szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Ubranka-jaki rozmiar wybrac?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
olufal
2006-01-11
Email
Czesc dziewczyny! Mam do Was pytanko jako do doswiadczonych mamusiek :) Jestem teraz w 34 t.c moja malutka Amelia wazy aktualnie 2400 a ja zastanawiam sie jakiego rozmiaru ubranka wziasc do szpitala (niestety jest to obowiazkowe poniewaz szpital tego wymaga). Mam duzo ubranek po siostrach meza i zaczynaja sie od rozmiaru 50.Czy jestem w bledzie oprzygotowywujac 2 komplety na 50cm a dwa na 54? Jak to bylo u Was? Pozdrawiam Ola
Goga66
2006-01-11
09:55:20
Email
To masz bardzo małe rozmiary. Zuza urodziła się z długością 54 i nie było to wyjątkowo duże dziecko. Ja miałam dwa ubranka 56 i reszte 62. Te 62 długo służyły. Troszkę żałowałam, że nie mam jeszcze jednego kompletu 56. Na 62 namawiały mnie panie w sklepie, wystraszyły mnie, że dziecko może urodzić się większe. Oczywiście większe niż 56 to raczej rzadkość - tak mi się wydaje. Chociaż znam kilka mam, których bobasy dochodziły do 60. Nie wiem czy 50 Ci się przyda ale 52 pewnie tak, bo większość numerów jest trochę na wyrost a i pomiary w szpitalach pewnie nie są 100 proc. pewne.
Goga66
2006-01-11
09:56:08
Email
Sorki - masz 54 a nie 52 - te wydaje mi się, że będą ok.
Doti
2006-01-11
10:23:28
Email
Wiesz, rozmiary ok. ja bym wzięła jeszcze jeden komplecik, żeby było 5. Ja miałam (na podróż do domu) rozmiar 50, 52 bo w 62 Gretka się topiła. Różnie jest z rozmiarami- zależy od firmy.
olufal
2006-01-11
11:34:20
Email
Mam w domu jeszcze rozmiar 45 -siostra meza urodzila wczesniaka :) Hmm to faktycznie przygotuje sobie jeszcze zestaw na 60 cm. Potem najwyzej maz mi dowiezie wiecej ubranek w danym rozmiarze. Dzieki za rady! Pozdrawiam Ola
Michalina
2006-01-11
12:32:11
Email
Wszystko zależy od firmy. Rozmiar rozmiarowi nie równy. Mój Łukasz mial 59 cm, ale większosć ubranek 56, na niego wchodziła, a te z H&M to przez kolejne 2 miesiące były na niego dobre. H&M ma dość dużą rozmiarówkę. Myślę, że najbezpieczniejszy jest rozmiar 56. Nawet jeżeli będzie trochę za duży to przecież i tak się nic nie stanie. Maluch się przecież nie potknie o za długie śpiochy :). Uwierz, dzieciaczki bardzo szybko rosną i jeżeli zainwestujesz w malutkie ubranka to ubierzesz je 3 razy i schowasz na dno szafy. Szkoda kasy.
Eryka
2006-01-12
10:04:44
Email
Mój Kacperek od początku nosił rozmiar 62:) Miał 59 cm długości i 3.700. Był zatem dość duży. W rozmiarze 56 mialam tylko jedną koszulkę i śpioszki (ubrał to może przez niecałe 3 tygodnie) Wychodzę z założenia, że lepiej kupić troszkę wieksze i ewentualnie zawinąć rękawki. Zobaczysz dzidziuś bardzo szybko rośnie. Mój niedawno skończył 3 miesiace i nosi już rozmiar 68 (w 62 już ledwo sie wciska:) Pozdrawiamy Eryka i Kacperek
Goga66
2006-01-12
10:42:32
Email
olufal - weź po 2 ubranka na każdy dzień pobytu. Ja wzięłam mniej i musiałam prać
olufal
2006-01-12
13:54:59
Email
GOGA 66:A ile mniej wiecej lezy sie w szpitalu?Czy komplecik body rozpinane z przodu i spiochy cieple rozpinane w przodu to dobry komplet dla noworodka? ERYKA I MICHALINA: ubranek na szczescie nie musze kupowac bo mam po siostrach meza -jedna siostra ma 4 dzieci a druga 3 wiec ubranek i wyboru mam pod dostatkiem tylko nie wiedzilam ktore z nich pakowac do torby :)
Goga66
2006-01-12
15:11:08
Email
W szpitalu jest na ogół ciepło. Myślę, że jak masz ciepłe śpiochy to pod spód dobry będzie kaftanik. Dobrze jeżeli wszystko z nogawkami jest tak głęboko rozpinane, że rozpina się też na nóżkach. Dotyczy to też pajacyków. Oczywiście może też być body i śpiochy, tyle, że masz wtedy sporo zapinania. Bo i body musisz zapiąć i potem śpiochy. Po pewnym czasie zorientujesz się, że najważniejsze jest, by przy zmienianiu pieluchy jak najwygodniej i jak najszybciej rozpinać i zapinać dziecko w okolicy pupy i nóżek. W ogoóle przy noworodku dobrze żeby wszystko było na całej długości rozpinane. Może z wyjątkiem body. Kaftaniki bywaja wygodne do podłożenia nawet opd cieplejszy pajacyk, kiedy jest dziecku chłodno. Najlepsze są zapinane lub wiązane z przodu na tasiemkę. Zorientuj się jaką temperaturę mają w Twoim szpitalu. Jeżeli w okolicach 23-24 stopni, to nie warto zbyt ciepło dzieciaczka ubierać. I tak będziesz zawijać go w kocyk jeszcze. W moim szpitalu standardem były 3 doby od porodu - więc dobrze by było mieć 6 kompletów. Ale dowiedz się w tym, w ktorym będziesz rodzić - bywają różne zwyczaje. Przy silniejszej żółtaczce dziecka przetrzymają Cię o 1-2 dni dłużej
Goga66
2006-01-12
15:13:09
Email
jest przesąd - pierwsze ubranko dziecka powinno być całkiem nowe ! :)))
Doti
2006-01-12
16:42:40
Email
ja tam nowych nie miałam.. ;-)))
olufal
2006-01-13
09:30:27
Email
Dzieki za rady! Ja mam przygotowane 5 body i 5 pajacykow ale chyba faktycznie zmienie body na kaftaniki. Pozdrawiam ola
Goga66
2006-01-13
12:19:48
Email
zostaw kilka body - moze bedzie tak ciepło, że tylko body będziesz zakładać. Zresztą body dobre jest na szczepienia, kiedy kłują maluszka w nóżkę
aśka
2006-01-13
14:16:12
Email
ja większość ubranek kupiłam na 62 i dobrze zrobiłam bo Ola urodziła się długa - 59 cm.
My lubujemy się w body. Są wygodne ! Z ubieraniem ich nie widzę większych problemów.
Eryka
2006-01-13
15:31:44
Email
Olufal musisz brać ubranka do szpitala? W szpitalu, gdzie rodziłam nie musiało sie mieć swoich ubranek (wręcz to odradzano) Dopiero przy wypisie dziecka trzeba było przynieść własne ubranko. Pozdrawiam serdecznie:)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum