szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Depilacja zwłaszcza bikini


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
mayasun
2009-06-24
Email
Lato lato, lato czeka i jak co roku planuje nieco ambitniej pozbyc się włosków niż jednorazówką, ale jak do tej pory jednorazówka wygrywała z uwagi na bezbolesność i szybkość. Niestety pod pachami codzienie, nogi 1-2 w tygodniu a bikini to jak na plażę albo w krótkich spodenkach. Ale do rzeczy. Otóż chcę sie skusić na depilacje woskiem u kosmetyczki (pachy i bikini) i tu moje pytanie, jak długie (ilu dniowe) trzeba mieć włoski żeby się ładnie wyrywały spod pachy i czy po 1 zabiegu mogę zapomnieć o włoskach na 4 tygodnie? Z kolei jeśli chodzi o bikini, to jak dużo depilują? tzn. czy jeśli np. zechcę to wydepilują mi wszystko? Czy po 1 zabiegu mogę zapomniec o włoskach na 4 tygodnie? czy jeśli idę pierwszy raz to konieczne jest powtarzanie?
bea1978
2009-06-25
11:53:28
Email
Ja depiluję wszystko depilatorem, wosk był dla mnie zbyt bolesny. Jeśli chodzi o długość to im dłuższe tym lepiej ale jak są za długie to też mocniej boli, myślę że taki około tygodniowy zarost powinien być w sam raz :) Po depilatorze mam spokój na jakieś dwa tygodnie, potem pojawiają sie pojedyncze włoski i wtedy robię kolejny zabieg. Bikini już nie robię, bo osłabione włoski nie miały siły przebicia i zaczynały się wrastać. Salony kosmetyczne przeważnie robią to, co Ty chcesz, czyli jak będziesz chciała wydepilować wszystko, to zrobią wszystko :)Czy będziesz musiała zabieg powtarzać to trudno ocenić, zależy jak ten zabieg zostanie wykonany za pierwszym razem, jeśli będzie zrobiony dokładnie to masz spokój na długi czas chyba dłuższy niż po depilatorze :)
ciekawa
2009-06-26
19:15:56
Email
Dokładnie tak. Ja 2-3 razy w roku depiluje depilatorem ale po każdym razie murowane wrastanie a tu kicha--trzeba sie pilingowac i wydziobywać włoski bo nie ładne slady zostaną. Radziła bym robić takie depilacje raczej w zimie i nie dla samych gładkich nóg a dla pozbycia sie tych najgorszych włosów-zeczywiscie jest ich potem mniej i zwykłe golenie jest wtedy efektywniejsze. 4 tygodnie to mit:) A na grażynce radze raczej golić i pilnować zeby nie wrosły-same pachwiny ok ale na wzgórku masakra mnie sie tak powrastały ze miałam gólki zaropiałe w każdym mieszku włosowym-ja wole golić.
bea1978
2009-06-26
20:54:09
Email
No ja bikini golę maszynką elektryczną dla kobiet, po zwykłych jednorazówkach miałam straszne krosty. Po maszynce mniej mi się wrastają i nie ma krost, chyba dlatego że ona nie goli tak blisko skóry. Z nóg i pach usuwam za pomocą depilatora i tam mi się nie wrastają w ogóle, włoski osłabione, delikatne, dużo mniej no i dwa tygodnie spokoju :))Po depilacji bikini - koszmar, tak jak piszesz Ciekawa, pełno zgrubień, kilka ropnych, no masakra...
noemi
2009-06-27
12:17:27
Email
ja na nodi depilatorem traktuje, jakos raz w tygodniu, pod pachami maszynka codziennie, okoloce bikini kremem. wasik plastrami z woskiem. tez zamierzam sie skusic na wosk od pasa w dol. ale ciagle brakuje mi czasu, a przede wszystkim zapuszczanie wlosow niezyt dobrze mi wychodzi:)
Anna
2009-06-27
16:42:18
Email
A czy któraś z was próbowała trwałej depilacji lub depilacji laserem? W tym roku trochę się zgapiłam, a latem odpada bo jakiś czas nie wolno się po zabiegu opalać, ale w zimie chyba spróbuję.
weridiana
2009-06-27
17:44:48
Email
Ja osobiście laserem nie próbowałam ale moja siostra robiła i mówi że masakra bo tak strasznie boli, i zabiegi trzeba kilka razy powtarzać zależy jakie masz owłosienie mocne i wtedy to dosyć drogo wychodzi ale teraz już ma spokój ale ja jestem chyba za dużym tchórzem i strasznie nie lubię jak mnie coś boli a więc maszynka elektryczna idzie w moim przypadku w ruch...
mayasun
2009-06-27
21:14:59
Email
Też nie lubię zadawać sobie niepotrzebnego bólu dlatego mam opory przed woskiem. Dwa dni temu pomimo uprzedzeń do kremów do depilacji (wcześniej stosowałam różne i każdy był kiepski włącznie z Veet) skusiłam się w markecie i kupiłam krem 3w1 Eveline (bo kiedyś wychwalałyście krem ujędrniający a właściwie mrożący brzuch tej firmy) I jestem mile zaskoczona. Włoski odpadły faktycznie po 5 minutach bez żadnego problemu. Póki co szybko odrosły nowe, ale myślę, że to kwestia czasu i osłabną. Póki co zostaję przy kremie. I tak jak słusznie zasugerowałyście, że jeśli zdecyduję się na wosk, to zimą.
noemi
2009-06-29
14:16:49
Email
jejku, ale litrówek natrzaskałam:) a czy któraś z Was stosowała depilację cukrową?
bea1978
2009-06-29
16:05:00
Email
uuu ja pierwszy raz słyszę o czymś takim :)
noemi
2009-06-29
16:25:20
Email
bea, wygoogluj, masa tego w internecie. na jak dla mnei zachęcająco piszą. na pewno wypróbuję:)
mayasun
2009-06-29
21:21:02
Email
Kiedyś, jakieś 10 lat temu Pani akwizytorka mnie zaczepiła z krążkami do depilacji. Takim krążkiem, łatą pocierała skórę okrężnymi ruchami. Zero bólu, tylko takie łaskotanie było czuć. I muszę przyznać, że przez całkiem długi czas włoski na ręku nie rosłly. Widziałam teraz coś podobnego na allegro. Ale co do skuteczności i trwałości to nie wiem. Wklejam link: http://allegro.pl/item665548149_depilacja_bez_bolu_nowy_super_system_smooth_legs.html
bea1978
2009-06-30
10:24:34
Email
Noemi jak dla mnie za dużo bawienia z tą depilacją cukrową :)A co do tego dziwnego depilatora co dała link Mayasun hmmmto chyba polega na ścieraniu włosków, a co za tym idzie odrastają w takim samym tempie jak po zwykłej maszynce do golenia co??Chyba się na nie skuszę, żeby wypróbować na bikini, bo coś ostatnio za mocno mi się wrastają nawet po maszynce elektrycznej, tu jeśli od razu skóra jest "pillingowana" to może do wrastania nie dojdzie :)
noemi
2009-06-30
11:34:28
Email
Bea, powiem tak, na tyle zależy mi na znalezieniu doskonałej metody depilacji okolic bikini, że na pewno spróbuję. miałam nawet wczoraj, ale zajęłam się stopami i tak mi zeszło. moze dzisiaj się uda. przy wizji, że przez chociażby tydzień będę idealnie gładka mogę męczyć się z cukrem nawet pół soboty:)
bea1978
2009-06-30
11:56:09
Email
Ja już wypróbowałam sporo metod i po każdej wrastają mi się włoski niestety, najleprza jak do tej pory to maszynka elektryczna ale wiadomo jak to jest, włoski odrastają zaraz na drugi dzień i to jest ogromny minus.Ostatnia nadzieja w tym urządzonku z allegro :)
noemi
2009-06-30
12:31:07
Email
Bea, zrobiłam mały research i rozwiazanie to nei jest chwalone przez osoby, które z niego korzystały. coś mi mówi, że depilacja masą cukrową będzie strzałem w dziesiątkę. albo nie:) jak nie, pojdę się wywoskować porzadnie.
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum