normy ale jak nie choruje-wyniki ma dobre to czym tu sie martwic. Na świecie muszą być i grubsi i chudsi-no nie;)Czy pediatra robił jej badania? a może masz za mało pokarmu?? co jeszcze je twoja niunia? A może kaszki mleczne? moja je aż sie poci;) to takie treściwsze jest.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum