szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Sernik na zimno


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2010-01-07
Email
Czy ktos zna dobry przepis?
mayasun
2010-01-07
19:26:17
Email
Ja znam, ale dzis nie mam czasu na przepisanie Ci. Jeśli nie jest to na dziś, to jutro napiszę.
pinkie
2010-01-08
17:49:14
Email
A może "Chatka baby Jagi"? Opracowałam fajny przepis z produktów z biedronki ;) Kupuje serek w wiaderku - 1 waniliowy i 1 śmietankowy. Oba mieszam z cukrem pudrem (cukru -na oko 1-2 łyzki) i po ćwiartce masła na wiaderko, do śmietankowego dodaje kakao. Herbatniki maślane z biedronki (1 opakowanie ) rozkładam na papierze do pieczenia - poziomo w trzech kolumnach i sześciu wierszach (informatyczny slang), na to rozsmarowywuję serek waniliowy, na to układam herbatniki pionowo w trzech kolumnach i prawie pięciu wierszach, na to serek z kakao (chyba cały, ale dawno nie robiłam więc nie pamiętam) i na srodek robię kolumnę z rodzynek. składam zewnętrzne kolumnydo środka, żeby powstała chatka i wsadzam do lodówki, w międzyczasie robię polewę (gotową też można dostać w biedronce) i polewam ciasto. I znów do lodówki - musi trochę postać, zeby herbatniki zmiękły.
Co do sernika na zimno, to na biszkopty wylać masę z dwóch galaretek i połowy wody i- do wyboru - serka homogenizowanego, bitej śmietany lub bitej śmietany i serka mascarpone (jest w biedronce), powkładac owoce (najlepiej brzoskwinie z puszki), na wierzch, gdy masa stężeje- galaretka i do lodówki.
mayasun
2010-01-08
20:31:02
Email
SERNIK NA ZIMNO

- 800g serka homo
- 30g żelatyny (2 duże łyżki)
- 400ml śmietany 30-36%
- 4 yżki cukru pudru
- 2 galaretki
- owoce
- 1-2 paczki biszkoptów

I. 2 galaretki rozpuszczamy w 700ml wody.
II. Żelatyne wsypujemy do kubka i zalewamy ciepłą wodą - tyle żeby ją przykryć, dobrze mieszamy żeby rozpuścić. Dolewamy nieco goracej wody i znów mieszamy.
III. Śmietane ubijamy mikserem z cukrem pudrem na bitą smietanę.
IV. Do tego dodajemy serek, razem miksujemy kilka sekund i cały czas miksując powoli wlewamy żelatynę.
V. Tortownicę wykładamy biszkoptami. Masę wylewamy do tortownicy a na wierzch owoce, galaretka.

~Smacznego~
mayasun
2010-01-09
10:41:28
Email
a zobaczcie na ten serniczek, wygląda baaardzo apetycznie i chyba taki zrobie: Sernik na zimno na chrupiącym spodzie z nutellą
Joanna26
2010-01-09
21:34:33
Email
Mayasun, dzieki! Ten Twoj przepis to chyba takie ciasto, jakie pamietam z dziecinstwa, wlasnie o to mi chodzilo. Ten drugi tez fajny, tez sprobuje. Pinki, Twoj przepis na chatke przewyzsza moja wyobraznie, zupelnie nie wiem, jak te ciasteczka maja byc ulozone:(
pinkie
2010-01-11
10:08:04
Email
pierwsza warstwa: Herbatniki kładziesz poziomo, tzn = = = (= to jeden herbatnik), a nie pionowo: || || || haha jak to wytłumaczyć ... spróbuję narysować kreski
= = =
= = =
= = =
= = =
= = =
= = =
, czyli 6 wierszy w 3 kolumnach, na to serek waniliowy, a drugą warstę herbatników kładziemy pionowo: || || ||
|| || ||
|| || ||
|| || ||
|| || ||
czyli pięć wierszy w trzech kolumnach. Środkowa kolumna to będzie podstawa chatki, a kolumna z prawej i z lewej po zebraniu stworzy dach. Całość będzie miała formę trójkąta, a raczej lezacego graniastosłupa o podstawie trójkąta...hmmmm teraz rozumiesz?
Joanna26
2010-01-11
10:09:29
Email
TAK!!!:))) A kolumna z rodzynek leci pionowo przez srodek?
pinkie
2010-01-11
21:41:53
Email
oczywiscie, rodzynki muszą być w całej chatce ;D
Joanna26
2010-01-12
13:49:34
Email
Zaczelam od przepisu z nutella. Jak dla mnie - tej warstwy z bita smietana jest za duzo i mdla, ale poza tym - bardzo fajne, proste i efektowne ciacho. Polecam.
Joanna26
2010-01-25
13:12:15
Email
Ze skomplikowanymi ciastami chyba mam mniej problemow, a z tymi... Ech... Po pierwsze, Pinki - w jaki sposob laczysz maslo z serkami? A po drugie - czy jest jakis patent na to, zeby w serniku na zimno biszkopty utrzymaly sie na spodzie, a nie wypynely na wierzch?
basienka25
2010-01-25
20:44:34
Email
chyba najpierw musisz poczekać aż masa trochę stężeje. Nie wylewaj rzadkiej to biszkopty będą na swoim miejscu.
basienka25
2010-01-25
20:46:28
Email
Aha i mam sprawdzony przepis na dobry serniczek http://www.kwestiasmaku.com/desery/ciasta/sernik_jogurtowy/przepis.html Palce lizać, mniam:)
pinkie
2010-01-26
09:03:55
Email
Mikserem Joanno, i cukier puder i kakao tez mikserem łączę :)
Joanna26
2010-01-26
10:38:34
Email
Ale miksujesz najpierw serek i dodajesz masło czy jak? Zmiksowalam najpierw masło z pudrem, dodawalam serek i wyszly mi krupy z masla.
basienka25
2010-01-26
10:42:44
Email
Przepraszam że się wtrącam, a Ty pytasz Pinkie:) Masło Ci się zważyło:) Było za zimne:) Ja zawsze masło do ciasta trzymam dzień wcześniej poza lodówką:)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum