szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - bol zeba


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
filipinka
2007-02-16
Email
czy znacie jakis silny srodek na bol zeba.Ratunku,juz po scianach zaczynam chodzic,kenonal mi tez nie pomaga.Pomocy
Goga66
2007-02-16
19:20:55
Email
Naajlepszy środek - dentysta :) Nie wiem czy karmisz, jesteś w ciązy czy nie? Kiedyś brało się gardan. Spróbuj żuć takie goździki, jakie daje się do kompotów - one mają olejek znieczulający. Czasem pomaga polopiryna. I nie czekaj aż całkiem Ci przejdzie, bo jak już przejdzie, to z reguły ząb jest martwy i nadaje się do rwania
ciekawa
2007-02-16
19:21:19
Email
jedź na pogotowie otworzą Ci zab i odrazu poczujesz ulge.
kyja
2007-02-16
19:21:54
Email
witaj w klubie osób męczących się z chorym zębem;-)chyba jutro pójdę do dentysty, co i Tobie radzę:-)
filipinka
2007-02-16
19:37:25
Email
wiem,ze to zabrzmi dziecinnie i glupio,ale panicznie boje sie dentysty,na sama mysl o nim robi mi sie slabo.Juz jak przcztalam rade ciekawej o otorzeniu zeba scisnelo mnie w zoladku.Mam w tym zebie okropna dziure...i tak mnie rwie,ze w nocy poduszke zagryzam z bolu...........To siodemka,wiec jest z lekko z tylu,ale widze jak na szkliwie pojawilysie czarne przebarwienia.Planuje wizyte u dentzstz juz od dawna,ale zabardzo sie boje.Boze.....
katka
2007-02-16
19:40:34
Email
Na ból zęba to tylko dentysta. Na pogotowiu nic ci nie pomoga chyba,że znajdziesz pogotowie stomatologiczne. Przygotuj sie na lecznie kanałowe,no chyba że nie zalezy ci na zębie-wtedy oklad z kleszczy.
Goga66
2007-02-16
19:52:50
Email
Dziewczyno - w dzisiejszych czasach dają znieczulenie i nic nie czujesz :) Naprawdę da się przeżyć. I nie lekceważ zębów - znajoma mojej koleżanki nie poszła do dentysty i już nigdy nie poszła, bo zeszła - wdało się ogólne zakażenie i po sprawie. Celowo Cię tak straszę, bo może Cię to zmobilizuje a historia jest najprawdziwsza na świecie - zęby to nie żarty!!! Możesz poważnie zatruć organizm i różne jego organy. Poza tym ból zęba jest gorszy niż borowanie bez znieczulenia nawet - a więc marsz do stomatologa!!!
Goga66
2007-02-16
19:55:08
Email
Acha, i jak masz tam dziurę, to nic nie muszą otwierać, hehe
Joanna26
2007-02-16
20:21:42
Email
Filipinka,a skad jestes?Moze dziewczyny z Twojej miejscowosci poleca Ci jakiegos fajnego dentyste.Ja mam pania cudowna w Lublinie,ktora leczy m.in. dzieci, ma wspaniale podejscie i u niej nic a nic nie boli!
katka
2007-02-16
20:37:15
Email
Bez wiertła i tak sie nie obejdzie a znieczulenie bardzo pomoże. Powodzenia.
ciekawa
2007-02-16
20:38:23
Email
Jak to bisz sie dentysty....kochanie a czego tu sie bac:) wiecie wiem ludzie tak maj choc nie potrafie zrozumiec dlaczego ale teraz są takie znieczulenia że nic nie poczujesz. Słowo kiedyś robiłam zęba ze znieczuleniem to zasnełam na fotelu hi hi obudziłam sie przy szlifowaniu:)
kyja
2007-02-17
18:34:14
Email
oj, dziewczyny, nie straszcie;_)) ja tez mam pietra przed dentystą-i oczywiście dzisiaj nie poszłam.Pójdę po niedzieli, ale umieram ze strachu-wiem,że są znieczulenia itp. ale sama myśl,że ktoś będzie dłubał mi w kości napawa mnie przerażeniem.Wolę iść ot z marszu do szpitala i urodzić dziecko( ostatecznie to "dłubanie" w tkankach miękkich) niż ,żeby ktoś dłubał mi w kości-brrr...aa i to nie ja jestem "filipką";-)))
katka
2007-02-17
19:23:58
Email
ale dentysta nie dłubie w kości...no chyba,że przy ekstrakji. A na strach najlepiej znaleźć dobrego lekarza. Jeśli boli,nie ma co czekać. Im szybciej odwiedzicie gabinet,tym wieksze szanse na uratowanie zęba. Najgorszy dla mnie widok to młode,niby zadbane dziewczyny-ubranie ,makijaż ,fryzurka,solarium -z uzebieniem pod tytułem co drugi wystąp.
ciekawa
2007-02-17
21:22:06
Email
wiecie to chyba stach rodziców przenoszony na dzieci-tam mi sie wydaje. jak z wizyty u dentysty robi sie dla dziecka stres to pewnie w późniejszym zyciu tez tak bedzie. Ja byłam pierwszy raz u dentysty w wieku ponad 2 lat-wyrywałam ząbka bo walnełam głową w telewizor i coś tam mu sie stało. Choc pamietam jak ortodonatka wyjechła z gębą do mojej 5 letniej siostry takie doswiadczenie to tez moze zostawic uraz.
kyja
2007-02-18
11:28:35
Email
ja mam już zęba do wyrzucenia-to jest 5 i już ma matowy kolor,więc pewnie pójdzie do kosza, chyba ,że da sie go jakoś zalepić.Ja jestem straszną panikarą i do tego zawsze wyobrażam sobie jak moze przebiegac wizyta-brrr.Wiem,że muszę iść.W dzieciństwie raczej nie miałam problemów z zebami-raz, w wieku 9 lat byłam na zaklejeniu dziurki w trzonowcu mlecznym, potem jako nastolatka na zaklejeniu dziury w trzonowcu stałym-nie było strasznie, ale co przeżywałam przed wizytą to moje;-)))a ten mój nieszczęsny ząb, to efekt ponad rocznej diety bezmlecznej i bezrybnej:-((Katka, faktycznie to wstyd chodzić z chorym zębem, chociaż w solarium nigdy w życiu nie byłam, a tapeta jest nadzwyczaj skromna, hihihihi;-))
katka
2007-02-18
12:47:28
Email
Kyja,mój komentarz nie dotyczył konkretnie ciebie,jest raczej efektem wieloletnich obserwacji. To,że zab jest matowy,ciemny itp,nie oznacza,że nadaje sie tylko do ekstrakcji. Wiele mozna wyleczyć,tylko trzeba sie odwazyc na pierwsza wizyte. Zwłaszcza,gdy to piątka-jej brak bardzo rzuca sie w oczy.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum