szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Nocne budzenie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
mloda_
2006-02-08
Email
Witam wszystkie mamy. Mam maly problem i prosiłabym o pomoc. Moja córka ma 9 miesięcy i ciągle budzi się w nocy po kilka razy. Wtedy dostaje picie a o 5 rano flache. Próbowałam jej dawać wodę, ale to też nie pomogło. Czasami budzi się z głośnym płaczem. Jeżeli wiecie jak można dziecko odłuczyć nocnego budzenia to proszę o rady. Pozdrawiam!!!
Goga66
2006-02-08
12:50:30
Email
mam ten sam problem. Zuzia ma 8 miesięcy i ciągle się budzi w nocy
Edzia
2006-02-09
19:04:16
Email
czesc u nas to samo Szymon na 8 mcy i budzi sie czesto w nocy, czasem nie wiem czy to tylko zeby cyca possac czy naprawde jest glodny, tez mnie to meczy, ale wrocilam do pracy i w dzien malo sie widujemy wiec tlumacze sobie ze potrzebuje bliskosci z mama
MoNiSiA
2006-02-09
23:07:58
Email
Myślę, że to zależy indywidualnie od dziecka, od jego rytmu. U mnie nie ma problemu, ale od początku była kąpana o 19:15, potem jedzonko i do 20 już słodko spała. Niekiedy też budzi się w środku nocy z ogromnym płaczem, myślę, że to przez nadmiar wrażeń... Mleka wtedy nie podaję, tylko wodę... Raz zbudziła mi się i miała kupkę, więc przyczyna sama się wyjaśniła, bo po przewinięciu słodko zasnęła...
Kornela
2006-02-10
09:56:14
Email
Ja mam ten sam problem, Marcysia ma 8 m-cy i też budzi się w nocy. Nauczyłam już ją że dostaje tylko smoczek i śpi dalej, karmie ją dopiero o 4 i 6 (wczesniej piła jeszcze o 2). Myśle że zrobiła już jakieś postępy ale neurolog mi powiedziała że ona może się budzić nawet do 4 lat.
Goga66
2006-02-10
15:05:24
Email
Moja Zuzka jest kąpana o 19.00 Potem je. A potem to już ma energię do godziny 24.00. A jak nawet zaśnie o 21.00, to tylko na pół godziny i jest jak nowonarodzona. Za to z przerwami śpi przynajmniej do 9.00
mloda_
2006-02-12
12:22:33
Email
Moja Patrycja budzi się z głośnym płaczem kilka razy w nocy, a później juz wstanie na jedzonko punkt 5. Nie wiem czy to nie za wcześnie jej tak dawać mleko? Jak była mniejsza to tak się nie budziła jak teraz, w wieku 4 miesięcy potrafiła przespac całą noc. Nie wiem może to też dlatego ze byłam z nią w szpitalu, bo miała tego wirusa Rota, i właśnie po wyjściu ze szpitala tak się budzi dzie w dzien, nieraz az sie zanosi z placzu przez sen.
agata83
2006-02-12
13:11:31
Email
moja córka ma 11 miesięcy i nadal budzi sie w nocy nawet po 7 razy. Na początku myślałam że jest głodna więc robiłam mleko ale nie chciała. Na dodatek jak sie przebudzi to momentalnie siada lub wstaje choć czasami oczy ma zamknięte. Dla mnie jest już to tak męczące bo w ciągu dnia też nie mam kiedy się połozyc. Pozostało tylko marzyć aby przespać noc:(
emka
2006-02-14
00:43:18
Email
U nas też tak było właśnie mniej więcej w tym wieku. Przeszło jak tatuś zaczął usypiac Anię i wstawać do niej w nocy. Ja wtedy wróciłam do pracy, a Ania skończyła roczek.
Teraz też się czasem zdarzy jej przerwa nocna ale na szczęscie jedna i tylko czasami.
Pamiętam, że uczyłam ją zamykać oczka i gdy tak się rozbudziła mówiłam "zaśnij już kochanie, zamknij oczka" i ona próbowała. Raz wychodziło lepiej raz gorzej. Ale od kiedy tata zaczął usypiać pobudki "ileś razy w nocy" skończyły się. Teraz usypiamy na zmianę :)
Może tez po prostu trzeba taki okres przeczekać..
an12etka
2006-06-23
17:38:48
Email
witajcie ja mam ten sam problem ale już nawet się do tego przyzwyczaiłam że mała się budzi w nocy ale kąpe ją o 19.00 zje flache 210 i idzie spac do godziny 3.00 potem dostaje następną flache 180 i idzie spac do 6.00 tak więc nie jest tak źle, chyba, pozdrawiam
an12etka
2006-06-23
17:42:57
Email
zapomniałam dodac że Oliwia ma 9 miesięcy na początku również budziła się z płaczem ale teraz już nie nawet gdy wychądzą jej ząbki nie wiem czy to pomaga czy nie ale chyba pomaga skoro śpi spokojnie robie jej użekadło na noc czy ją nikt nie zauroczył bo nawet nie pomaga czerwone serduszko przypięte na czapeczce pozdrawiam narazie pa
Migotka
2006-06-23
18:02:03
Email
Co to takiego to uzekadło?Na czym to polega?
Katja
2006-06-23
19:38:37
Email
Hej dziewczyny! Ja miałam ostatnio również problem z budzeniem się w nocy mojej 5 miesięcznej Patusi. Kąpię ją o 20 a o 20.30 słodko śpi :) no czasami sie to przedłuża i usypia znacznie pózniej. Normalnie śpi 9, 10 godzin- raj dla mnie bo mogę się wyspać. No ale ostatnio po 24 robi mi pobudki co pół, co godzinę. Strasznie marudzi przez sen, nie budzi sie tylko popłakuje i kiedy daję jej smoczek uspokoja się poczym po pewnym czasie musze do niej znowu wstać :(. czy ma to związek z ząbkowaniem??? Sama nie wiem co o tym sądzić, bo ma sucho (zawsze sprawdzam) i nie budzi sie tylko dalej słodko śpi. Może się czegos przestraszyła i w tarkcie snu to jej się przypomina????
Dorota
2006-06-23
22:29:16
Email
No właśnie co to jest to użekadło???
an12etka
2006-06-24
09:04:47
Email
Witajcie kochaniutkie nic takiego to użekadło po prostu kładzie się maleństwo gdzie śpi bierze się dziewięc zapałek i dziewięc skórek od chleba nie dużych wręcz malutkich jak mały paznokiec szklanke z wodą z kranu zapełnioną do połowy i na początek robisz trzy razy znak krzyża nad główką dziecka i mówisz aby sobie spokojnie spało i wszystkie złe moce od niego odeszły potem na początek upalasz do połowy po kolei zapałki główki od zapałek upalone wrzuca się do szklanki z wodą to wszystko prawie że nad główką dziecka tak aby go nie popażyc od iskry zapałki jak spadnie potem urywamy dziewięc skórek malutkich od chleba i pokolei wrzucamy do szklanki nie naraz wszystkie dziewięc tylko jedna za drugą a na koniec lekko tą wodą ze szklanki kropimu dziecko trzy razy i niewycieramy buźki i kładziemy szklanke na trzy dni pod łóżeczko a potem wylewamytą wode ze szklanki w miejscu gdzie nikt nie chodzi, jak bedziecie zapalac zapałki i będą one opadac już podczas robienia tego to znaczy że użekła dziecko kobieta, jak będzie opadac chleb to znaczy że użekł dziecko facet wszystko zależy od ilości opadniętych lub można zastosowac czopki VIBURCOL one również działają dziecko się wycisza i uspokoja, narazie tyle pa
polishgirl
2006-06-24
09:52:11
Email
Katja, mój synek tez ostatnio budzi sie częsciej w nocy. Mysle ze jest to spowodowane ostatnimi upałami i chce mu sie pić. Dostaje cyca, popije troszkę i dalej zasypia. Spróbuj córeczce podac cos do picia a jesli karmisz piersia to pierś, może nie byc głodna , ale spragniona.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum