szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
kyja
2007-11-30
Email
dziewczyny, orientujecie się, ile kosztuje szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy? i czy jest choćby w części refundowana przez NFZ?czy któraś z Was zaszczepiła się?
Goga66
2007-12-01
21:51:13
Email
Ale jak ktoś chce się szczepić to lepiej zrobić testy, bo jak już wirus jest to szkoda pieniędzy i czasu na szczepienia. Za to trzeba często robić cytologię. Chyba, że ma się łagodną odmianę, nie tę, przed którą zabezpiecza szczepionka. Ale wszystko warto konsultować z lekarzem
anjag
2007-12-03
18:50:29
Email
Goga zgadzam sie z Toba w 100%. Najwazniejsze to regularnie robienie cytologii. U mnie na szczescie dotychczas nie stwierdzono zakazenia tym wirusem ale moja wspollokatorka jest nosicielka HPV-45. Dziewczyna ktora miala tylko 1 partnera i ktora nigdy nie uprawiala seksu bez prezerwatywy. I jak to mozliwe? Poszla do lekarza na rutynowe badania, w tym cytologie. Wyszedl jej jakis "dziwny" wynik i lekarz kazal powtorzyc. Powtorzyla i okazalo sie ze ma wirusa. Brala leki wirusobojcze i nic nie dalo. A teraz pozostaje jedynie czekac i kontrolowac... wiec moze ta szczepionka to nie jest glupi pomysl.....
Goga66
2007-12-03
19:42:57
Email
Ja uważam, że jeśli kogoś stać (nie wiem jakie są koszty) i jeśli ma się pewność bycia wolnym od wirusa, to najlepiej byłoby się zaszczepić. Bo posiadanie go, jak już pisałam, to ciągłe życie na wulkanie. No chyba, że ma się 100 proc. pewność wierności partnera i tego, że on nie jest nosicielem. Dobrze byłoby zrobić test sobie i jemu.
Ja na pewno Zuzię kiedyś namówię na szczepienie. Może łaśnie, kiedy będzie mieć ok. 12 lat.
noemi
2008-01-17
18:58:57
Email
dawka szczepionki kosztuje 500 zl, potzrebne są 3. zapomniałąm porozmawiać na ten temat z moim ginem, ale na pewno to zrobię.
Goga66
2008-01-17
19:50:12
Email
Noemi, jeśli nie badałaś, to zbadaj najpierw, czy już nie masz wirusa, bo w ukryciu potrafi być i 10 lat.Jeśli nie masz, to uważam, że naprawdę warto te 150 zł zapłacić. Wierny partner, wiernym partnerem ale z własnych doświadczeń wiem, że życie potrafi zaskoczyć...
noemi
2008-01-17
21:01:12
Email
Goga, robiłam cytologie i jest ok. trzeba jakies dodatkowe badania? a co do wierności mężczyzn to mam podobne zdanie co TY, niestety. za dużo w życiu "idealnych", niekoniecznie swoich mezczyzn, widziałam.
Goga66
2008-01-18
13:12:26
Email
Trzeba zrobić testy. Cytologia wykrywa tylko zmiany w komórkach, kiedy wirus jest aktywny i poczynił już szkody. Wirus w ukryciu nie zostanie wykryty przez cytologię ale szkoda wtedy płacić za szczepionkę.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum