szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Sposoby radzenia sobie w domowych kłopocikach


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-03-15
Email
Dzisiaj mam wolny dzień i tak mnie pomysły nachodzą na nowe tematy. Co wy na to, aby radzić sobie w domowych kłopotach typusłona zupa, czy przywierający makaron :))))). Na przykład ja żeby rosół po przesoleniu był lepszy dodaję ziemniaka, który ma sól wyciągnąć. Podczas prania firan do proszku dodaję torebke proszku do pieczenia, aby były śnieżnobiałe. :)))Wpisujcie się , jak macie ciekawe rozwiązania. Pozdrawiam
Magdalenka
2006-03-15
15:57:09
Email
a ja slyszalam, zeby chleb nie sczerstwial nalezy dodac do chlebaka, albo worka w ktorym lezy, przekrojone jablko. nie wiem czy to prawda, nie probowalam.
Eryka
2006-03-15
16:03:50
Email
Sylwia! Muszę wypróbować ten sposób na firanki, bo przy naszej wodzie (mamy problemy z nalotem rdzawym) po kilku praniach są szkoda mówić:( Buziaczki. Jak sobie coś przypomnę odnośnie jakichś kulinarno - gospodarczych ciekawostek, to napiszę:)
sylwia
2006-03-15
19:06:27
Email
Jeszcze mi sie przypomniało, ze do gotującego sie makaronu warto dolac kilka kropli oleju, wtedy nie przywiera do garnka.:)))
Basia 26
2006-03-16
07:57:26
Email
czerstwy chle można fajnie odświerzyć wkładając go do mikrofali w worku foliowym. i tak podgrzać przez ok 30 sekund. wyjmujesz chlebuś jak z piekarni:))
setka
2006-03-16
08:28:27
Email
Zartujecie z tym chlebem to sprawdzony sposob????????????/
Doti
2006-03-16
09:12:53
Email
Mnie ten ziemniak w rosole zaciekawił..surowy on musi być, nie?
Migotka
2006-03-16
13:24:10
Email
Niemiłe zapachy kuchenne zlikwidujemy,gdy poprażymy na patelni kilkanaście ziaren prawdziwej,lub łyżkę zbozowej kawy,albo ziaren jałowaca.____________________Zapach stęchłej woni z naczyń dłuzej nie używanych usuniemy,wypażając je wodą z dodatkeim popiołu drzewnego____________Zapach gotowanej kapusty i kalafiora mozna złagodzić wrzucając do wody podczas gotowania skórke razowego chleba____________Zalegający w pomieszczeniach zapach dymu tytoniowego zniknie,gdy zapalimy kilka swiec lub gdy nalejemy na spodeczek kilka kropel olejku eukaliptusowego i pozostawiy do wyparowania________ sledziei inne rybyusuniemy z naczyń,mocząc je w wodzie z solą lub w fusach kawy lub herbaty__________Zapach smażacej się ryby będzie mniej intensywny gdy do oleju włozymy obrany i pokrojony na części ziemniak lub dodamy parę kropel soku z cytryny___________Nalot i przykry zapach z termosu usuniemy wsypując do niego 2 łyżki surowego ryżu i zalejemy ciepłą wodą.Przykrywając otwór ręka,kilka razy potrząsamy,zawartość wylewamy i dokładnie płuczemy wodą
Migotka
2006-03-16
13:31:27
Email
PRZEDŁUZENIE ZYCIA KWIATOM__Astry:konce łodyżek opalić lekko nad płomieniem,a następnie zanurzyć w roztworze z cukru___Bez:będzie się długo trzymał i nie zwiędnie jeśli do wody w wazonie dodamy parę kropli alkoholu___Groszek pachnący:przed włożeniem do wody zanurzyć łodyżki na parę minut w alkoholu___Niezapominajki:będą się długo trzymały jezeli przed włozeniem ich do wazony wykąpiemy łodyżki we wrzącej wodzie___Róże:ścina się nierozkwitłe,gdy pączki maja kolor dojżałego kwiatu.Przed włozeniem do flakonu koniuszki łodyg zanurzyć we wrzątku.Codziennie skracać lodyżkę ostrą żyletką o parę milimetró.Spryskiwać wodą.
setka
2006-03-16
19:12:42
Email
Migotka ty to poprostu jestes ZLOTA GOSPODYNI :)))))))))))))))))
pinkie
2006-03-16
19:42:16
Email
Super rady, Migotko! Ja dodam tylko o gotowaniu strączkowych: aby nie były gazotwórcze należy kilka razy zmieniać wodę podczas gotowania.Tzn namoczyć w wodzie na noc, potem wylać, zalać nową i zagotować, znowu wylać, zalać wrzątkiem i gotować, wylać i tak kilka razy.
Migotka
2006-03-16
20:01:59
Email
Dziękuję Setko:]Dodam jeszcze,że jak jajko przed gotowaniem ma popekaną skorupke,tozeby się nam nie rozlało w garnku,wystarczy dodać trochę octu.
Migotka
2006-03-16
20:04:18
Email
A tak poza tym,po przeczytaniu kilku poradników,to kazdy moze zostać"złotą gospodynią" __:))))
ika
2006-03-17
11:17:46
Email
a wiecie w jaki sposób pozbyć się okrpnego ( naprawde okropnego ) zapachu w lodówce? nie pomaga mycie octem, pochłaniacze zapachów, już ja rozmroziłam i dzisiaj ją włączę - zobaczę czy to cos da. Nie mam pojęcie co jej sie stało, nigdy nie miałam takich problemów i zaznacze , ze nie przechowywałam w lodówce żadnych dziwnych rzeczy, tylko wedlinka, serki, itp. Poradźcie co zrobić, bo ten zapach ( o ile można napisać , ze to zapach)mnie dobija.
pinkie
2006-03-17
11:56:36
Email
Miałam kiedyś taki przypadek, nie wiedziałam skad ten zapach. Okazało sie, ze coś sie rozlało i płyn wszedł między szklaną półkę, a plastik, który ją otacza. Nie wiem, może i u ciebie w lodówce są takie zakamarki, albo np za uszczelkę coś skapnęło. Mnie jakoś udało sie wymyć tę półkę, wyjęłam ją też na jakiś czas z lodówki
ika
2006-03-17
18:48:50
Email
Właśnie skończyłam generalne mycie całej lodówki łącznie z uszczelkami, małymi szparkami itd. Zobaczę jaki zapach będzie sie wydzielał z niej po nocy ( na razie jest Ok), jesli rano coś wyczuję - chyba się załamię:(
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum