szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ulewanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
monia25
2006-02-27
Email
hej, moja niunia skończyła 5 mies, i ciagle jej się ulewa po moim mleczku, lekarz mówi że to przez to że jest taka ruchliwa, dodam że ulewa jej sie nawet po odbiciu, poradźcie co robić.
setka
2006-02-27
15:42:31
Email
Moim zdanie nie ma co sie martwic:)) Lekarz mi powiedzial ze dzieci ulewaja to co za duzo zjedza:) Taki to urok tych maluchow. Moj synek tez duzo ulewa zwlaszcza jak zaczyna kopac nozkami albo kiedy jest przebierany. Czyli moze co w tym jest ze jak ma duzo ruchu to mu sie zaczyna ulewac:p
monia25
2006-02-27
15:44:40
Email
dzięki bardzo , teraz wiem żę to taki "urok " naszych maluszków pozdrawiam.
setka
2006-02-27
16:11:57
Email
Jeszcze jedna mi sie mysl nasuneła. Teraz jak zaczelam przestawiac Miłosza na mleko z buteli to zauwazylam ze ulewa o wiele mniej. To jeszcze bardziej utwierdza mnie w tym ze nie ma sie co martwic:)))
setka
2006-02-27
16:12:03
Email
Jeszcze jedna mi sie mysl nasuneła. Teraz jak zaczelam przestawiac Miłosza na mleko z buteli to zauwazylam ze ulewa o wiele mniej. To jeszcze bardziej utwierdza mnie w tym ze nie ma sie co martwic:)))
setka
2006-02-27
16:12:07
Email
Jeszcze jedna mi sie mysl nasuneła. Teraz jak zaczelam przestawiac Miłosza na mleko z buteli to zauwazylam ze ulewa o wiele mniej. To jeszcze bardziej utwierdza mnie w tym ze nie ma sie co martwic:)))
setka
2006-02-27
16:12:58
Email
Sorry za powtorki ale cos mi komp dzisiaj sie buntuje hihihi
Goga66
2006-02-27
16:34:44
Email
jeżeli dziecko zwiększa odpowiednio swoją wagę nie należy się przejmować. Gorzej jeżeli jest za szczupłe - wtedy dodaje się zagęszczacza do mleka. Tak robi moja koleżanka
Michalina
2006-02-27
19:56:58
Email
Mój synek też ulewał w 5-tym miesiącu. Tak się tym martwiłam, że wylądowałam z Małym u lekarza. Ten przepisał Debridat, po któryma Łukasz ulewał jeszcze więcej. Przestałam podawac lek. Pamietam, że w 5-tym miesiacu Mały sam się przekrecał na brzuszek i bardzo lubił tę pozycję. Po każdym jedzeniu Mały więc hop na brzuch , no i oczywiście, jak tu nie ulac gdy zołądek pełen :). Nawet nie wiem kiedy ulewanie się skończyło. Będzie dobrze
Agnes
2006-03-04
21:59:59
Email
Jeśli chodzi o ulewanie to też miałam z tym problem, aż Marcin się dławił, bo ulewało mu sie nawet godzine po jedzeniu. Pani doktor poleciła zagęszczacz pokarmu Nuriton. Przy karmieniu piersią podaję na łyżeczce przed jedzeniem, a przy mleku modyfikowanym do butelki. Zdaje egzamin.
Nika
2006-03-07
11:23:41
Email
moj mały tez strasznie ulewał, dlatego ja dawałam mu mleko z symbolemAR to specjalnie dla dzieci z tendencja do ulewan, teraz ma 3,5 miesiaca i ulewa mniej podaje mu jeszcze mleko AR na noc , zeby mi sie nie zakrztusił , a w dzien zwykły bebilon
Agnes
2006-03-08
21:02:02
Email
Właśnie przeczytałam,że jesli chodzi o ulewanie to "takie problemy częściej zdarzają się u dzieci, które urodziły się przez cięcie cesarskie. One są słabiej przystosowane. Te dzieci też częściej mają refluks" Ja miałam cesarke, a ulewanie to skutek uboczny. Nie moge podawać żadnego mleka dla dzieci ulewajacych, bo maluch ma alergię pokarmową i jesli juz dostaje mleko modyfikowane to jest to bebilon pepti. Nutriton pomaga, więc mam nadzieję, że problem niebawem całkowicie zniknie
JOLA-JOLKA
2006-03-09
08:15:04
Email
Mojemu synkowi nie odbija się.Jak go noszę strasznie zaczyna płakać.Po jedzeniu kładę go na boczek, choć strasznie się boję i zasypia.W szpitalu powiedzieli, że jak leży na boku to nic nie powinno mu się stać, bo nadmiar wypłynie bokiem.Co zrobić, żeby nic mu się nie stało?
21Aneta
2006-03-09
09:50:02
Email
Mój synek też ulewał chociaż karmiłam go piersią. Trwało to jakieś dwa miesiące. Teraz synuś ma pół roczku i czasem mu sie uleje przy odbiciu powietrza po jedzonku. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ja tez urodziłam przez cesarkę. Czytałam że ulewanie jest wynikiem niedojrzałości przewodu pokarmowego u niemowląt i wątpię, żeby miało coś wspólnego z przebytym porodem, jeśli odbył się w terminie.
21Aneta
2006-03-09
09:54:08
Email
Jola-Jolka mojemu małemu też na początku sie nie odbijało po cycku i też się martwiłam... Jak leżałam w szpitalu po cesarce i nie miałam jeszcze pokarmu to pielęgniarki dawały mu z butelki i po butelce odbijało mu się zawsze. A jak już miałam mleczko to nie chciało mu się odbić.. Po jakims miesiącu odbijał powietrze bo każdym jedzonku bez problemu. Nie martw się, że twojemu maluszkowi sie nie odbija bo pewnie niedługo zacznie. A co jest prawdą- jeśli jest na boczku położone to przy ulaniu się nie zachłyśnie i powietrze też samo zejdzie. Tak bylo u mojego... Pozdrawiam!!!
JOLA-JOLKA
2006-03-09
10:25:06
Email
21Aneta dzięki za pocieszenie.Mój synek ma dokładnie tak jak opisałaś u swojego.Też w szpitalu nie miałam pokarmu, albo za mało,bo dostawał butlę i też mu się wtedy odbijało.Mam nadzieję, że zacznie mu się odbijać.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum