szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Przesądy na temat płci


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Beth
2005-08-13
Email
Co sądzicie na ten temat? Czy którejś z Was przepowiedziano trafnie płeć dziecka na podstawie tego co lubiłyście jeść w czasie ciąży, albo jak wyglądałyście?Czy to możliwie, że np. kiedy kobieta pięknieje w czasie ciąży, to będzie chłopczyk?( Moja koleżanka wyjątkowo zbrzydła w ciąży z chłopcem). Niby to przesądy, a jednak widzę, ze mnóstwo ludzi w to wierzy. więc jak to właściwie z nimi jest? Wierzyć, czy nie?
agnieszka74
2005-08-13
17:22:10
Email
hej Beth !!
A co powiesz na to że ja praktycznie to nie miałam jakiś szczególnych zachcianek, jadłam to co zawsze. A i pod względem wygladu niewiele sie zmnieniłam..
Mysle ze wyglad akurat zalezy od poziomu hormonów ..no i byc moze apetyt też :)
Pozdrówka !!!

MoNiSiA
2005-08-13
18:15:27
Email
Ja w końcówce ciąży dość zbrzydłam i już mi "wróżono" że będzie dziewczynka. No i jest :) Miałam też ochotki na słodycze, ale przed ciążą też wyjątkowo miałam na nie apetyt ;) hihi Pozdrawiam. Buziaki :****
olenka77
2005-08-14
12:12:27
Email
Mnie każdy przepowiada chłopca.Może tylko 3 osoby liczą na dziewczynkę.Mówią że wyładniałam,że brzuch szpiczasty,że mały i że jest nisko-będzie chłopak jak nic!Lekarz natomiast niczego się nie dopatrzył między nóżkami i prawdopodobnie będzie to dziewczynka,a ja też tak myślę od momentu jak zobaczyłam "ją" pierwszy raz na monitorze usg-wydawała mi się taka malutka,taka kruszynka.Teraz pod koniec wydaje mi się że zbrzydłam,jestem jakaś popuchnięta po twarzy?A co do jedzenia,to miałam ochotę na kiszoną kapustę,nabiał,lody,owoce,a jabłko jakby było wielkości arbuza to bym je wmłóciła za jednym posiedzeniem.Nie miałam za to ochoty na mięso.Moja koleżanka zaś od początku ciąży mogła jeść tylko mięso i wędliny i urodziła syna.Teraz jem wszystko.Zobaczymy niedługo,kto miał najwięcej racji.
Eryka
2005-08-15
18:24:57
Email
Ja od początku ciąży przeczuwałam, że to będzie chłopiec. NIe miałam jakichś zachcianek ani smaczków. Lubiłam pikantne i dobrze doprawione rzeczy (ale przed ciążą też mi one smakowały). Za to w II i III trymestrze wprost zajadam się słodyczami. Słodkości także pochłaniałam przed ciążą. I co tu myśleć? Wyniki USG tylko potwierdziły moje przeczucia. Już za niedługo, bo we wrześniu zostanę mamą chłopaczka:) Pozdrawiam Was gorąco
andzia
2005-08-15
19:49:13
Email
Ja takze czulam ze to bedzie dziewczynka. Zreszta ludzie mi ja przepowiedzieli zbrzydlam bardzo juz pod koniec a jesli chodzi o jedzenie to mieso nie szlo mi wogole wiekszych zmian nie bylo.I jest Wiki :)
abc
2005-08-15
21:35:34
Email
ja tez czulam, ze bedzie chlopiec. z wygladu sie w czasie ciazy nie zmienilam, bardzo malo utylam, nie wymiotowalam i nie mialam zgag. nie mialam tez apetytow-jadlam to co zwykle. jest chlopiec ale rownie dobrze mogla byc dziewczynka.
renya
2005-08-15
23:52:23
Email
Witajcie! Nie obraźcie się, ale zawsze śmiać mi się chciało jak słyszałam takie "przepowiednie". Ja podobno ładnie wyglądałam w ciąży, a apetyt miałam na... wszystko co dało się zjeść - raz wciągałam czekoladę, innym razem kiszone ogórki ;))). WSZYSTKIE znajome (i nieznajome) czarownice głowę dawały za chłopca. A ja się z nimi droczyłam, że skoro mama jest ładna to będzie ładna córcia. I co? Urodziłam prześliczną maleńką dziewczynkę ;))) Pozdrawiam serdecznie!
anika
2005-08-16
11:19:14
Email
Hi. U nas do konca była wielka niwiadoma jesli chodzi o plec dziecka, nie chcielismy wiedziec az do dnia narodzin. Oczywiście wszystkie ciocie czarowinice wrozyły nam z mojej twarzy i brzucha jak z czarodziejskiej kuli, że to bedzie chłopak. W pewnym momencie ich argumenty (że brzuch nisko zaiwieszony, że ładnie wyglądam itp.) sprawiły iż naprawde uwierzyłam w tego chłopaka. I jak położna powiedziała że to dziewucha to nie chciałam w to wierzyć. Jeśli chodzi o smaki to jadłam głównie owoce i miesa gotowane, zazwyczaj bez sosów. Jedyne co mi sie zmieniło to smak na ogórkową, której wcześniej nieznosiłam. Zresztą po porodzie znowu jej nie lubię. Tak więc rodziny dalej będą przepowiadać z naszych brzuchów tak jakby ich wróżby były prorocze i mogły w jakiś sposob wpłynąć na płeć dziecka, a nam pozostaje cierpliwie czekać do rozwiązania lub wcześniej udać sie na USG i wypatrywać na tym małym monitorku czy jest tam ten malutki fiutek czy też nie. Pozdrawiam wszyskie oczekujące i przyszłe mamy.
monia 25
2005-08-16
18:59:48
Email
ja w ogóle nie zmieniłam sie podczas ciąży, wszyscy mowią że to będzie chłopiec, apetytów szczególnych równiez nie miałam i nie mam, a na usg niespodzianka -dziewusia już dwukrotnie potwierdzona przez lekarza.
Dagmara
2005-08-18
17:26:43
Email
ja jestem w 8 miesiącu i dopiero od dwóch tygodni wiem że będzie chłopak. Przeczucie na chłopca miałam od początku no i w moim przypadku te wszystkie "zwiastuny" płci się sprawdziły.Kazdy mi mówił że ładnie wyglądam i rzeczywiście poprawiła mi sie cera,nie wymiotowałam,nie miałam żadnych zgag,plam na twarzy,zachciewajek tez nie.
Beth
2005-08-19
11:32:14
Email
Jak widać nie ma reguł. Ja od początku ciąży miałam przeczucie, że będzie dziewczynka, ale teraz po tych wróżbach ze strony wszystkich ciotek- klotek już zgłupiałam. I tak dowiem się dopiero po porodzie.;-)) A może to jest tak, że to jak się wygląda w ciąży zależy tylko i wyłącznie od gospodarki hormonalnej kobiety i od jakichś genetycznie uwarunkowanych predyspozycji? Co na to nasza Jagoda? Pozdrawiam Was wszystkie!
Calineczka26
2007-04-01
10:43:50
Email
a wiecie co mi sie stalo kiedys jadlam slodkiego duzo moglam pochlaniac cale czekolady na raz ( nie jestem gruba)a odkad jestem w ciazy to nie moge na slodkie patrzec...wiec chyba bedzie chlopak
Goga66
2007-04-01
11:17:56
Email
He - ja miałam brzuch na chłopca, na urodę ciąża mi dobrze robiła, specjalnych zachcianek nie miałam, tyle, że słodycze zaczęły mi smakowac i jest dziewczynka! Więc ze wszystkich przesądów tylko jeden się sprawdził. Nawet przeczucia macierzyńskie mnie zmyliły, bo przeczuwałam chłopca, hehe
Atka
2007-04-01
11:26:59
Email
Coś w tym jest chyba jednak. Ja podobno byłam ładniejsza w ciąży niż przedtem - powiedziała mi to teściowa, więc opinia w miarę obiektywna ;) jak widziałam ogórki kiszone to pochłanaiłam je całymi słojami. No i wyturlał się nam chłopak. Co do innych upodobań to chyba rzecz gustu bo ulubionym daniem w ciąży był u mnie wędzony śledź z truskawkami, a popijałam to czekoladą na mleku. Podobno kształt brzuszków przyszłych mam świadczy też o płci dziecka. Okrągły na dziewczynkę, a taki zgrabny bardziej wysunięty do przodu to chłopak. Takie nieszkodliwe zabobony...;)
ania23
2007-04-01
15:18:25
Email
Ja miałam ogromny apetyt na słodkie, potrafiłam zjeść nawet 1 czekolade dziennie ale to tak dopiero od 6 m-ca a na początku ciąży to wogóle nie miałam apetytu na słodkie bo miałam straszne mdłości. Urodziła nam sie dziewczynka. no i cera bardzo mi sie w ciąży poprawiła więc chyba nie ma reguły na płeć :-)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum