szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - mleko z piersi...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Kajka
2006-02-20
Email
co zrobic... karmie piersia a mimo to cieknie mi strasznie mleczko... odciagam pokarm laktatorem a zachwile dalej mi leci z piersi... ktore robia sie coraz wieksze:( i pojawaja sie rostepy:( co zrobic by mleczka bylo akurat i nie cieklo??
Basia 26
2006-02-23
09:29:57
Email
Kajka chyba musisz przeczekać. ja tak zrobiłam i teraz jest oki. oczywiście jestem 24h w biustonoszu. wcześniej tak mi ciekło, że jak nie schowałam cyca, bo podniosłam małego do odbicia, to całe panele w domu miałam zachlapane mlekiem, a cyce to aż bolały, takie były pełne. no i maluch doił jednego że aż flak zostawał, a za 10 min krzyczał o drugiego. teraz się to jakoś wyciszyło, piersi jeszcze produkują ociupinke za dużo mleczka, ale to jest nic w porównaniu z tym, co było na początku. musisz przeczekać, a jak cię piersi bolą, to karm dzidzię "na własne rzadanie", ja tak robiłam:)
Kajka
2006-02-23
10:54:48
Email
ok, trzeba przeczekac:) a co robic jak mleko cieknie a dzidzia nie moze zaczac jesc bo az dlawi sie nadmiarem mleka? chyba ze moj maly urwisek udaje ... i po jakim gdzies czasie ustabilizowalo mleczko?
Goga66
2006-02-23
13:25:20
Email
Kajka, jeżeli dziecko dławi się z nadmiaru mleka to trochę odciągnij zanim zaczniesz karmić, możesz też zmienić pozycję, kiedy dziecko jest wyżej niż pierś, np. leży na Tobie, wtedy wypływ mleka jest wolniejszy.
Basia 26
2006-02-23
13:59:47
Email
tak, też czytałam, zeby odciągnąc trochę i dopiero podać pierś. Kaja, skąd ja znam to dławienie się, hihi... chyba nasze dzieciaczki sa bardzo podobne :)
Kajka
2006-02-27
09:08:46
Email
hehe:) chyba juz jest troche lepiej, bo mam niej mokra koszulke w nocy:)
Goga66
2006-02-27
10:40:27
Email
Kajka, wiele kobiet w ogole przestaje mieć problem z przeciekaniem. Ja niestety mimo,że karmię 8 miesięcy - do teraz, kiedy karmię jedna piersią, z drugiej równoczesnie leci mleko, więc ciągle mam mokre piżamy, przemoczone staniki.
Migotka
2006-02-27
13:43:51
Email
Taaak..znajome przecieki mleczka...;)Ja również karmiąc Aleksa z jednej piersi musiałam przykdadać ręczniczek do drugiej,by nie zalało mi koszulki.Teraz jest znacznie lepiej,bo Aluś (prawie 7 mieś.)żadziej je z piersi i produkcja mleka zdecydowanie się zmiejszyła.Ale pamietam dobrze czas,kiedy w nocy musiałam parokrotnie zmienić koszulki nocne i do piersi przykładać duzy ręcznik,bo tak ze mnie ciekło,że az pościel była przemoczona.Ale to z czasem się normuje...najlepiej jest podczas karmienia podawac dziecku tylko jedną pierś,a nie tak jak czasmi sugerują poradniki dwie po 15 min.Wtedy kanały mleczne cały czas będą wypełaniac obie piersi,co jest zupełnie niepotrzebne.Bo dziecko spokojnie może najeśc się z jednej piersi,a drugą dostanie podczas kolejnego karmienia.Początkowo trzeba uważać,by nie pomylic piersi i nie doprowadzić do zapalenia,spowodowanego nawałem pokarmu.Ja w tym celu zakładałam pierścionek na palec tej ręki z której strony ostatnio karmiłam.Póżniej łatwo ocenić przez dotyk,która pierś jest oprózniona.I tak powoli moje piersi przyzwyczaiły sie do tego sposobu karmienia i chyba dziecku tez jest wygodniej pic cały czas z jednej piersi...czasmi zdaża się,że maluch zaśnie podczas karmienia i beztialstwem jest budzic go na siłe by jadł jeszcze z grugiej piersi...Proponuję więc taki sposób karmienia,w moim przypadku przyczynił sie on równiez do zmniejszenia wycieków mleczka z piersi.
Katja
2006-04-28
22:23:56
Email
Pomóżcie!!!! Zaczął zanikać mi pokarm! Mam 4 miesięczną córeczkę, którą niestety muszę dokarmiać butelką bo mała domaga się więcej a ja niestety nie jestem w stanie tyle naprodukować. Co robić?
21Aneta
2006-04-29
09:11:00
Email
Katja - spokojnie! Przede wszystkim jak najczęściej przystawiaj małą do cyca. Między karmieniami możesz sobie ściągać pokarm laktatorem - to pobudzi dodatkowo produkcję mleczka. Kup sobie taką herbatkę do picia dla matki karmiącej (nie pamietam nazwy ale spytaj w sklepie albo w aptece) a jeśli nie herbatkę to fajnie też działa na laktację kawa zbożowa z mlekiem (ja piłam litrami - pomagało - mleka miałam dużo). I nie poddawaj się! Ja wprawdzie już odstawiam małego - ma 8 miesięcy - ale strasznie chciałam go karmić przynajmniej te pół roku ( a jest 8 hihi) i udało mi się. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości. A jeśli mimo wszystko pokarm Ci zaniknie, nie załamuj się - chciałaś przecież jak najlepiej dla córci.

Kajka
2006-05-05
17:14:06
Email
ja polecam herbatke HIPP dla kobiet karmiacych a fito-mix z herbapolu jest tanszym odpowiednikiem, tez dziala, bynajmniej na mnie:)
Isia
2006-05-05
18:13:56
Email
Fito-mix nr 4 oczywiście. Pozdrawiam wszystkie matki karmiące!

kyja
2006-05-06
13:36:06
Email
Isia, czuję się pozdrowiona przez Ciebie, hihi;-)))))
Isia
2006-05-07
13:38:47
Email
Pani Krystyno kochana, no alez naturalnie, czuj się czuj! Buziaki!

marek
2007-02-19
20:47:43
Email
wiatm karmiace mamusie!!!..mam nietypowe marzenie,chciał bym kiedyś sprobować mleka z piersi,jestem dorosłym facetem ok40tki,..jeżeli znalazła by sie chetna kobieta ktora zgodziła by sie spełnić to marzenie to chetnie zapłace,..prosze o kontakt.. marekcrom@interia.pl
kyja
2007-02-19
22:33:44
Email
jedż kolego na wieś i podłącz sie do krowy-zamiast 2 będa 4 sutki-bedzie, jak to to ty piszesz- premia, hehehe.A może trochę jogi i rozciągania?będziesz samowystarczalny kolego i zaoszczędzisz talary-nie trzeba będzie nikomu płacić-przemyśl to i zmień jak najszybciej forum
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum