szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Pomocy co to jest wielowodzie?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
gigabyte
2005-06-20
Email
Witam dzis na usg dowiedzialam sie ze mam wielowodzie i jutro do szpitala mam isc prosze kogokolwiek o opisanie mi co to jest i dlaczego czekam na szybka odpowiedz dziekuje z gory
MoNiSiA
2005-06-20
21:53:20
Email
Wielowodzie to zwiększona objętość płynu owodniowego.W prawidłowej ciąży ilość płynu owodniowego zmienia się w trakcie jej trwania. Za prawidłowe wartości uznaje się stan, gdy wód płodowych przybywa systematycznie i ich objętość nie przekracza dwóch litrów w trzecim trymestrze ciąży. Jeżeli ilość płynu owodniowego przekracza dwa litry, wówczas mamy do czynienia z tzw. wielowodziem. Najczęściej patologia ta współistnieje z różnymi wadami rozwojowymi płodu. Wśród najczęściej spotykanych wad płodu stwierdzanych wraz z wielowodziem znajdują się wady ośrodkowego układu nerwowego i przewodu pokarmowego. Wielowodzie częściej zdarza się w ciążach bliźniaczych, u kobiet chorych na cukrzycę, z ciężką postacią konfliktu serologicznego, z chorobami nerek.W przypadku, gdy następuje nadmierny przyrost brzucha w ciągu kilku dni wraz z takimi objawami jak uczucie rozpierania, ucisku, bolesność brzucha należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Może to sugerować o wystąpieniu ostrego wielowodzia, które stanowi poważne zagrożenie dla dalszego przebiegu ciąży a nawet dla życia matki i płodu. Po wykonaniu ultrasonografii położniczej lekarz określi ilość płynu owodniowego i podejmie odpowiednie decyzje. Pozdrawiam i życzę szczęścia :*
gigabyte
2005-06-20
22:12:44
Email
Dziekuje tobie Monisiu za odp mam 220mm wod plodowych ja sie czuje dobrze nic nie boli ani nie mam nadetego brzusia ale do szpitala ide na obserwacje jeszcze raz serdecznie dzieki i pozdrawiam .
Jagoda
2005-06-20
23:27:03
Email
MoNiSiA
2005-06-21
21:27:05
Email
Kurczę coś się zacieło :( i nie wyskoczył mój wpis :(
Maria
2005-06-22
17:38:21
Email
Moją odp. tez cos zjadło. Jeśli chcesz odezwij sie do mnie na tlen. Sama miałam wielowodzie i mysle ze mogę Cię trochę uspokoić :) agata760@tlen.pl
gigabyte
2005-07-05
15:03:20
Email
Witam Was sredecznie wlasnie dzis wypuscili mnie ze szpitala lezalam 2 tygodnie na te wielowodzie naszczescie wod jest tyle samo co 3 tygodnie temu i nie narastaja ale dalej nie dowiedzialam sie ile to jest na litry 22cm wod bardzo bym byla wdzieczna za odpowiedz a jeszcze co jest przyczyna bo tego sie tez nie dowiedzialam ze jest wielowodzie? wykluczam wszystkie wady dzidzi zadnych zakazen jestem zupelnie zdrowa tymbardziej zdrowe nerki dzidzia tez zdrowa? z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
malgos.ty
2006-01-13
17:59:28
Email
Ja też miałam wielowodzie, ale z tego też powodu straciłam moich bliżniaków. To było straszne. Po 1 szpital USG na okrągło po 45 minut minimum po 2 drugi szpital i tam też moja ciąża zakończyła. Odessali mi wody 3,2 litra .
ilona81
2006-01-14
09:14:01
Email
Małgoś..słuchaj, tak czytam i czytam.. wiesz, ja też jestem w ciąży bliźniaczej..i czasem mam wrażenie, ze brzuszek jest bardzo nadęty..tzn..rozpiera go..jestem w 6-tym miesiącu, lekarz powiedział mi, ze następne USG będzie dopiero w 9-tym miesiącu..za tydzien mam u niego wizytę.. i teraz jestem juz cała w strachu :( jakie sa jeszcze inne objawy wielowodzia?
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum