szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - JAKIE MLEKO DLA MALUSZKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
anka74
2006-02-19
Email
Najprawdopodobniej trace pokarm, bo maly krzyczy po jedzeniu i je mniej niz zawsze, probowalam ściagnać pokarm ale za wiele go nie było. Nie wiemy też na pewno czy Stas nie ma skazy dopiero probujemy krem lipobaze i ja od 2 dni nie jem bialka. Napiszcie jakie mleko dawalyscie swoim maluszkom Staś ma 3 miesiace skonczone, mleko normalne i takie gdyby mial skazę. Dziękuje!!!
anka74
2006-02-19
15:58:49
Email
Czy naprawde nie karmicie mlekiem modyfikowanym???? Proszę o napisanie jakim bo jest ich tyle, ze nie wiem ktore wybrac, a w aptece mialy problem ktore mi dac do lekarza idziemy dopiero w czwartek. Moze ktores jest lepsze inne gorsze, wiem ze mleko jak wszystko inne trzeba dobrać pod maluszka, bo każdy jest inny, ale pare opini byloby mile widzianych.
Basia
2006-02-19
16:34:19
Email
Ja moją córkę przez jakiś czas dokarmiałam Nutramigenem ( wskazane gdy dziecko ma skazę ).Podobno dobre jest też Bebilon. Na skazę Bebilon Pepti. Ale jeżeli nie ma skazy to może spróbujesz Nan. Moja kuzynka podaje je córci i jest bardzo zadowolona. Jest też tanie. A co do tracenia pokarmu - mi też sie wydawało że tracę pokarm. Dominika miała wtedy 3 miesiące i gwałtownie wzrosły jej potrzeby. Mój organizm nie zdążył produkować mleka. jednak po 3 tygodniowej walce ze sobą udało się i teraz mam tyle mleka, że wykarmiłabym jeszcze jedno dziecko. Także może spróbuj, ale pamiętaj nic na siłę. Pozdrawiam.
Magdalenka
2006-02-19
16:34:35
Email
Ania, ja karmie swoja corke mlekiem Enfamil z zelazem. Wczesniej dostawala Similac tez z zelazem.
Magdalenka
2006-02-19
16:35:08
Email
acha, moja julia nie ma skazy.
anka74
2006-02-19
17:13:48
Email
Dziekuje, a co robilaś ze przybralo ci tyle mlek ja pije tyle ze bokami mi wychodzi stas od jakiegos czasu nie chcial lewej piersi a wczoraj po zjedzeniu z 2 zrobil taki krzyk ze nie moglam go uspokoic rwal sutka a jak mu go wpychalam to prawie wymiotowal i szarpal nie mialam w domu mleka wiec napoilam go plantexem. Nie wiem co robic noc jakos przetrzymal rano tez ale juz strasznie szarpal i wiem ze byl glodny w poludnie dalam mu modyfikowane bebiko i potem znow piers ale widzialam ze nie zabardzo sie najadl teraz zbliza sie pora karmienia o 18 a ja sie boje i nie wiem co robic czy dac piers czy mleko z butelki czuje sie tak zle z tym ze nie moge go nakarmic... nie wiem co mam robic czy karmic piersia co ktores karmienie jak sie uzbiera czy sciagac nie mam pojecia, a moze troche mojego troche sztucznego ale to chyba nienajlepszy pomysl ???????
Doti
2006-02-19
18:38:04
Email
Ja w takiej sytuacji wybrałam sztuczne. Dawałam NAN2. Szkoda nerwów i nie przespanych nocy...
Izka
2006-02-19
18:43:53
Email
Jesli mały rzeczywiscie jest głodny, to jak najbardziej podaj mu mleko modyfikowane, ale przed tym spróbuj mu podać pierś żeby trochę possał, a potem butle. Mój Bartuś ma 5 miesięcy i ostatnio też mam takie przygody.Staraj się może podawać pierś jak maluch jest śpiący lub przez sen, wtedy possie spokojniej i nie bedzi sie tak niecierpliwił.Powodzenia.
Goga66
2006-02-19
19:46:37
Email
Aniu, zazwyczaj kryzysy laktacyjne występują wcześniej ale ja ostatni miałam właśnie kiedy Zuzia skńczyła 3 miesiące. Dzieci robią skok rozwojowy i potrzebują więcej jeść niż organizm dostarcza. Doświadczone mamy poradziły mi wejść z dzieckiem do łóżka na 2-3 dni i karmić jak tylko maluch płacze, bardzo często. Też mnie to przerażało ale potem piersi dostosowały się do większego zapotrzebowania mojego dziecka i do dziś jest ok. W czasie kryzysów wiele mam niepotrzebnie rezygnuje z karmienia.
kyja
2006-02-19
19:56:48
Email
Aniu,jeżeli zależy Ci na utrzymaniu karmienia piersią, to przystawiaj jak najczęsciej Stasia do piersi-tak jak pisze Goga, piersi 'dostosują' się do apetytu maleństwa.Jeżeli nie chcesz kontynuowac karmienia anturalnego, to pozostaje mleko modyfikowane.Nie doradze Ci, jakie mleko jest najlepsze, bo nie wiem, nie mam w tej kwestii doświadczenia-moje dziecko jest alergikiem, ( pił Bebilon sojowy-od 10 miesiaca życia,wcześniej tylko pierś), teraz dokarmiam go jeszcze piersią.Myślę,że najlepiej doradzi pediatra, uwzględniając ewentualną alergię pokarmową.Pozdrawiam
anka74
2006-02-20
07:13:46
Email
Dziękuje za wszystkie rady, będe sie starala dawać mu piers jak najczesciej bo bardzo zależy mi na maluszku i jego zdrowiu, jeszcze raz dziekuje.
Michalina
2006-02-20
11:01:49
Email
Anka, a czy Mały dobrze przybiera na wadze? Jezeli tak, to najprawdopodobniej starcza mu pokarmu. Nie dobieraj sama mleka modyfikowanego bez konsultacji z lekarzem tym bardziej, ze podejrzewasz u Małego skaze. A najlepsze na walkę z alergiami, jest mleko mamy. Oczywiście karmiąc małego alergika trzeba bedzie się poswiecic i wyłączyć parę produktów ze swojej diety, ale warto.
anka74
2006-02-20
17:14:31
Email
Przybieral do tej pory bardzo ale jak byliśmy tydzień temu na szczepieniu to przybral mniej niz zawsze ok.500-600 po miesiącu a tak miesiecznie byl kilogram więc mniej ale w czwartek idziemy do pediatry bo trzebabylo odlozycz szczepienie wiec zobacze co i jak i pogadam o mleczku ale jak dalam mu w niedziele 2 razy to nie widze zeby mial gorsza skorke wiec moze to nie skaza. Dziś karmie go co 1,5 co 2 h po pare razy jeden cycek na zmiane nie krzyczy na koniec wiec chyba mu starcza albo jest zmeczony tym przystawianiem cycków... mam nadzieję, że sie najada ja nie czuje żebym miala coraz wiecej pokarmu ale może mam. Dzieki jeszcze raz za wszystko.
Goga66
2006-02-20
17:16:27
Email
Aniu, bo nie będziesz czuć. A mały jakby był głodny to by krzyczał
Basia
2006-02-21
10:19:51
Email
Po każdym karmieniu ( nawet jeżeli trwało bardzo krótko ) ściągałam pokarm laktatorem ( nawet jak leciało tylko kilka kropelek ). Tak przez 15 min. Po kilku dniach zauważyłam ze pokarmu jest coraz wiecej. pozdrawiam
***
2006-03-30
09:18:21
Email
****
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum