szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Pomoc w zmniejszaniu zdjęć


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
lidiamital
2007-04-10
Email
Dziewczyny mam dwa programy acd system i irfana. Ale moje pytanie dotyczy tego jak mam zmniejszyć z Mb na takiej wielkości KB żeby zdjęcie było widoczne. Kiedy zmniejszam zdjęcia robią się tycie tyciuteńkie. Może jest jakiś inny sposób?
agnieszka74
2007-04-22
18:54:30
Email
Fakt ze wątku twardo nie śledze, bo nie mam na to czasu. Wyczytałam miedzy wierszami ze chodzi o zmniejszenie fotek.
Te dwa linki do programow podałam przykładowo bo jest setki innych za pomoca których mozna zrobic zrzut i zapisac plik odrazu zmniejszony..
Fotki zmniejszane w corelu bardzie traca na wielkosci niz na jakosci ale są i tak dostatecznie duze i wyraźne.
Goga66
2007-04-22
20:15:40
Email
No cóż, ja też używam Corel Photopainta, bo bardzo ładnie pakuje fotki. Nie tracą na wartości jeżeli zmniejszone potraktuje się filtrem i wyostrzy nieco. Przy tym pozwala na pewną obróbkę zdjęć, poprawianie kolorów czy tonacji oraz kontrastu. Najlepszym programem do obróbki zdjęć jest photoshop ale on znowu tak mocno nie pakuje. W ogóle zmniejszone zdjęcia tracą, bo są po prostu małe i wspaniałe efekty szlag trafia. Pisałam do adminki z prosbą o umożliwienie wstawiania większych fot, miała zadziałać, może to ułatwi nam nieco zabawę ze zdjęciami. Czy w końcu jednak to nastąpi, chyba tylko ona wie. Przy okazji napiszę i spytam. Pozsrawiam.
A Aga dzięki corelowi robi odjazdowe ramki do swoich fotek :) Brawo Aga!!!
kasiarys7
2007-04-23
11:36:46
Email
DZIĘKI DZIĘKI udało się!!!!!!!!!!!Jesteście super teraz mogę wam pokazać mojego juniora.

AgaDan
2007-04-25
10:21:34
Email
Mógłby być o 10 kb większy:)Dojdziesz do wprawy:):):):) Fajowe śpiące słoneczko:)
kasiarys7
2007-04-25
21:42:38
Email
A jak mam sprawdzić ile zdjęcie ma kb.?bo nie wszystkie zdjęcia wchodzą mi wyrażnie.
ciekawa
2007-04-26
07:43:28
Email
Po zamknięciu programu klikasz prawym przyciskiem myszy-na zdjęcie i na dole na liście pokaże ci sie "właściwości". Mnie też tak sie robi z niektórymi zdjęciami kilka razy zmniejszam a potem zdjęcie robi sie niewyraźne-nie wszystkie tak sie robią(???)Dodam ze jest niewyraźne ale wcale nie jakieś wyjątkowo małe. Czy ktoś wie co sie dzieje?
AgaDan
2007-04-30
16:18:01
Email
Nie zmniejszajcie juz zapisanego zdjęcia jeśli wyjdzie za duże tylko czynnośc od początku (prtScr na ogrinalr) z intuicyjną wielkoscią.........Każda obróbka juz zapisanego zdjęcia pogarsza jego jakość.......Cięcie powinno być JEDNORAZOWE..........póxniej to wygląda jak by było skompresowane przez wielokrotnośc działań na nim
AgaDan
2007-04-30
16:22:10
Email
Nie zmniejszajcie zmniejszonego po czynności wklej..........(miało być a nie zapisanego)........Wszystko od początku PrtScr
ciekawa
2007-04-30
16:49:11
Email
W woli pewności otworzyć zdjęcie w pait, wcisnąć SysRq, potem wyciąć i zapisać w nowym-tak??? I jeszcze jedno jak mam bardzo duże zdjęcie to sama myszą trudno jest mi zaznaczyć obszar do wycięcia bo on musiał by wyjechać poza to co wyjdzie a jak przesuwam obraz suwakami to zaznaczony obszar mi znika:(
AgaDan
2007-04-30
17:36:15
Email
Paint to bardzo prosty i dość banalny programik.........do wykonywania większych prac trzeba użyćb bardziej zaawansownych programów....np Corela, PhotoShopa itp....w Pakiecie Offica jest też program "Microsoft Office Picture Manager"........tam też można pociąć zdjęcie i bardzo łatwo skompresować..Do dzieła:)
AgaDan
2007-04-30
17:47:16
Email
Jeśli masz Offica-(tam gdzie jest Word) to otwórz zdjecie za pomocą tego---Najprostrzy ze średnio zaawansowanych:)

ciekawa
2007-04-30
19:05:08
Email
no właśnie przeważnie w nim to robie choć im więcej sie robi tak jak piszesz traci na tym zdjęcie-eh to chyba tylko kwestia wprawy-kiedyś znajdę czas i sie naucze:)Dzieki
Azuza
2007-05-03
21:20:08
Email
AgaDan świetna instrukcja, wreszcie moje zdjęcia nie są minaiturkami.Dzięki
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum