szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Zajecia na basenie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Kacha
2005-12-11
Email
Dziewczyny mam pytanie, czy chodzicie ze swoimi maluszkami na basen? Oliwierek 21-go skonczy 6 m-cy i od stycznia chcialabym sie z nim zapisac na basen(zajecia z niemowlakami). Nie wiem tylko jak wygladaja te zajecia, czy rzeczywiscie warto i jakie sa koszta. Prosze napiszcie cos, jesli macie doswiadczenie w tym temacie.Dzieki.
Goga66
2005-12-11
20:34:58
Email
Nasza Zuzia dziś skończyła pół roczku :) Byliśmy już na 3 zajęciach. W ogóle nie boi się wody, nawet nurkowała. Podobno czym wcześniej, tym lepiej. Na te zajęcia przychodzą ludzie z rocznym dzieckiem, które zaczynało po skończeniu 3 miesiąca - to jest już podobno bezpieczny wiek. Po skończeniu 6 miesiąca wiele dzieci zaczyna się bać. Zajęcia prowadzi specjalista -rehabilitant. Koszt w Warszawie na basenie SGGW jest dość wysoki. My mamy maluśki basenik na Ursynowie - 10 min. od domu i karnet na 5 zajęć kosztuje 125 zł. Wejście bez karnetu jednorazowe - 30 zł. W basenie jest do 5 dzieci z rodzicem. Na ogół przychodzi 2 rodziców jedno stoi przy basenie - on jest ponad poziomem podłogi i pomaga w rozmaity sposób
Goga66
2005-12-11
20:39:32
Email
Basen działa jak masaż, rozluźnia mięśnie. Jest bardzo dobrym sposobem rehabilitacji zbyt dużych i małych napięć mięśniowych. Dziecko się uodparnia i przestaje bać wody. Ponoć takie dzieci też wczesniej zaczynają pływać. Trzeba zwrócić uwagę na ciepłotę wody, niski poziom chloru, na pomieszczenia do przewijania dziecka (muszą być ciepłe). Nasz basenik działa przez tydzień organizując aerobik dla dorosłych. Na weekendy wymieniają całą wodę i wpuszczają ciepłą dla niemowląt.
Kacha
2005-12-11
22:58:27
Email
Dzieki Goga. W zasadzie juz sie zdecydowalam. Moze zaczne te zajecia jeszcze w grudniu. Ja jestem z Kielc, wiec u mnie te koszta moze beda inne. Jutro pojade na basen to sie dowiem. Mysle, ze warto sprobowac. Wystraszylas mnie tylko tym nurkowaniem. Czy to jest bezpieczne? Dziecko sie nie zachlysnie?
Goga66
2005-12-12
10:34:56
Email
Nie martw się, jeżeli robisz to z trenerem, to się nic nie stanie. Tuż przed zanurzeniem pod wodę dziecka (cały czas trzymasz malucha) prowadzący zajęcia bądź rodzic mocno chlapie w twarz maluszka wodą. Wtedy dziecko zamyka automatycznie usta i bierze się go na chwilę pod wodę. Zuzanna zachowywała się ze stoickim spokojem. Nic jej nie ruszało - cały czas miała spokojna minę. Interesowało ją tylko czy złapie w wodzie coś, co będzie mogła gryźć - jak małe zwierzątko :)))
Olka
2005-12-15
19:18:48
Email
My chodzimy na basen od 12 tygodnia mojego smyka. Tylko jest to specjalna szkoła pływania dla niemowląt z wodą ozonowaną. Nic a nic się nie boi, co zajęcia wprowadzają nowe ćwiczenia. Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom.
Goga66
2005-12-15
20:27:37
Email
nawet w basenie z ozonowaną wodą powinna i zazwyczaj jest domieszka chloru - inaczej zakwitłby. A jak wyglądają wasze zajęcia?
Olka
2005-12-16
19:48:46
Email
Woda zmieniają w sobotę wieczorem i całą noc grzeją na niedzielę. Zajęcia trwają 1/2h i są rózne ćwiczenia w zależności od tego jak długo się chodzi. My byliśmy 3 razy i ostatnio było polewanie główki konewką:))) i pływanie na brzuszku na mojej ręce. Poza tym pływa na pleckach - ja go tylko trzymam za główkę oraz w kolorowym kółku. To tak na początek... co zajęcia więcej ćwiczeń. Na śląsku są na pewno 2 baseny: http://www.swimmer.pl/index.html Polecam
Goga66
2005-12-16
20:25:18
Email
U nas, jak maluszek za pierwszym razem też pływa na ręce na brzuszku i pleckach. I polewa się go wodą po główce z własnej dłoni. Trochę chlapie po buzi. Za drugim razem puszcza się w kółku po podwodnym strumieniu i jak dziecko jest w dobrym humorze, to chlapie w twarzyczkę wodą po czym zanurza pod wodę z główką
andzia_01
2005-12-17
11:36:24
Email
Też bardzo polecam zajęcia na pływalni dla maluszków. My chodziliśmy z naszym maluchem odkąd skończył 4 miesiące życia, już na pierwszych zajęciach nurkował i wcale się nie bał, korzystaliśmy z tych zajęc przez pól roku, przerwaliśmy jak mały przechodził trzydniówkę. Ale te zajęcia wpłynęły na niego bardzo pozytywnie. Cwiczenia były ze specjalnym instruktorem, bardzo urozmaicone, z dzieckiem zazwyczaj kąpał się jeden z rodziców /choc mogli oboje/, waruki były bardzo dobre /basen z ozonowaną wodą, ale faktycznie jakaś mała domieszka chloru była, bo wyczuwało się to, woda ciepła, pomieszczenia do przebierania się z przewijakami ciepłe, doskonale przystosowane/. Teraz mój maluch kładzie się sam w wannie na brzuszku, moczy buzię i się śmieje, no i porusza rękami i nogami jakby pływał:)))
Kornela
2005-12-19
11:26:24
Email
Dziewczyny, czy gdy chciałyście pójść ze swoimi szkrabami na basen musiałyście mieć zrobioną bakteriologię dróg rodnych? Bo u nas w Katowicach na basenie jest to wymagane ale gdy pytałam o zajęcia w Aquaparku to ta kobietka nic mi nie powiedziała, że takie badanie jest konieczne. Zastanawiam się czy ta woda w K-cach jest ok, może nie jest ozonowana, musze się dowiedzieć.
Goga66
2005-12-19
11:46:00
Email
Nie, nie jest wymagane, chociaz to może i niegłupie by było. Tyle, że w basenie siedzi akurat mój mąż. A druga sprawa, że np. w styczniu ktoś może być zdrowy a w marcu już się czymś zarazić :) Znajomej córeczka jednak zaraziła się gdzieś na basenie jakąś bakterią. To zawsze ryzyko. Ale jakby tak się martwić każdą bakterią i wirusem, to z dzieckiem wśród ludzi nie można by byoło przebywać
Gość
2006-03-21
13:46:18
Email
znalazłam u was temat basen Też chcę zapisać małego, bo skończył 4 miesiące. Czy ktoś wie, gdzie w Gdyni są takie zajęcia?
KasiaC
2006-03-21
14:35:42
Email
W Gdańsku na Chełmie (Chałubińskiego) są prowadzone zajęcia dla niemowląt - znajomy bardzo sobie chwali.
Gość
2006-03-21
14:38:17
Email
Dziękuję - dowiem się, mój brat mieszka bliko w Gdańsku będe miała okazję odwiedzać rodzinę
KasiaC
2006-03-21
14:39:20
Email
A w Gdyni zajęcia prowadzone są w Zakładzie Rehabilitacji "Za falochronem" (Witomino) - szczegóły na stronie www.dzidzius.info
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum