szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - temperatura a spacery


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
anka74
2006-01-02
Email
Stas ma skończone 6 tygodni wychodze z nim na spacery od świąt obecnie jest to ok godzinki, ale na razie bylo najwiecej -4c czy wychodzic z nim jak bedzie np -8 nie mam pojecia nie chce go przeziebić dodam ze Stas to zmarżlak za rada mojej mamy obtulalam go w kocyki i teraz mam efekty nie zasnie jak nie bedzie opatulony wiec owijam go w pieluche zeby czul ze cos ma w pokoju mam 21-24c wiem ze to goraco ale on jak go rozbieram trzesie dolna warga z zimna i ciagle ma zimne rece przy przebieraniu zaraz i nogi zgroza ciagle sie martwie ze go przeziebie to juz moja fobia. No i jak zaczna sie mrozy to nie wiem czy opuszczac jakis spacerki???
Goga66
2006-01-02
17:19:55
Email
Nie wypowiem się na temat temperatur, bo też się nad tym zastanawiam. Ważne jest też czy jest duży wiatr, czy nie. Przy słońcu i bezwietrznej pogodzie do -10 myślę, że będę wychodzić. Przy dużym wietrze zastanawiam się już przy zerze. A co do otulania, to dzieci lubią być otulone przynajmniej pieluszka, czują się bezpieczniej. Rączki większość ma chłodne i to jest normalne. Bywają zmarźluchy - moja koleżanka latem musiała córeczkę w kołderkę zawijać, kiedy Zuzia spała pod tetrową pieluszką.
anka74
2006-01-02
17:50:57
Email
Pocieszajace jest to ze nie tylko stas taki jest, jest mi glupio jak znajomi przychodza a on ciagle w kocyku albo pieluchach jak noworodek a przeciez to juz "duzy chłop". Mam nadzieje ze go powoli od tego odzwyczaję i nie bedzie takim zmarźlakiem
Doti
2006-01-02
21:13:02
Email
Ja tam wychodzę nawet przy większym mrozie tylko ważne, żeby wiatru nie było. Opatulam szczelniej mojego bobofruta i na spacer.
Goga66
2006-01-03
12:12:36
Email
Doti ale na razie nei było silniejszego mrozu w dzień niż -6. Wracałam nawet wieczorem przy chyba troszkę większym. Więc jak na razie poza okresem trzydniówki wychodzę prawie codziennie. Zastanawiam się co zrobić, kiedy temperatura np. spadnie do -14. Jak ją wtedy ubrać? Ja się ruszam i wtedy jestem ubrana w sweter, cieplą kurtke, czasem jeszcze np. ciepłą bluzkę pod swetrem, jak wyjątkowo zimno, a w co ubrać Zuzię żeby mieć pewność, że nie zmarznie? Przecież ciepłe ubranko, kombinezonik i nawet jakiś śpiworek, to chyba zaledwie tyle, ile sama mam na sobie? Jeszcze jakieś koce? Naprawdę nie wiem... Teraz zazwyczaj ma jakiś pajacyk, ciepłe ubranko na tzw. baji (bai czy barchanku) no i ortalionowy kombinezonik na flanelce i jakiś polarowy kocyk podwójnie złożony, bądź zamiast kombinezonu ocieplany flanelą ortalionowy śpiworek. I nie widzę żeby jej było za ciepło.
Goga66
2006-01-03
12:14:59
Email
Acha, często zamiast kocyka, zapięcie do gondolki zakładam. Podzielcie się, jak zamierzacie ubierać maluchy np. przy 15-stopniowym mrozie
Nika
2006-01-03
12:17:49
Email
Moj malec też jest z listopada,z 16,zastanawiałam się jak to będzie ze spacerami,pediatra powiedział mi że najlepiej wychodzić z maluchem gdy temp. nie przekracza -5,byliśmy już kilka razy na krótkich spacerkach.mój maluch też ma zimne rączki, ale chyba to normalne .My w domu mamy temp 20-21stopni.Czytałam w poradnikach dla rodziców ze to dobra temp. dla dziecka.
Nika
2006-01-03
12:17:50
Email
Moj malec też jest z listopada,z 16,zastanawiałam się jak to będzie ze spacerami,pediatra powiedział mi że najlepiej wychodzić z maluchem gdy temp. nie przekracza -5,byliśmy już kilka razy na krótkich spacerkach.mój maluch też ma zimne rączki, ale chyba to normalne .My w domu mamy temp 20-21stopni.Czytałam w poradnikach dla rodziców ze to dobra temp. dla dziecka.
Goga66
2006-01-03
12:29:42
Email
Nika,tylko pomieszczenie, w którym kąpiesz malucha musi mieć 24 stopnie. Zimne rączki (oby nie lodowate, to normalne).
Doti
2006-01-03
12:45:05
Email
Goga, (przy mrozach)ja ubieram tak: bodziaczek z długim rękawem, rajtuzki, spodenki i bluza z polarku. Na to kombinezonik, śpiworek i "pokrywka" od gondolki. Jak wyciągam z wózka to jest naprawdę cieplutka. Zastanawiałam się nad baranią skórką do wózka jakby było jej chłodno, no i napewno dołożę jakąś bluzeczkę dodatkowo.
Nika
2006-01-03
12:46:21
Email
tak wiem kąpiemy malca w łazience a tam mamy ustawioną wyższą temp.
anka74
2006-01-03
14:50:24
Email
nika ciesze sie ze twoja pociecha tez jest z listopada, ja Stasia ubiram w body na krotki rekawek pajacyk spiworek podszyty polarem potem taki spiworek do wozka na zamek i nakrycie od gondolki. Raz mi sie wydaje ze za cieplo raz ze za zimno juz sama nie wiem co robic ze Stasiem zmarźlakiem
Nika
2006-01-04
12:40:34
Email
Właśnie wróciliśmy z moim malcem ze spacerku,dziś jest taka piękna pogoda.Zapakowałam malca w :śpioszki bluzeczkę potem kombinezon ocieplany i do wózka,potem kołderka i pokrycie od wóżka.Chyba to wystarczyło bo malec był cieplutki
Nika
2006-01-04
12:40:36
Email
Właśnie wróciliśmy z moim malcem ze spacerku,dziś jest taka piękna pogoda.Zapakowałam malca w :śpioszki bluzeczkę potem kombinezon ocieplany i do wózka,potem kołderka i pokrycie od wóżka.Chyba to wystarczyło bo malec był cieplutki
Nika
2006-01-04
12:42:33
Email
Anka ty chyba miałaś tu forum o dzieciach z listopada?Chętnie pogadam na temat naszych smyków.
anka74
2006-01-04
15:35:53
Email
Nika przeskakuje na listopadowe dzieci i juz pytam
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum