szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - jak to jest z urlopem wychowawczym...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
justka271
2007-07-31
Email
Hej dziewczyny!Moze Wy mi odpowiecie...Jestem na urlopiem wych od 1.03.07 pracodawca podpisal mi na 2 lata do konca 2008r, w MOPR dostalam decyzje ze do 31.08.07 wiec zlozylam znowu.Czyje zarobki sa liczone czy ,i bedzie przyslugiwal wych nadal moje i meza czy tylko moje?Bo to pewnie jakos z pitow wyliczaja no nie?Niewiem czy zrozumiale napisalam.Jak cos wiecie na ten temat dajcie znac bede wdzieczna
bea1978
2007-08-02
10:03:05
Email
To co dałam link dotyczy bardziej płatnego, jednak jeśli można na płatnym, to na bezpłatnym chyba tymbardziej?.
bea1978
2007-08-02
10:25:47
Email
http://krapkowice.net/kurier,art,id_4725
i jeszcze to, tu nie pisza wogóle czy chodzi o płatny czy bezpłatny, wiec wygląda na to że można, jednak daty są troszkę wcześniejsze, wiec nie wiem czy czasem sie coś nie pozmieniało?
kasiarys7
2007-08-07
15:34:42
Email
Dziewczyny a jak to jest z papierkami z ZUSu o tym czy składki są odprowadzane systematycznie to załatwia pracodawca czy my same.Bo mnie moja księgowa chyba wykukała i każe samej jechać do ZUSu i za łatwiać - wydawało mi się że to leży po stronie pracodawcy.
bea1978
2007-08-07
18:11:51
Email
Te swistki z zusu załatwiamy same, dobrze ci powiedziała ksiegowa. Sama składasz wniosek w Zusie ze swoim podpisem chyba. Czekasz kilka dni do dwuch tygodni, u mnie jest tak ze dzwonią i mogę odebrac sama osobiscie, wtedy jest szybciej.Ja czekałam chyba 4 dni :)
aneta76
2007-08-07
21:47:52
Email
ja również sama to załatwiałam, czekałam 7 dni roboczych
kasiarys7
2007-08-07
22:41:17
Email
Dzięki dziewczyny .Jutro jade do ZUS u i załatwiam .Okropne te papierzyska i ile matki muszą się nachodzić za tak niewiele...(kaski z wychowawczego) ot nasze kochane państwo..nic dodać nic ując.
bea1978
2007-08-08
11:54:44
Email
Nic nie mów na ten temat Kasiu, ja nastałam sie ze wszystkimi dokumantami w Mopsie jakiś 1,5 godziny, takie kolejki były.Nie wspomnę ile latania było żeby wszystkie papiery skompletowac!Na szczęście mąż załatwił urząd skarbowy więc chociaż to mi odeszło. Ale w Mopsie... kurcze same mamuśki, płaczące dzieci, straszny widok. Wiadomo nikt nikogo nie przepusci w kolejce, bo każdy ma dzieciatko i sie spieszy. Mi na szczęście udało sie upchnąc moją dwójeczkę u dziadków wiec stałam powiedzmy ze zrelaksowana ale te kobiety co były z płaczącymi dziecmi... szkoda słów.
kasiarys7
2007-08-08
14:57:17
Email
No ja właśnie wróciłam z zus u i mam czekać na telefon- kiedy będzie gotowe dadzą znać a ja pojade po odbiór bo tak szybciej.Ja to wczoraj byłam taka zła bo umówiłam się z księgową że naszykuje mi wszystkie papierzyska i kaske i reszte a ja zajeżdzam do robotki a tam pystaki nikogo w biurze i jak człowieka szlak nie trafi z dzieckiem na ręku tym bardziej że sami dzwonili i umawiali godzinę.Ach widać jak szanuja matki z dziećmi.A księgowa o ZUS ie to mogła mi wcześniej powiedzieć a nie wczoraj przez telefon tymbardziej że notowała wszystko co mi potrzebne do urzędu - jakaś drętwa kobita.(olśniło ją czy co ).No ale juz tylko teraz poczekam na ten papierek i mam nadzieje żee to juz wszystko.POZDROWIONKA
kasiarys7
2007-08-08
15:02:18
Email
1 Podanie o urlop wychowawczy 2 Wniosek ze skarbówki o dochodach 3 Zaświadczenie z pracy o zatrudnieniu 4 Papierek z ZUS o niezaleganiu w składkach .Chyba to wszysko czy coś jeszcze?Bo nie chce jeżdzić na marne.
justka271
2007-08-08
16:10:59
Email
kasiarys7 tak to wszystko ja tez to nosilam..wiecej latania a ja czekam na decyzje i jak nie bede miec platnego ide na bezpl i gdzies dorobie ze 3 razy w tyg;/posrane jest to ze jak rodzinne nie przysuguja to i wych tez:(
kasiarys7
2007-08-08
17:11:29
Email
Mnie napewno przyznają bo kobitka w urzędzie mi wyliczyła kazała jak najszybciej składać dokumenty.
pinkie
2007-09-20
14:04:18
Email
Mam pytanie. Mąż poszedł na wychowawczy, teraz chce go zakończyć, a własciwie rozwiązać umowę o pracę ze swoim pracodawcą. Czy wystarczy wymówienie pracy, czy trzeba pisac dodatkowo podanie o zakończenie wychowawczego?
kasiarys7
2007-09-20
15:46:58
Email
Pinkie z tego co ja wiem to z wychowawczego można zrezygnować w każdym czasie - można zawiadomić pracodawce o rezygnacji z urlopu ale nie pózniej niż 30 dni przed podjęciem pracy.
A mnie wkońcu przysłali decyzje i przyznali rodzinne i wychowawczy...UFUF...w przyszłym roku znowu papierzyska i odwiedziny pań w urzędzie...
pinkie
2007-09-20
16:06:31
Email
To jak się wraca do tego samego pracodawcy. A jak się nie chce wrócić, tylko zatrudnić gdzieś indziej?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum