szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SMOCZEK


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
KALINA
2005-09-27
Email
CZY KTOŚ MOZE MI POWIEDZIEC JAKI SMOCZEJ JEST NAJLEPSZY DLA 3 TYGODNIOWEGO DZIECIACZKA??
ADA
2005-09-27
12:46:32
Email
Hej Kalina! Moja Oliwka tez ma trzy tygodnie.Ja używam smoczka firmy Avent dla dzieci od 0-3 miesięcy -silikonowy.Jak nie mam wyjścia to delikatnie jej go wciskam :-)Jeden kosztuje ok.7,50.Pozdrawiam
emka
2005-09-27
22:41:52
Email
ja uważam że najlepszy smoczek jest NUKa, z canpolbabies i z aventu niunia nie chciała a poza tym uważam że są brzydkie, a NUKa bardzo mi się podobają, wyglądaja tak normalnie, jak smoczek a nie jakieś udziwnione "coś" ale to oczywiście kwestai gustu. pOza tym ma wszelkie certyfikaty i robi go firma specjalizujący się TYLKO w wyrobie smoczkow (do butelek i do ssania - oni piszą "uspokajania") a nie we wszystkich innych akcesoriach przydatnych dla maluszków. Czyli skupiają się na jednym, to tez jest dla mnie gwarancją jakości :)papatki
emka
2005-09-27
22:43:40
Email
sa 3 rodzaje, od 0-6, od 6-18, i powyzej 18 miesięcy. oczywiście zarówno silikonowe jak i kauczukowe, my uzywamy silikonowe do ssania a do butelek kauczukowe. Dla takiego maluszka lepszy będzie silikonowy :)
Anna
2005-09-28
11:22:11
Email
Myślę, że maluchy mają swoje upodobania i tak naprawdę nie wiadomo co im się spodoba. My też używamy NUK-a, zarówno gryzaczka jak i do butelek. Próbowaliśmy wielu rodzajów również Avent, ale małemu się nie podobały.
aga
2005-09-28
14:00:10
Email
a ja po miesiącu kupiłam 3 smoczki z aventu (na zmiane,bo to ważne,jak dziecko przyzwyczai się do tego jedynego smoczka to kicha) i jeden nuka, dzięki temu mała nie przyzwyczaiła się do jednego typu kształtu :)
emka
2005-09-28
16:22:24
Email
hym, moja miała jeden rodzaj i nie kichała..
agnieszka74
2005-09-28
19:56:57
Email
A ja miałam i takie i takie ..i obydwa były dobre :)))

Agata
2005-09-29
21:33:17
Email
A powiedzcie mi czy mogę małej zmienić smoczek z Aventu na Nuk-a? Pani w sklepie powiedziała, że absolutnie NIE - ponieważ dziecko przyzwyczaiło się do jednego kształtu, i ma już nawyk ssania takiego smoczka i tak odpowoednio układa żuchwę, że nie mogę jej tego zmieniać - bo mogą być problemy z żuchwą?????? Słyszałyście o czymś takim?
andzia
2005-09-30
12:36:49
Email
Agatko ja słyszałam i podobno dzicko sie przyzwyczaja i czasami nawet nie chce wziasc. Ja uzywam wszysko firny Avent butle, smoczki do butelek i smoczki do uspokajania jednak tych ostatnich moja Wiki nie uzywa jak chce jej dac to płacze jeszcze gorzej-a moze i dobrze ze nie chce
sylwia
2005-09-30
16:08:27
Email
Naszemu Kubie wszystkie pasowały, a przy wyborze kierowalismy się tylko rozmiarem i fantazją!:))))
kyja
2005-10-01
08:35:23
Email
ja swojego małego też uczyłam korzystania ze smoczka-bez efektu, uczyłam go jak miał ok. 2 m-cy, kupiłam NUk-a,uzywał go jedynie przy zaśnięciu jak miał kolki, potem smoczek poszedł w kąt.Nie wiem jak to jest z tymi smoczkami-niektóre dzieci ich nie lubią, niektóre przepadają.Słyszałam,że dziecko szybciej nauczy sie doić smoka, gdy jest malutkie-w pierwszych 6-7 tygodniach życia, związane to jest ponoć z odruchem ssania, który później zanika.Słyszałam też ,że smoka bardziej 'pożądają';-)maluchy , które nie są karmione piersią. W naszym przypadku to by się zgadzało-Micho ma 14 m-cy i nadal ssie pierś;-))
emka
2005-10-02
09:42:59
Email
nasza Ania też na początku nie chciała, zaczęła ssać - z moją pomocą - w wieku ok 3 miesięcy, moja pomoc tzn. że jak wychodziłyśy na spacer a to była zima to bałam się że jak bedzie płakac to sobie gardziołko przeziębi i dawałąm jej smoczek na spacer, który lekko przytrzymywał kołnież kombinezonika - inaczej to wypluwała. Po jakimś czasie nauczyła się sama ssać i ssie do tej pory (ma 11 miesięcy) a ja nadal karmię piersią :) Czyli każdy maluch ma swoje zwyczaje :) My tu co prawda ingerowaliśmy, wiec może gdyby nie to to by nadal nie chciała. Teraz powoli się zastanawiam jak ją oduczyć... taaa. Czasami zachowuje sie jak mały narkoman :)I jak zobaczy smoka to się na niego rzuca. Zasadniczo używamy go tylko w nocy i mamy ze soba na spacerku jakby była jakś "awantura". Uff, ale sie rozpisałam. To pozdrawiam i kończę już :)
kyja
2005-10-02
18:33:01
Email
Emka, jak przeczytałam Twój opis zachowania Ani jak widzi smoka-rzuca się na niego, to wypisz wymaluj zachowanie Misiutka gdy widzi mój goły biust;-)))moja mama mówi,że nigdy nie widziała takiego szału cycowego;-)))))
Julia
2005-10-03
12:23:52
Email
"Szał cycowy"- uśmiałam się do łez ;o))))))))))
Agata
2005-10-03
16:29:54
Email
he he ...ja też...dobre
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum