szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Czym wyczyścić kanapę????


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Azuza
2007-11-03
Email
Dziewczyny zwracam sie do Was z prośbą o poradę w sprawie tego czym najlepiej wyczyścić kanapę obitą materiałem.Kanapa jest jasna i mam ją dopiero od dwóch lat ale okropnie się zabrudziła, wygląda jakby była szara. Może znacie jakieś dobre środki i sposoby.Czysciłam Vanishem do tapicerek i dywanów w płynie ale nie bardzo się spisał.
ciekawa
2007-11-03
13:33:12
Email
Raz z w roku zafunduj sobie profesjonalne pranie-facet przychodzi i pierze tapicerke i dywany specjalnym sprzętem-efekty szokujące.
AgaDan
2007-11-03
21:51:24
Email
potwierdzam, my też zafundowaliśmy sobie takie pranie. Efekt o wiele wiele lepszy niże te vanisze itp..
ilona81
2007-11-04
11:43:41
Email
My na szczęscie zainwestowaliśmy w kanapę z IKEA całą rozbieralna, bo dziewczynki mają mistrza w brudzeniu.. dwa razy w roku rozbieram i piore w 60 stopniach.. ;) a tak na pojedyńcze plamy używam "magicznej gąbki" - gąbeczka,która wymaga jedynie użycia wody, świetnie ściera plamy z kanapy, ubranek dziewczynek, oraz butów.. - polecam
bea1978
2007-11-04
14:37:31
Email
Ilona a gdzie takie magiczne gąbki sie kupuje?:)Jak mozesz podaj pełną nazwę - chyba że nazwa to magiczna gąbka :))
AZuza
2007-11-04
15:11:04
Email
Rzeczywiście najlepiej by było żeby wyczyściła ją jakaś firma, ale niestety u mnie w okolicy do domu nie dojeżdzają-trzeba by było kanapę samemu zawieźć, a z tym byłby problem. Więc pozostaje mi samodzielne czyszczenie.Też miałam nadzieję, że da się ściągnać jakoś tapicerkę i wyprać w pralce-ale nie da się. A te gąbeczki są faktycznie interesujące, Ilona napisz coś wiecej...
bea1978
2007-11-04
16:40:53
Email
Azuza ja czyszcze moja sofe ajaxem w takiej bialej butli ze spryskiwaczem multi-purpose. Pryskam bezposrednio i szoruje sciereczka,szczoteczka, gdzie bardziej zabrudzone robię to na mokro, czyli pryskam, szoruje, zmywam woda i tak do skutku. Dodam ze ten ajax zmywa nawet slady od dlugopisu :)Fakt że takie mycie nie daje takich efektów jak specjalistycznym sprzetem, jednak robiąc to w miare systeczmatycznie (raz w miesiacu czasem na raz na dwa )mozna miec czystą sofę :)
ilona81
2007-11-05
08:27:02
Email
Rzeczywiście.. jej nazwa to "magiczna gąbka" :P kupiłam ją z serii JAN NIEZBEDNY, ale jest również z innych jakoś "schotih brith" czy jakoś tak, nie wiem, raz widziałam ta nazwe i prosze nie smiejcie się, jeśli głupio pomyliłam ;P Wystarczy przejść się do Rossmana i zajżeć na półkę ze ściereczkami.. napewno znajdziecie :)
bea1978
2007-11-05
10:16:53
Email
Dziki Ilonka, dziś lece do rossmanna, może znajde :)
basienka25
2008-01-29
11:45:01
Email
Dziewczyny, córeczka mojej znajomej pomazała długopisem jasną skórzaną kanapę. Macie pomysły jak to wyczyścić?
pinkie
2008-01-29
11:51:33
Email
na tusz powinna zadziałać szmatka-frotka nasączona spirytusem
Magdalenka
2008-01-29
13:43:50
Email
ja mam ten sam problem z kanapa siostry i dlugopisem w rekach mojej corki. spirytus sciagnal farbe na kanapie, wiec uwazaj. plama nieco zbladla, ale wciaz widac tusz.
zuczekm59
2008-01-29
14:39:57
Email
Widziałam w PERFEKCYJNEJ PANI DOMU, że na tusz dobry jest denaturat!!!
noemi
2008-01-29
15:18:37
Email
są specjalne preparaty do czyszczenuia skóry. dostaliśmy przy zakupie skórzanej sofy, ale przyznam szczerze, że nikt nam długopisem jej nie wymazał i nie wiem czy działa:) ja bym poszła do sklepu ze skórzanymi sofami i zapytała o preparat na tego typu plamy. a denaturatu chyba bym się trochę bała
pinkie
2008-01-30
07:11:46
Email
...zawsze można spróbować na niewidocznej części kanapy - umazać długopisem i zetrzeć spirytusem lub denaturatem...
Goga66
2008-02-01
10:58:54
Email
denaturat to spirytus tyle, że barwiony i potrafi zafarbować. Kiedy malowałam jedwabie i był on podstawą farb - przepuszczałam go przez filtr węglowy żeby pozbawić koloru. Używałam go bo był tani. Ten sam efekt daje zwykły ale drogi przecież spirytus
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum