szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - mam duuuuzy problem z kupkami


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Daniel
2006-08-02
Email
Bardzo prosze o rade, mam 2,5 miesieczną córkę od około miesiąca mła nie robi kupki sama daję jej czopki co trzy dni..karmię piersią i dostaje teraz w upały herbatkę bobwita koperkoą i rumiankową... po czpoku robi kupkę natychmiast po okólopół godziny.Nie pomagają masaże ciepłe okłady sok z jabuszka ruszanie nóżkami, dodam jeszcze ze mała po czoku robii kupkę żółtą i żadką.. bardzo prosze o rade bo juz niewiem co robić to moje pierwsze dziecko ....więc nie jestem doświadczoną matką prosze pomóżcie mi przecież nie moege jej ciągle dawać czopka mała sie pręży juz na drugi dzień i jest niespokojna...doktor powiedziała ze mam masowac brzuszek ale to nic nie daje małą sie bardzo denerwuje.
lidiamital
2006-08-02
21:49:49
Email
Juz o tym pisałam, a tę metodę poleciła mi pani doktor. Jeśli nie może zrobić kupki to z szarego mydła jest jescze dostępne w sklepach odkrój kawałeczek malutki mniejszy niż czopek zwilż wodą i włóż do pupci tylko przytrzymaj chwilkę. Jeszcze przeanalizuj dietę może jesz coś co powoduje zaparcia?
weridiana
2006-08-02
22:10:05
Email
Nie wiem co ci doradzić bo takirgo problemu nie mam ale myślę że dawanie dziecku cały czas czopków to nie jest dobry pomysł bo się przyzwyczaji i nie będzie chciała sama robić. Może zmień lekarza bo porada z masowaniem brzuszka to zdecydowanie za mało. I może spróbuj dawać wodę koperkową działa rewelacyjnie lepiej niż herbatki daje się ją do 6 razy dziennie przed posiłkami (ale to w zależności od wieku dziecka) Pozdrawiam i powodzenia
Dorota
2006-08-02
22:11:53
Email
Syrop LACTULOSUM --dziewczyny dawały swoim dzieciaczkom. W aptece ponoć bez recepty, ale zawsze warto skonsultować to z lekarzem. Ja dawałam też małej rano (w ciągu dnia również) zwykłą przegotowaną wodę do picia,na rozlużnienie kupy.
Dorota
2006-08-02
22:15:33
Email
czopki i mydło to myślę, że to tak bardziej dorażnie no i napewno poradż się innego pediatry. a tu na forum wpisz w wyszukiwarkę LACTULOSUM i poczytaj o syropku. pozdrawiam
joanna
2006-08-02
22:20:34
Email
ostatnio bylismy u lekarza i trz rozmawialismy o kupkach, bo nasza Mala cos sie prezyla i nic nie mogla z siebie wydusic.(swoja droga wszystko o.k. i juz z kupkami nie ma problemu)Lekarz stwierdzil, ze jezeli karmi sie tylko piersia to jest czesto norma, ze malenstwo robi kupke nawet co kilka dni, ale jezeli karmi sie butelka, albo tak jak w moim przypadku dokarmia, to kupka obowiazkowo musi byc codziennie.No i zdarzaja sie dzieci ktorym trzeba niestety pomoc przy jej zrobieniu i tyle.Nam polecil oprocz masazu metode z termomertem.Jezeli to nie pomaga to dal pare sztu takich jednorazowych lewatywek dla niemowlakow (tylko w braku rezultatow z termomertem).Na moje pytanie, czy tak mozna z termomertem czy to nie przyzwyczaja dziecka, stwierdzil, ze nie a kupke trzyba z tamtad wydobyc i to jest najwazniejsze.Zaznaczam jednak, ze to opinia mojego lekarza,a wiadomo ze co lekarz to inne zdanie.
ilona81
2006-08-02
22:28:23
Email
Oj, ja tez przeszłam kupki podwójnie :P zgadzam sie z przedmówczynią, przy sztucznym karmieniu dzieciak powinien robic kupkę raz na dobę, przy piersi wystarczy nawet raz na tydzień..a jesli mala sie pręży, to nie przesadzaj z metodami inwazyjnymi (termometr, mydełko-lewatywka) - owszem czasem sama stosowałam, ale moze ze dwa razy jedynie.. za to co mi pomogło, to herbatka poprawiająca trawienie z hippa, oraz herbatka z miodem, tylko dobrze by był ze sprawdzonego źródła - na 100ml wody, płaską łżeczkę miody - działa świetnie ;)
Daniel
2006-08-03
21:47:39
Email
Dziękuję wam za rady dziś znowu walczyliśmy z kupką Wiktoria prężyła się od wczoraj nic nie pomagało masaże ciepłe okłady nic zadziałał jedynie termometr a i tak mała cały dzień jest niespokojna popłakuje i wogóle..Odżywiam sie w miarę dobrze nie jem nic co mogłoby spowodować takie dolegliwości a mimo to znowu była jazda mała darła sie straszliwuie. Sprawdze tą herbatkę na trawienie z hippa...Moja pani doktor powiedziala ze moge miec pokarm bezresztkowy...Po zrobieniu kupki zazwyczaj wszystko wraca do normy ale na trzeci dzień zaczyna sie od nowa...Jeszcze raz dziękuje sparawdze tez te kropelki ..pozdrawiam
Magdalenka
2006-08-04
13:30:14
Email
dziewczyny, ostroznie z modem, jest silnym alergenem, tak jak truskawki, orzechy... polecam syrop lactulosum, jest bezpieczny bo powolduje lepsze wchlanianie wdy z jelita przez co rozluznia kupki. jezeli chodzi o masaz, to moze sprobuj tego (polecony przez tesciowa pielegniarke) kciuki po obu stronachj brzuszka powyzej miednicy i ruchami okreznymi zjezdzasz stopniowo na dol brzuszka na srodek gdzie palce sie zlacza, robiosz taki trojkat po prostu. u mojej julki dzialalo czasem a tez mialam problem z kupkami na pocatku jak dostawala buletke. kupki robila nawet 1 na 2 dni, i to bylo ok w jej przypadku. mozesz sprobowac dac malej pic ciepla, przegotowana wode na czczo, to dziala na moja siostrzenice dorosla. herbatka hippa na dobre trawienie tz jest ok, sprobuj tez plantex, jest moze nawet lepszy. pozdrawiam, magda
Katja
2006-08-05
18:47:03
Email
Ja swojej córeczce kiedy miała problemy z kupkami podawałam do picia herbatkę "plantex" i pomagało. Nie jestem pewna czy Lacidofil nie ma tez działania wiatropędnego. Zapytaj w aptece.Ale chyba tak bo kiedy brałam antybotyk podawałam Małej ten lek, nie odstawiałam jej od piersi i nie było żadnych skutków ubocznych pomimo tego że w tym okresie zaczęłam jeść kapuste itd. Pozdrawiam!!!!
Daniel
2006-08-08
17:39:31
Email
To znowu ja:) Wypróbowałam tą herbatke na trawienie i soczek z jabuszka i z marchewki i ....nic mała ostatnio robiła kupkę przy mojej pomocy w sobote rano tzn 5 sierpnia a dziś mamy wtorek ósmego...pojawiły sie śmierdxące bąki i nic więcej znowu jazda od nowa juz sama niewiem co robić...czy juz zawsze tak bedzie..poczekam jeszcze może w końcu sama zrobi. Postanowiliśmy z mężem jej tym razem nie pomagać zbaczymy jak długo nie bedzie robić, a kupiłam sobie jeszcze herbatkę dla matek karmiacych i piję ale jak narazie zmian nie widze...Wiki miała chrzest w sobote krzyczała na począku strasznie a potem unęła:)))))))) Pozdrawiam
Agata
2006-08-08
17:47:04
Email
Miałam identyczny problem z moją córcią. Sama nie mogła zrobic kupki.Skończyło się na wizycie u gastroenterologa i mała przez 8 miesięcy brała syropki" Lactulosum i Debridat. Teraz od pół roku jest bez leków i jest dobrze. Czasami zdarzaja się dni, że idzie jej to ciężej ale nie ma takich zaparć i zatwardzeń jak kiedyś. No i napewno pomogła u nas zmiana diety w jej żywieniu. Odstawilismy wszystko co zawierało ryż, kaszki ryzowe itp., zmienilismy za porada pani doktor mleko z Bebilonu na Nestle z miodem, podawaliśmy soczki sliwkowe oraz suszone śliwki.
Tyle, że moja córcia była starsza od Waszej kiedy brała te leki..Więc najlepiej porozmawiajcie o tym z lekarzem.
Daniel
2006-08-12
12:13:38
Email
Witam:)jestem w troszke lepszym humorze bo Wiki wreszcie sama zrobiła kupkę co prawda w sobote robiła tj. 5 sierpnia a potem w środe a tą zrobiła sama samiusieńka.Bardzo sie ucieszyłam, dziś mamy sobotę i czekam na kupkę bo juz od środy to trszkę czasu mineło choć musze powiedzieć ze wczoraj zrobiła troszeńkę ale zawsze to coś. Zaczęłam jej dawać do picia herbatkę na trawienie,to dzięki waszym podpowiedziom DZIEKUJE:):)Pozrawiam i cieszę sie że jest takie forum gdzie można naprawde liczyc na pomoc doświadczonych Mam.
Daniel
2006-08-13
15:20:24
Email
Niedziela od rana Wiktoria zrobiła dwie kupki :)))))))))) mam nadzieje że to koniec problemów z kupką:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kasia:)
2006-08-14
17:02:54
Email
hejka,dziewczynki uwazajcie z termometrem,podobno moze sie zlamac w pupie dziecka,jak zacznie sie ono prezyc-ja robie jak pisala pinkie-paleczka do uszu lekko namoczona w oliwce...pozdrowionka
joanna
2006-08-14
19:33:37
Email
Oczywiscie nie nalezy naduzywac metody z termometrem jednak w skrajnych wypadkach pomaga.Nam pomogla ze 2 razy, teraz juz nie mamy ttego problemu.A na pewno nie uzywa sie termometrow rteciowych!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum