szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Szczepionki skojarzone


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-06-29
Email
Jak reagują wasze malństwa na Szczepionki skojarzone mamy iść jutro na szczepienie a opinie słyszałam różne?I jeszcze się wacham, czy to nie za duże obciążenie?
Basia.26
2006-06-29
15:22:03
Email
to jest bardzo złe interpretowanie szczepionki skojarzonej, ze jest dużym obciążeniem. to, że jest to szczepionka 5 w1 wcale nie oznacza, że ilość bakterii może zaszkodzić dziecku. to działa na inne zasadzie. a jakość tej szczepionki jest duuużo lepsza, niż tych zwykłych szczepionek. jest oparta na nowocześniejszych recepturach łatwiej przyswajalnych dla małego organizmu. Miłosz już wziął wszystkie 3 te szczepioniki. nic mu nie było, podwyższyła mu się tylko po pierwszej dawce temperatura na 37,4 ale u tak małych dzieci temp do 38 traktuje się jako brak zagrożenia. ja podałam czopek dla niemowląt Paracetamol i w ciągu pół godz temp spadła do 36,6:)
bena
2006-06-29
17:51:26
Email
czesc...nie wiem w jakies technoligii sa robione te nowe szczepionki ale wiem ze kazda szczepionka jest jakims obciazeniem dla ukladu immunologicznego organizmu dziecka...im mniej szczepionek w pierwszych miesiacach zycia dziecka tym lepiej...ja nie szczepie swojej corki niczym dodatkowym...ale wybor nalezy do Ciebie, bo zdania sa podzielone...pozdrawiam
MoNiSiA
2006-06-29
18:48:40
Email
Moja córka pierwsze szczepienie dostała w 3 ukłuciach. W ogóle nie zareagowała, w ogóle nie poczuła bólu. Potem zero reakcji. Następne 2 szczepionki wykupiłam w jednym ukłuciu, z tymże bodajże drugie szczepienie było mimo wszystko w dwóch ukłuciach. I tu pojawiły się problemy. Mała dostała gorączki, była apatyczna, płakała przez pół dnia. Gdybym mogła raz jeszcze wybrać, to zdecydowanie wolałabym te 3 szczepionki. Niedługo czeka mnie ostatnie skojarzone szczepienie i zdecyduję się na nie tylko ze względu zminimalizowania bólu mojej córki. Pozdrawiam.
basienka25
2006-06-29
21:27:40
Email
Moja Ola byla szczepiona juz dwa razy szczepionkami skojarzonymi.Przyjela je bardzo dobrze.Nie bylo zadnej reakcji.Ale synek mojej kolezanki po pierwszej i drugiej szczepionce mial gorączkę, wysypke na nóżkach, płakał i marudził przez dwa dni po szczepieniu.Mysle, ze tu duzo zalezy od organizmu dziecka.No ale trudno przewidziec jak dziecko zareaguje na taka szczepionke.
Goga66
2006-06-29
22:11:34
Email
Basia 26 ma rację. Na każdą szczepionkę dziecko może zareagować źle. Zuzia miała tylko skojarzone i bardzo dobrze zniosła
bena
2006-06-30
09:44:12
Email
w swojej wypowiedzi nie chodzilo mi o ilosc kuc( choc zdaje sobie sprawe ze to tez istostne-i kazde dziecko to inaczej znosi) ale o to ze kazda szczepionka moze miec wplyw na organiam dziecka w wiekszym zakresie niz nam sie wydaje...i zeby nie oslabiac tak mlodego ukladu immunologicznego tyloma zczepionkami...
madziarka
2006-07-01
12:57:09
Email
Moj Filipek dostal pierwsza szczepionke w kilku ukuciach, bardzo plakal i byl upierdliwy przez dwa dni. A potem dowiedzialam sie o szczepionkach skojarzonych ze sa lepsze dla dziecka i to prawda. Niedawno zaszczepilam Malego przeciw pneumokoko i tez zniosl ja dobrze!
ania23
2007-05-15
18:00:04
Email
cześć dziewczyny. Zaszczepiłam swoją Amelke pierwszy raz szczepionką w dwóch ukłuciach - nie tą skojarzoną. Dzisiaj byłyśmy na tym drugim szczepieniu i chciałam wziąć ta skojarzoną żeby mała miała mniej bólu, a lekarka powiedziała mi ze jak juz zaczełam szczepic nie skojarzoną to musze już tak szczepić a z tego co wiem i orientowałam sie to jest taka mozliwość.(w koncu jednak zaszczepiłam skojarzoną) czy któraś z was miała taki przypadek? Wtedy HIB dostanie 2 razy i trzeci raz przypominajacy po roku czy ten trzeci raz musi byc jeszcze w pierwszym roku osobno?
kasiarys7
2007-05-16
09:29:05
Email
Aniu pierwsze szczepienie o którym piszesz w dwóch ukłóciach mogło być szczepionką skojarzoną.Błonica tężec krztusiec i poliomyelitis(czasami jeszcze HiB -tak jak w moim przypadku)jest w jednym zastrzyku.Dzidzia dostaje je w nóżkę a to drugie ukłócie to WZW typu B zawsze jest osobno i dostaje w drugą nóżkę.Teraz byłam z Hubertem na drugim szczepieniu i miał tylko jedeno ukłócie-szczepionkę skojarzoną 5 w 1- bo WZW typu B(wirusowe zapalenie wątroby) będzie powtarzane w 6/7 miesiącu.Zapytaj się lekarza.Acha ja za szczepionkę skojarzeniową płaciłam.Mały czułsię po niej b.dobrze i bezobiawowo.
kasiarys7
2007-05-16
09:35:04
Email
HiB jest płatny i szczepi się jak dziecko ma 2 miesiące póżniej 3/4 miesiące i kolejne w 5 miesiącu.Ostatnie w wieku 16/18 miesięcy.Wydaje mi się że twoja dzidzia szczepiona była na WZW typu B -jedo ukłócie.Drugie - błonica tężec krztusiec (czyli 3 w 1)
ania23
2007-05-16
10:03:34
Email
no własnie ta pierwsza to była nieskojarzona tylko ta zwykła. 2 ukłucia: pierwsze WZW a drugie błonnica tężecc krztusiec i polio.A na drugim szczepieniu (3/4 miesiąc) dostała skojarzoną z HIB. Tylko ze teraz HIB dostanie tylko dwa razy w skojarzonej a powinno byc trzy razy i nie wiem czy mam osobno podac jeszcze ten HIB w tym roku czy dopiero za rok ta przypominającą.
kasiarys7
2007-05-16
10:16:01
Email
Najlepiej zapytaj się lekarza.A z ciekawości zapytam jaką szczepionką teraz szczepiłaś i ile płaciłaś za nią?Ja płaciłam u siebie w przychodni 128,00 Infanrix IPV HIB.
ania23
2007-05-16
10:21:30
Email
no właśnie w tym problem ze każdy lekarz mówił ze można a pediatra wczoraj przed szczepieniem powiedziała ze nie bardzo i juz sama nie wiem :( Ja szczepiłam PENTAXIM i płaciłam 110 zł
kasiarys7
2007-05-16
10:33:25
Email
W przyszłym tygodniu będę u lekarza to się zpytam.Może coś podpowie.
kasiarys7
2007-05-16
10:50:30
Email
Tu jest strona o szczepieniach jest też pediatra który odpowie ci na pytanie dotyczące szczepień.http ://www.szczepienia.pl/mmw/
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum