szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ZĄBKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Monika
2005-01-31
Email
Moja Olcia ma już 7 miesięcy i jeszcze ani jeden ząbek jej nie wyrósł :( Niby lekarka mówi,że jeszcze czas.A przecież inne dzieciaczki młodsze od Oli już mają..... :(
kyja
2005-01-31
13:33:20
Email
nie martw się, ja 1 ząbki "dostałam";-) w wieku 8 m-cy:-)Teraz czekam na zęby mojego potomka-za parę dni skończy 6 m-cy-od paru dni szaleje, tzn. ze zwiekszoną intensywnością duda swoje i nie tylko;-) palce, ciągnie boleśnie sutka przy karmieniu i pasjami "memła":-) gryzaki:-)
sylwia
2005-01-31
15:51:33
Email
Moniko! nie przejmuj się, każde dziecko inaczej ząbkuje. Słyszałam nawet, że ząbki, które wychodzą później są zdrowsze. Mojemu malemu ząki zaczęły wyrzynać się dopiero w 8 miesiącu, chociaż ślinił się już od czwartego. Straszne to było, bo wyszły cztery na jednym zamachem. Oby Was to nie spotkało:)))Miałam wrażenie, że ja ząbkuję razem z nim.
punta
2005-01-31
21:32:45
Email
Mojemu Kacprowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał 9 miesięcy, mojego brata córce Zuzi 1-szy ząb wyszedł gdy miała 4 miesiące, więc nie masz się czym martwić. Każde dziecko jest inne i nie da się tego przyspieszyć. Przyjdzie pora a ząbki będą wyrastać jak grzyby po deszczu.
Mała
2005-02-01
11:59:24
Email
Nie przejmuj się ząbkami.Jeszcze Mała Cię pogryzie;).natalka ślini się od 3 miesiąca życia bardzo intensywnie.Myślałąm ze to już tuż tuż i co?Wczoraj skończy7łą 5 miesięcy i cisza.Przyjzdie i na nią pora:)
Dorota
2005-02-16
15:01:22
Email
Zębami nie ma się co martwić, mój syn miał 8 m-c jak mu zaczął rosnąć pierwszy ząbek - a potem się posypały jeden za drugim. Teraz ma ich 12, a ma 15 m-c. Pozdrowienia - Pamiętajcie każde dziecko jest inne.
Monika
2005-02-16
16:20:03
Email
Ola dziś w nocy budziła sie i płakała,prawie co dwie godziny.Do tej pory przesypiała całe noce.I od paru dni zaczęła się mocno slinić.Kupki też jakby lużniejsze.....zaczyna się??
Kamila
2005-02-17
10:00:47
Email
Strasznie się boję ząbkowania!!! Teraz Kingunia przesypia całe noce, jak zaśnie 0 23. to wstaje z usmiechem o 7. Koleżanki córa od 1,5 miesiąca ząbkuje, mała nie przesypia ciągiem godziny (w nocy!!!), cyca traktuje jak smoczek, musi mieć go w buźce inaczej od razu się budzi! Pocieszam się, że każde dziecko jest inne... :)
Dorota
2005-02-17
13:02:20
Email
Gdy mojemu synkowi wychodziły ząbki oczne, troszke marudził mi w nocy. Wtedy w aptece pani poleciła mi czopki bez recepty "VIBURCOL N". Dobry jest też syrop "NUROFEN" dla dzieci - tylko dokładnie przeczytajcie ulotke. Pozdrowionka.
Kamila
2005-02-20
15:12:15
Email
Idą zęby mojej córci! Wczoraj podczas jedzenia zupki, usłyszałam cichutkie STUK! Zaglądam... a tam na dole dwa białe "paseczki" :))) narazie Kinia spokojna... Odpukać...
sylwia
2005-02-20
16:41:38
Email
Kiniu! tak trzymaj, a mamusi tata kupuje prezent:)
Ewka25
2005-02-20
16:50:54
Email
To i ja się pochwalę...dziś rano zauważyłam u Alicji pierwszy ząbek...zachowałam się tak, jakby to było pierwsze dziecko na świecie, które ząbkuje.Oszalałam-były tańce, wrzaski radości i obcałowywania;-)
Mała
2005-02-21
13:29:52
Email
MOJE GRATULACJE:)!!!I DLA ALICJI I DLA KINI!!!!! SUPER DZIEWCZYNY:):):)U nas na razie cisza...Natalka ma czasem baaardzo czerwone dziąsełka i trze wszytskim co wpadnei jej w ręce o dziąsełka, a później wszystko wraca do normy.I nic nie widać...Jeszcze trochę pewnei poczekam na szczęście jakie was spotkało:):):):):)MOJE GRATULACJE:)
Kamila
2005-02-27
09:03:24
Email
No i zaczęło się... Kinia strasznie mi gorączkuje, nie jest aż tak marudna, ale ta temperatura... Wczoraj w dzień miała 37,5 - dałam Panadol (ledwo jej podałam, tak krzyczała :((( o 20. 38st. - wsadziłam czopek - usnęła dopiero po 24. i o 4. miała aż 38,6 - też dostała czopek. Czy ta temperatura będzie się utrzymywała przez cały czas??? Mam wrażenie, że jak tylko leki zbiją gorączkę, ona natychmiast wraca... Jutro chyba wybiorę się z nią do lekarza, niech ją przebada. W środę mamy szczepenie, ciekawe czy przy temperaturze można szczepić dzieci? Wydaje mi się, że czasy, kiedy Kinia przesypiała całe noce właśnie minęły :((( w sumie nie jest źle, bo (narazie) budzi się raz w nocy, ale i tak jestem przerażona....
mika
2005-02-27
12:19:49
Email
My nie mamy ząbków mimo 8 miesięcy - mamy za to duuużo czasu żeby wyrosły

Kamila
2005-03-01
11:10:13
Email
Kurcze, myślałam, że ta gorączka to od ząbkowania... niestety, Kinia ma anginę. W sobotę mieliśmy gości, była 4. letnia bratanica męża, która miała straszny kaszel.... nie wiem dlaczego wogóle ją przyprowadzili... a przed imprezą pytałam, specjalnie dzwoniłam, czy mała nie jest chora "NIE JEST". No i masz. Lekarka mi powiedziała, że gorączka przy ząbkowaniu to może wystąpić do 37-38 i np. wieczorami a nie jak u Kini przez całe 2. doby... Właśnie.. zapisała antybiotyk w dawce 2,5ml, przeczytałam ulotkę i tam pisze, że przy wadze 7kg podaje się 2ml (Kinia waży 7200g), podałam jej 2ml. Bałam sie więcej...
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum