szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - pneumokoki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
aga
2005-12-01
Email
kurcze dziewczyny,nastraszyli mnie w tej tv tymi bakteriami pneumokokami czy jak tam im,i wymiękam teraz..szczepionka 300zl a do tego 4 dawki to 1200zl,szczepić dziecko czy nie?jak myślicie?pozdrawiam!!!
Anula
2005-12-02
22:42:18
Email
www.pneumokoki.pl
Goga66
2006-03-02
11:07:12
Email
ja też się zastanawiam, czy to reklama agresywnych firm farmaceutycznych, żeby sprzedać nie tanią szczepionkę, czy naprawdę powinno się to zrobić, bo jest np. realne i duże zagrożenie? Jak radzą Wasi lekarze?
anika
2006-03-02
12:30:47
Email
Hejka. Ja już zaszczepiłam swoją córeczkę. MA 1,5 roku i potrzebowała 2 dawek. O pneumokokach słyszałam zanim pojawiły sie u nas szczepionki. Już kiedyś tu pisałam o nich, wiec nie będe sie powtarzac, ale jestem pewna że dobrze postąpiłam. Zreszta dokładnie to wcześniej omówiłam z lekarzem mojej córeczki (pracuje na oddziale neonatologi Centrum Zdrowia Dziecka). Dziwie sie że ta szczepionka nie jest jeszcze obowiazkowa .... chociaż patrzac na to co sie dzieje w naszym Państwie i jacy ludzie nim rządzą to logiczne że bardziej dba sie o becikowe niż naprawdę potrzebne rzeczy. Pozdrawiam. Mam nadzieję iż wkrótce te szczepionki troche stanieją. NA dzieciach chyba sie nie powinno oszczedzac. Za dwa miesiace bede małą jeszcze szczepiła na ospe (również niestety odpłatnie :-(
Goga66
2006-03-02
12:35:18
Email
Anika - a ile kosztuje jedna dawka - 300 zł?
anika
2006-03-02
12:37:28
Email
317,75 zł ale cena zależy chyba od ilości potrzebnych szczepionek. a poza tematem...jak małej podoba sie krzesełko FP??
Goga66
2006-03-02
12:43:56
Email
A podoba się :) Mnie też się podoba. Tylko jeść małpa nie chce :( Ale jest wygodne, ładne - naprawdę cieszę się, że się zdecydowałam :)
Kacha
2006-03-02
18:30:50
Email
Dziewczyny, dzis byli u mnie moi tesciowie i mowili, ze slyszeli wczoraj w tv regionalnej, ze sa darmowe szczepionki na pneumokoki. Ja pochodze z wojewodztwa swietokrzyskiego i rzeczywiscie to prawda. Dzwonilam w tej sprawie do przychodni. Powiedzieli mi ze owszem sa darmowe szczepienia na pneumokoki ale tylko dla dzieci urodzonych w 2006. Cholera moj maly urodzil sie w 2005, ale moze zorientujcie sie jak w Waszych miastach. Moze chociaz tegoroczne maluszki skorzystaja.
Doti
2006-03-02
19:33:25
Email
Ja dolny śląsk jestem. Jutro się zapytam u siebie ale czuję, że nic z tego nie będzie. Dupne to trochę...
renya
2006-03-02
22:56:53
Email
U mnie powiedzieli, że darmowe są na razie tylko dla dzieci w domach dziecka... Prywatnie jeszcze niewiele dzieci się szczepi - niestety cena jest poważną barierą :( Doti, skąd jesteś?
Doti
2006-03-03
20:30:35
Email
Renya jestem ze Świdnicy koło Wrocławia. Byłam dziś u siebie w przychodni i pytałam o szczepienie za free i u mnie tego nie ma. Jedna dawka kosztuje 270zł. Trochę szkoda, my zaszczepimy Gretę jedną dawką jak skończy 2 latka zanim pójdzie do żłobka czy przedszkola.
kkkate
2007-01-17
07:09:49
Email
Sluchajcie, szczepionka na pneumokoki nie kosztuje az tyle. Na ryknu jest kilka szczepionek, ale owszem, reklamowana jest jedna. Z tego co sie dowiedzialam oprocz drogiej PREVENAR sa jeszcze PNEUMO 23 oraz PNEUMOVAX. Dwie ostatnie kosztuja w okolicach 50 pln za dawke. Roznica szesciokrotna, bo Prevenar kosztuje ok 300 pln. Dzis ide do lekarza zapytac, czy sa jakies roznice pomiedzy szczepionkami, czy to tylko kwestia marketingu... :)
zuzanna
2007-01-23
20:49:05
Email
pyt. do poprzedniego wpisu. Co powiedział lekarz ? Czy są tańsze, równie skuteczne szczepionki przeciwko pneumokokom ?
Goga66
2007-01-23
21:08:24
Email
Rozmawiałam o tych szczepionkach z lekarką. Powiedziała, że jeżeli dziecko nie przebywa w dużych grupach dzieci, to można zaczekać. Więc chyba poczekam do czasu, gdy zdecydujemy się na przedszkole a wtedy wystarczy jedna dawka. Powiedziała ponadto, że dzieci dostają tak dużo szczepień w tym wieku, że dobrze dać odpocząć organizmowi a nie ładować następnych bakterii w młodziutki organizm. Ale jeżeli dziecko idzie do żłobka czy ma starsze rodzeństwo chodzące do żłobka czy przedszkola to warto zaszczepić
katka
2007-01-23
21:59:06
Email
Moja pediatra odradzała mi tych szczepień z racji tego,że zbyt krótko sa one u nas na rynku i cięzko powiedzieć,jak dziecko zareaguje. a do tej kobiety mam zaufanie.Podobne zdanie usłyszała koleżanka od swojej lekarki .To taka troche nagonka tv i firm farmaceutycznych
Goga66
2007-01-23
22:25:34
Email
z drugiej strony odpneumokokowe choroby bywają ciężkie do wyleczenia a czasem nawet śmiertelne. Co lekarz, to zdanie. Moja nie zachęcała ale nie odradzała. Co mówiła już napisałam
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum