szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - twardy brzuch


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
dominikasz
2005-07-31
Email
hej.to juz 30 tc ale martwi mnie jedna rzecz.juz 3 dni pod rząd twardnieje mi brzuch a regularnych odstepach 20-30 minut i tak przez cały dzien.do lekarza dzwoniłam mowił zeby wziac nospe i magnez ale to niezbyt mi pomaga.te skurcze nie bolą ale mnie martwia czy nie ma ich czasem za duzo?czy to normalne?boje sie urodze przez to wczesniej.pomózcie poradzcie.dziękuję pa
Muminka
2005-07-31
18:45:49
Email
Zależy od przebiegu ciąży - optymalnie byłoby, gdyby ciążę dało się utrzymać do osiągnięcia dojrzałości przez dziecko (jedni mówią po 36 inni po 37 tygodniu) - decyduje zawsze Twój ginekolog. 32 tydzień to już niedaleko do końca, właśnie dojrzewają płuca Twojego malucha. Jeśli z różnych powodów ciążę trzeba rozwiązać wcześniej, jest możliwość przyspieszenia ich dojrzewania za pomocą leków. Agata 2005-01-12 13:59:54 Email Ja brałam Fenoterol od 20 t.c. i moja gin mówiła, że odstawimy w 37 t.c. Brałam maksymalną dawkę 8 razy na dobę. I niestety nie doczekałam 37 t.c. i planowanego odstawienia leku. Urodziłam małą w 36 t.c. na 4 dni przed planowanym odstawieniem Fenoterolu.Po prostu mała bardzo silnie parała na dół, odszedł mi czop ślużowy i pojawiło się rozwarcie. A brzuszek też mi twardniał nawet przy takiej max. dawce. Viktoria 2005-01-16 11:46:38 Email Ja bralam fenoterol od 17 tygodnia, od momentu podszycia szyjki macicy, bo niestey zaczela sie skracac. Po 3 Tygodniach moj gin. powiedzial , ze powinnam sprobowac przejsc na magnez, bo jest mniej szkodliwy dla plodu. Fenoterol odstawilam i biore dziennie 3 x 500 mg magnezin. Skurcze zaprzestaly a jestem teraz w 30 tygodniu. Powoadzenia zycze :))) monadame 2005-02-10 16:10:20 Email ja też mam twardy brzunio. ale mój ginio mówi, że jest o.k. o co tak naprawde chodzi z tą twardością brzucha. jestem w 20 tygodniu Agata 2005-02-10 18:03:48 Email Od ok. 20 tyg. twardnienie brzucha może być spowodowane skurczami przepowiadającymi ... ale jeśli nie czujesz żadnego bólu to jest O.K. U mnie wszystko wyszło podczas badania KTG gdzie w 20 tyg. wyszły mi takie skurcze że ho,ho...prawie do porodu. Na szczęście udało się lekami wytrzymać jeszcze trochę, choć nie do końca. Maria 2005-02-11 07:45:46 Email Ja tak jak Agata od 20 tyg. miałam skurcze, tylko nie wiedziałam, że to są właśnie skurcze ;) Brzuch mi twardniał aż do końca, urodziłam 1 tydz. przed terminem. Nawet w szpitalu 2 razy leżałam w związku z tymi skurczami, szczególnie się nasilały jak się zdenerwowałam. kyja 2005-02-11 08:34:12 Email ja też ,gdzieś od połowy ciąży zaczęłam odczuwać skurcze-brzuszek twardniał mi np. przez okres 30 min w regularnych 5 minutowych odstępach.Urodziłam, tak jak Maria, tydzień przed wyznaczonym terminem.Im bliżej końca ciąży, tym częściej odczuwałam te skurcze, często łapały mnie, jak byłam w ruchu ( chodziłam, kręciłam się po domu), na ktg wyszło,że je mam, ale lekarz orzekł,że to mieści się w normie i nie musiałam brać żadnych leków.Chociaż porodem się zdziwiłam-że tak szybko:-)-myślałam,że urodzę parę tygodni po terminie( miałam malutki brzuszek;-)) Mała 2005-02-11 10:15:11 Email Przy końcówce ciąży też odczuwałam to twardnienei brzucha.Lekarz powiedział ze to skurcze przepowiadające i czas najwyższy by się zaczęły.Nie pamiętam który to był tydzień.Ale na pewno po 25.A urodziłam 4 dni przed terminem:) Mała 2005-02-11 10:16:41 Email Aha, nie brałam fenoterolu.Jedynie na początku luteinę.Jedno opakowanie tylko.Później już wszystko było jak najbardziej w porządku. Jagoda 2005-02-11 11:10:13 Email Brzuch twardnieje jeśli kurczy się macica. Ale jak gin mówi, ze ok, to ok. andzia 2005-02-13 15:26:09 Email Ja wlasnie wyszlam ze szpitala tez mialam skurcze bralam fenoterol ale tam wlasnie mi zaczeli go odstawiac. Narazie jest ok 25tydz mam nadzieje ze znow sie to nie zdazy. Pozdrawiam Anula 2005-02-13 22:27:24 Email W 32 t.c. KTG wykazało skurcze macicy.Kazano mi bezwzglednie leżeć i biorę drugi tydzień Fenoterol 4x i Isoptin40 2x.Początkowo czułam sie po nich fatalnie (kołatanie serca)ale to ponoć normalne.Za tydzień idę na wizytę i okaże się co dalej.Po tygodniu brania leków zrobiłam KTG i było ok.Drugi lekarz powiedział że nie muszę leżeć a dawkę mogę zmniejszyć do połowy.I komu wierzyć? Od leżenia dostałam zaparć i hemoroidów.Aha podobno Fenoterol trzeba odstawić najpóźniej 3 tyg.przed porodem,bo po urodzeniu łożyska moga pojawić się krwawienia.Inna wersja to taka że kobiety trudniej rodzą-tzn. nie mają skurczów.Ale nie wiem ile w tym prawdy. Maja 2005-02-19 14:50:39 Email Ja też od 25 tyg zażywam fenoterol i isoptin+difergan juz leżąc w szpitalu.Wyczytałam że można go zażywać do końca 38 tyg. ale mój lekarz powiedział, że po zakończeniu 36tyg. prawdopodobnie leki odstawi ale to będzie zależało od dziecka,tzn. będzie mierzone,waga i jak płuca będą ok to mi je napewno odstawi.Trochę się tego boję ale zobaczę-mam skończony 33tyg. Agata 2005-02-21 13:18:05 Email Anula ja brałam fenoterol od 20 t.c. do 36 t.c. Dzień po odstawieniu urodziłam córeczke. To nieprawda, że kobirty stosujące ten lek gorzej rodzą. Na moim przykładzie urodziłam bardzo sprawnie. Od początku pojawienia się skurczy i rozwarcia do momentu urodzenia minęło 13 godzin...ale nie było źle..chodziłam sobie i skurcze nie były tak bolesne, żebym musiała zwijać się z bólu. Fakt ostatnie 2 godziny porodu to już bolało - ale i tak urodziłam bez znieczulenia, dostałam tylko zastrzyk przeciwbólowy.! O 19 przebito mi pęcherz i podano oksytocynę...rozwarcie galopowało jak szalone...a o 21.10 moja malutka już była po drugiej stronie brzuszka. Agata 2005-02-21 13:19:42 Email Aha no i ja brałam przez ten czas Fenoterol w max. dawce - czyli 8 tabletek na dobę. I moja córcia urodziła się zdrowiutka...tyle, że 3,5 tygodnia za wcześnie i ważyła 2610. Strona 1 - 1, 2, 3, następna Dodaj nowy wpis Powrót do wybranego działu Powrót do strony głównej forum
Muminka
2005-07-31
18:47:08
Email
Ale tak naprawdę to te twardnienia to w tym okresie ciąży to już skurcze BRIXTONA HICKA
Muminka
2005-07-31
18:51:46
Email
MI za wcześnie zacząl twardnieć bo od 23 tyg biorę Fenoterol teraz jestem w 26 tyg. ale caly czas na tym leku mysle że mi go nie odstawia bo mimo brania leku mam twardnienia no może nie tak często...
Agata
2005-07-31
21:58:13
Email
Ja tylko co do kwestii uzupełnienia. Pozdrawiam
Agata
2005-07-31
22:01:51
Email
No nie tyle się napisłam a tu nic się nie wpisało. To jeszcze raz. ja nie doczekałam planowanego odstawienia fenoterolu, ponieważ w czwartek poczułam pobolewające skurcze, czop mi odszedł i zadzwoniłam do moeje gin - ta kazała mi już w nocy nie brać fenoterolu i w piątek rano przyjechać do kliniki.
Dlatego w jednym z postów napisałam, że nie doczekałam planowanego odstawienia fenoterolu ( a brałam 8 razy na dobę)..a w drugim napisałam, że dzień po odstawieniu urodziłam - właściwie powinno być w noc po odstawieniu fenoterolu urodziłam.
To wyjaśnienie napisłam, bo z poprzednich moich postów wyszło masło maślane. Pozdrawiam
olenka77
2005-07-31
22:05:34
Email
Ja zaczynam 35 t.c. i zauważyłam,że od kilku dni wieczorami jak zaczyna mi twardnieć brzuch to przy okazji odczuwam ból w odcinku krzyżowym kręgosłupa.Chociaż już od dłuższego czasu bolą mnie krzyże,to teraz widzę ścisły związek tego bólu z twardnieniem brzucha.Wieczorem bardzo często mam te twardnienie brzucha(skurcze przepowiadające jak się domyślam),pojawiają się w różnych odstępach czasowych (co 5,10 lub 15min) i trwają też różnie długo.Co ciekawe w dzień nie zauważyłam tego.Mąż się śmieje i mówi że pewnie jak zacznę rodzić to w środku nocy.Pozdrawiam.
Eryka
2005-08-01
20:05:21
Email
Dominiko! Od ponad dwóch miesięcy mam twardnienia brzucha. Teraz jestem w 32t.c. Moja gin kazała mi brać Asmag Forte 3x dziennie i nospę. Mówiła też, że jeśli te skurcze nie pojawiają się więcej niż 10 razy na dobę, to żeby się nie przejmować. U mnie nie są one regularne i pojawiają się w różnych momentach dnia. czasem jest ich wiecej, czasem mniej, ale na szczęście nie przekraczają 10. Radziłabym Ci się skonsultować z Twoją ginekolog, aby się upewnić czy wszystko w porządku. Pozdrawiam Cię serdecznie:)
Anula
2005-08-01
22:49:02
Email
Ja też brałam Fenoterol od 32 t.c.(cały ten czas leżąłam). Wytrwałam prawie do końca i urodziłam szczęśliwie 4 dni przed terminem. Dziewczyny radzę Wam z mojego doświadczenia abyście zawsze uważały na różnegego rodzaje skurcze i zawsze mówcie o nich ginom. Oni wiedzą juz najlepiej czy to tylko przepowiadające czy może zaczęła się już rozwierać szyjka do porodu. Mam znajomą która urodziła w 7 m-cu, też ją zaczął pobolewać dziwnie wieczorem brzuch ale gdy trafiła do szpitala było już za późno aby cokolwiek wstrzymywać. Dziś jest już dobrze, nie chcę Was straszyć i opisywać szczegółów, bo medycyna poszła do przodu, ale co wcześniak to wcześniak.Chcę Was tylko uczulić -nie zaniedbujcie żadnych objawów i zawsze lepiej być nieco przewrażliwionym i nawet w środku nocy pojechac do szpitala, żeby upewnić się że nie zaczyna się rozwierac szyjka,bo może da sie to jeszcze zatrzymać.Ja też się okropnie przestraszyłam, bo mimo brania Fenoterolu połtora miesiąca przed terminem zaczął mnie regularnie boleć brzuch (jak przy miesiączce).I tylko dlatego że to była moja druga ciąża wiedziałam że to może się zaczynać poród. Mimo środka nocy pojechałam do szpitala z nastawieniem że niech robią co chca ale muszą to jeszcze wstrzymać. Nastawiłam się nawet że zostanę tam już do końca ciąży i będę musiała brać Fenoterol dożylnie. Położna na początku mnie wyśmiała jak powiedziałam który to tydzień i że mnie pobolewa brzuch. Nie pasowało jej pewnie, że ją obudziłam prawie przed północą.Ale gdy zobaczyła KTG to się od razu przestraszyła, powiedziała że zaczyna się akcja porodowa i pobiegła po lekarza.Na szczęscie w moim przypadku jeszcze tej samej nocy wróciłam do domu i wystarczyło zwiększenie na 2 czy 3 dni dawki Fenoterolu z co 6 godz. na co 4 godz.Nie jestem lekarzem i nie chcę się wymądrzać, ale radzę Wam robić sobie KTG.Chociaż to też może się zmieniać. Mi w 32 t.c. pojawiły się skurcze, tydzień później jeden z ginów kazał mi już odstawić Fenoterol, bo skurczy KTG nie wykazało (na szczęście za namową gina prowadzącego brałam Fenoterol nadal) i dobrze bo po kilkunastu dniach KTG pokazało już to co przed chwilą opisałam-rozpoczęcie akcji porodowej.Później długo znowu nic.Gdy w 37 t.c. odstawiłam Fenoterol, skurcze znów były i to na tyle porządne, że przyjęli mnie na porodówkę rodzić.A przez noc się rozeszły i urodziłam dopiero 2 tygodnie później.Takie hece i huśtawki skurczów sprawił mi Fenoterol ale dotrzymałam do 40 t.c., dziecko urodziło się zdrowe, więc stosujcie się do zaleceń ginów a też będzie dobrze.I leżcie, mężom ogłoście tymczasową abstynencję i nie głaszczcie brzuszków (najtrudniejszy sadyzm ale głaskanie ponoć pobudza skurcze). Trzymam za was kciuki.
Muminka
2005-08-02
13:46:11
Email
Ja jestem ANULA w 26 tyg i od miesiąca biorę fenoterol z izoptina i mimo tego czasami do 6 razy dziennie mam stawianie brzucha .ALE ANULA do twojego postu nic DODAĆ nic UJAĆ .Zgadzam sie
livia
2006-05-17
07:24:13
Email
a ja jestem w 20 tyg i boli i twardy...buuu...musze do doktora
kiwi
2006-05-17
10:03:31
Email
Kurcze w pierwszej ciąży nawet nie słyszałam o twardnieniu brzucha i całej reszcie a tym czasem jestem w 21tc i wczoraj brzuch mi sie zrobił twardy ale nic mnie nie bolało, tylko takie idiotyczne uczucie bo jakby nieco większy i twardy jak kamień. cholera już zgłupiałam ale chyba powiem o tym ginowi następnym razem.
Basia.26
2006-05-17
11:28:23
Email
też zgłaszałam ten "problem" mojej gin, powiedziała, że jeśli takie twardnienia zdarzają się do 2-3 razy dziennie, to nie ma się czym martwić. macica sibie "ćwiczy" do porodu. jeśli natomiast one są częstrze, to powiedziała, ze mam się zgłosić. pamiętam, że miałam uczucie, jkby mi miało skóry braknąc na brzuchu:)to było jakoś w październiku... w lutym urodziłam, ale wiem, że im bliżej rozwiązania, tym więcej tych skurczy miałam. aż w końcu w 39 tyg wystąpiły co 3 minuty, hihi.... no i to koniec mojej ciąży był:)
livia
2006-05-18
10:26:26
Email
pan doktor kazal lezec i za dwa dni jak nie minie zabiera mnie do szpitala, a trwa to juz ze dwa tygodnie, buuu, i boli , ja cem zeby bylo dobrze a juz paru lekarzy z ktorymi konsultowala sie moja mamcia mowilo ze to nie jest normalnne ze brzuszek mam twardy...to macica, bo z szyjka, z dzidzia i lozyskiem ok...wazy juz 322g ale tak sie boje
mamka
2006-05-21
11:52:24
Email
Hej, jestem w 19 tygodniu ciąży ale od kilku dni zauważyłam że mój brzuch na dole robi się co chwilę twardy. Najgorzej jest po nocy kiedy się budzę i kładę rękę na brzusiu to czuję jakbym miała w środku kołek. Bardzo się boję te twardnienia pojawiają się dosyć często nie są regularne i nie sztywnieje mi cały brzuch tylko tak od pępka w dół i nie zawsze tak samo hmm a może to dzidzi rączkami się rozpycha a już panikuję. Za dwa dni pójdę do gin może ona mi powie coś mądrego a narazie trzymajcie się siepło pa:)
angela
2006-05-22
13:34:10
Email
ja tak jak mamka mam identycznie.tez mam 19 tydz. i tez częste twardnienie i bóle brzucha. biore nospe i przechodzi ale tez juz chce isc do lekarza i sprawdzić czy wszystko jest w porządku!!! a wizyte mam za 4 dni/
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum