szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - cera z problemami


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2010-02-22
Email
Odstawilam tabletki anty i... wygladam jak nastolatka. Mam tak okropna cere jak nigdy. Magdalenka w innym watku poleca wode micelarna, moze znacie jeszcze jakies inne kosmetyki, ktore moglyby pomoc? Bede wdzieczna za wskazowki...
kyja
2010-02-22
14:08:25
Email
Joasiu, pewnie to przejściowy kłopot z cerą-dopóki poziom hormonów się nie ustabilizuje po odstawieniu pigułek.Polecam stosowanie raz na jakiś czas peelingu domowej roboty ( już gdzieś o nim pisałam na forum): łyżka cukru+łyżka oliwy z oliwek.Bardzo sobie chwalę ten peeling, bo po kupnych często mam uczulenie i skórę nadmiernie podrażnioną.
ciekawa
2010-02-22
16:50:55
Email
Mnie koleżanka poleciła mydełko clinique-ja kupiłam takie do całego ciała-w kostce(90zł) i muszę powiedzieć działa a mnie wysypuje i na buzi i na dekolcie i plecach więc jest co zwalczać. Bardzo ładnie goi krostki. Teraz mnie wysypało po masażach bo zakleiły mi się pory ale tak to naprawdę polecam. Tylko ze ja się naprawdę pilnuje zmywam tonikiem makijaż a potem to już tylko to mydełko.
mayasun
2010-02-22
19:51:43
Email
Jeśli jest to przejściowe, to może przejdź się do dermatologa. Zapisze coś na receptę, co szybko zagoi wypryski. Bez recepty polecam Benzacne. No i pomocny jest tonik do cery tłustej, mieszanej. Już kilka lat nie stosowałam toniku i stwierdziłam ostatnio, że moja cera naprwdę wyglądała lepiej gdy go stosowałam
Magdalenka
2010-02-23
08:27:22
Email
polecam systematyczne pilingi, maseczki oczyszczajace, wizyty u kosmetyczki aby oczyscic cere dokladniej. do mycia, na swoim przykladzie, nie polecam absolutnie wody. mnie wysypywalo ciagle. mialam rozne specyfiki - plyny, specjalne mydelka, dobrych, drogich firm, takze dla alergikow. ale problem z pryszczmi wciaz byl. po odstawieniu wody i przejsciu na mleczko+tonik, a potem plyn micelarny widze kolosalna poprawe. oczywiscie dzieje sie to stopniowo, ale roznica jest duza. cos tam czasem mi wyskoczy przed okresem ale to jest jakis pojedynczy pryszcz. po odstawieniu pigulek pryszczy bylo wiecej. mysle, ze po jakims czasie twoja cera zacznie wracac do normy. ja np. zauwazylam ostatnio, ze wysypalo mi plecy. nie biore pigulek, mam mirenke. zaczelam je pilingowac, przemywac tonikiem la roche dla cery tradzikowej i zaczynaja znikac te pryszczole wstretne.
karolina
2010-02-23
11:56:15
Email
Joanno przede wszystkim musisz określić jaką masz cerę jeżeli masz problemy to może to być cera tłusta lub mieszana bo przeważnie na takich typach cery ma sie problemy lub oczywiscie może to byc cera trądzikowata ale przypuszczam że u Ciebie może to być jak piszą dziewczyny prolem odstawienia tabletek.Jeżeli masz obecnie problem z trądzikiem więc powinnas się na nim skupić ogólnie to tradzik jest chorobą i powinien byc leczony przez lekarza lub wykwalifikowana kosmetyczkę.Mogę Ci podpowiedzieć jakich uzywać produktów i jak pielęgnować. Oczyszczaj cerę 2 razy dziennie żelami lub mydłami przeciwbakteryjnymi( z zawartością siarki cytryny lub szałwi) o odczynie kwaśnym lub neutralnym hamuje rozwój flory bakteryjnej i zapobiega podraznieniom.stosuj do przemywania toniki usuwaja resztki środków oczyszczających ściagaja pory i działaja łagodząco moga to byc produkty z kwasami owocowymi ekstraktami z tymianku dzirawca szławi alkoholem (10-15%)unikaj produktów z dużą zawartościa alkoholu powoduja odwodnienia i podrażnienia stosuj kremy matujące i antybakteryjne na dzień a na noc krem antybakteryjny regulujacy prace gruczołów łojowych,maseczki ściagające zawierajace sole glinku wyciągi ziołowe,kaolin,drożdże algi,używanie odpowiednich kosmetyków do makijażu przeznaczonych do cery tradzikowej i tłustej np.puder antybakteryjny w kremie Eris,antybakteryjny Make-up Soraya,podkład antybakteryjny Manhattan.
karolina
2010-02-23
11:58:04
Email
do oczyszczania produktów do makijażu np.pędzli ,gabeczek puszków polecam mydełko antybakteryjne.
karolina
2010-02-23
12:03:31
Email
proponuję kosmetyki z serii np Soraya CARE&CONTOL seria Clerasil Complete Seria Perfekta No Problem! Dax Cosmetics Joanno po wyleczeniu wróć do kosmetyków dostosowanych do swojej cery bo potem te moga zanadto wysuszyć,unikaj na razie solarium bo na poczatku zmiany mogą malec ale potem sie nasilą.
Joanna26
2010-02-23
12:56:11
Email
Hmmm... cere mam niestety sucha... To znaczy mialam wczesniej, bo teraz to juz nic nie wiem! Dermatologa chetnie bym odwiedzila, ale mam problem ze znalezieniem dobrego w Lublinie (problemy skorne to moja specjalnosc, w ciazy bylam chyba u pieciu dermatologow - co jeden to ciekawszy...:( Mam nadzieje, ze tak jak piszecie - po pewnym czasie to sie unormuje. Ciekawa bylam kosmetykow do makijazu - nie wiedzialam, ze sa pudry antybakteryjne, dzieki!
karolina
2010-02-23
14:26:03
Email
Joanno jeżeli masz cerę suchą to tymi kosmetykami ja jeszcze przesuszysz,tu jest zupełne przeciwieństwo pięlegnacji,może spróbuj miejscowo pozbywać się problemów są np.antybakteryjne korektory soraya lub manhattan,kremy lub żele stosuj też tylko miejscowo to przyspieszy gojenie. peelingi tylko enzymatyczne.
karolina
2010-02-23
14:29:01
Email
jeżeli mogę doradzic to idz do kosmetyczki ona powie Ci jaka masz cere i potem dobierzesz juz sobie konkretnie kosmetyki byc moze zminiła Ci sie skóra na mieszaną tez tak sie dzieje jeżeli jest dobrze nawilżana.
Joanna26
2010-02-23
16:25:36
Email
Co to sa peelingi enzymatyczne?
noemi
2010-02-24
00:03:53
Email
Joasiu, peelingi enzymatyczne są jednym z najgenialniejszych wynalazków świata:) polecam ziaji, jest do dostania na allegro za jakoś 35 zł. starcza na lata:)
Magdalenka
2010-02-24
23:54:37
Email
a ja jeszcze polecam piling kewasami i najlepiej w polaczeniu z mikrodermabrazja. kilka takich zabiegow powinno uregulowac problem z pryszczami. dodam, ze przy nadmiernym wysuszaniu skora czesto reguje pryszczami.
Joanna26
2010-02-25
09:57:54
Email
Magdalenka, a czy to mozliwe, zeby ta woda-cud zadzialala w kilka dni? Od razu jak o niej przeczytalam przegrzebalam probki od znajomej farmacutki i znalazlam wode z biodermy. Kilka dni i efekt rewelacja, mozliwe to?
Za rada Supermum popijam wlasnie bratki...
Magdalenka
2010-02-27
20:44:36
Email
no, biodermy probowalam i nie pamietam jakis efektow powalajacych. wiem tylko, ze od wielu, wielu lat walczylam z pryszczami, kupowalam coraz to nowe specyfiki, kremy, maseczki itd itp. dzialalo na chwile. dopoki nie sprobowalam avene, problem przygasal, ale pojawial sie po kiilku dniach, tygodniach. teraz myje twarz tylko woda micelarna z avene. jezeli widze ze buzia jest zanieczyszczona mocniej albo chodzilam caly dzien w makijazu i chce ja mocniej oczyscic, przecieram tonikiem dp cery tradzikowej z la roche. i tyle. rewelacja. naprawde, nie rozumiem na czym polega ten fenomen, ale inne firmy tak na moja cere nie dzialaja. zawsze myslalam, ze jezeli twarz oczyszcze mydlem, przemyje tonikiem to bedzie ok. ale nie bylo. po przejsciu na avene roznica byla zauwazalna bardzo szybko. stare pryszcze sie pogoily a nowe nie wyskakuja.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum