szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ciaza


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Malgosia
2008-02-11
Email
Witajcie;) chce prosic o pomoc, gdyz widze ze osoby na tym forum naprawde znaja sie za rzeczy... mianowicie, okolo 3 tyg temu stracilam dziewictwo, teraz powinnam dostac okres okolo 6 lutego ale go nie dostalam... dziwi mnie to bo sie zabezpieczylismy... czy powinnam miec jakies obawy?
Malgosia
2008-02-12
00:06:24
Email
prosze o pomoc bo naprawde zaczyna mnie to martwic... nie moge byc w ciazy, jestem na to jeszcze za mloda i nie gotowa... dodam jeszcze ze na poczatku zaczelismy bez ale po chwili powiedzialam zeby zalozyl prezerwatywe i to zrobil... czy powinnam sie zastanawiac czy przypadkiem nie jestem w ciazy?? prosze bardzo o pomoc!!
ciekawa
2008-02-12
08:12:08
Email
Oj Małgosiu-zanim człowek ropocznie współzycie powinien zabezpieczyć się..Jeśli prezerwatywa nie pękła to pewnie ni ci sie nie stało. Radze iśćdo apteki i kupictest ciążowy-a najlepiej do laboratorium na pobranie krwi na test. Kosztuje to ok 14-20zł. Test z krwi jest pewny na 100% Pewnie nie jesteś w ciaży ale i tak radze isc do ginekologa-pogadać o antykoncepcji.
Goga66
2008-02-12
09:42:32
Email
Małgosiu - to co pisze Ciekawa jest słuszne. Brak okresu może wynikać też z innych przyczyn, może też się czasem opóźnić. Zrób test. Na przyszłość jednak nawet na minutę nie zaczynaj bez prezerwatywy. Trochę nasienia może się wydostać bez orgazmu, tylko pod wpływem podniecenia. I większość facetów tak ma. Dlatego przerywane stosunki, czy chwilowe nie są bezpieczne. Nawet nie tracąc dziewictwa można zajść w ciążę. Poza tym jak zaczynasz współżycie i na pewno nie chcesz mieć jeszcze dziecka to zabezpieczaj się nie tylko prezerwatywą albo darujcie sobie pełne współżycie, zwłaszcza, jeśli jesteś np. nastolatką. Jest tyle innych możliwości!
agnieszka_z
2008-02-12
22:54:51
Email
Jest wiele sposobow zeby sie zabezpieczyc... ale zaden na 100% skuteczny nie jest. Jak decydujesz sie na wspolzycie to licz sie z tym ze mozesz zajsc w ciaze...
zabcia
2008-02-15
17:09:38
Email
hej dziewczyny mam problem i duze watpliwosci! Okes mialam dostac juz 5 lutego. I po 7 dniach gdy go nie dostalam zrobilam test i wyszedl mi pozytywny tylko ze jedna kreska byla mniej widoczna. Ale okres jednak dostalam 14 lutego ale bardzo skapny w pierwszym dniu a pozniej obfity i ze skrzepami. Bylam u ginekologa i nie wykazalo ze jestem w ciazy. Pani ginekolog dala mi testy ciazowe i kazala zrobic na wieczor i rano. Na pierwszym tescie wyszla mi jedna kreska wyrazna a druga bardzo slabiutka. A na drugim tescie ktory zrobilam rano bylo tak samo. I co ja mam o tym myslec????
pinkie
2008-02-15
17:26:41
Email
Mnie też wyszła druga kreska bardzo jasna, i to dwa razy.Jestem w ciąży. Najlepiej zrób test z krwi - skoro miałaś krwawienie warto sprawdzić poziom hormonu.
zabcia
2008-02-15
17:34:17
Email
No tak ale ja nadal mam okres bardzo bolesny dawno takiegonie mialam ,no i te skrzepy w sumie zrobilam juz 4 testy a nadal mam okres.
zabcia
2008-02-15
17:35:41
Email
Ja jestem obecnie w irl. i jest taka sprawa ze ja 3 tyg. temu bylam w polsce i moze przez to mi sie przesunol okres o 9 dni.
bea1978
2008-02-15
19:29:13
Email
Moja znajoma zrobiła test kiedy spóźniał jej się okres - wyszedł pozytywny. Umówiła się na drugi dzień do ginekologa, na wieczór. Rano wstała i dostała okres, bolesny i właśnie ze skrzepami. Ginekolog wieczorem nie stwierdził ciąży, powiedział, że mogło nastąpić poronienie. Organizm sam się oczyścił z resztek tego co zostało po tej wczesnej ciąży. Druga sprawa - zmiana klimatu ma również duży wpływ na miesiączkę, może ona się opóźnić lub przyspieszyć, może być inna niż zwykle, czyli bardziej lub mniej obfita. Ja mogę doradzić to co przedmówczynie, zrobić badanie krwi. Pozdrawiam
monia_ireland
2008-02-15
23:23:54
Email
Test ciązowy myli sie tylko w jedna strone wiec jesli wychodzi ze jestes w cizy to pewnie tak jest. Mojej kolezanki poronienie wygladalo bardzo podobnie-byla w 4 tc i lekarz jej nie czyscil dodatkowo gdyz sama sie oczyscila wlasnie krwawieniami ze skrzepami. Ale wcale to nie znaczy ze Ty poronilas. Mam nadzieje ze mimi ze mieszkasz w Irlandii to bylas u polskiego gina???
zabcia
2008-02-16
11:44:23
Email
Dzieki za odpowiedzi daly mi duzo do myslenia. Tak jestem w irl. i bylam w polskim szpitalu. Mozzliwe ze poronilam bo w noc mialam silne bolenie do wtrzymania no i te wczorajsze skrzepy???? Adzis nic juz mnie nie boli konczy mi sie okres prawie a to trzeci dzien dopiero. Ale jak mi sie skonczy po tygodniu znow zrobie test i jezeli wyjdzie on pozytywny to po prostu pojde na badanie krwi.Pozdrawiam pa.
ciekawa
2008-02-17
10:21:23
Email
A ja bym sobie w takiej sytuacji darowała testy paskowe-szkoda kasy-lepiej zrobić z krwi-inna sprawa ze jedynym przypadkiem gdy test z krwi moze zawieść jest krótki czas po poronieniu-poziom hormonu moze sie jeszcze utrzymywać-wiec będziesz przez kilka dni w zawieszeniu niestety ale myśle ze po tygodniu juz spokojnie można robić test.
monia_ireland
2008-02-17
22:49:04
Email
tylko odradzam Ci POLMED-wybieerz inna polska przychodnie. W Polmedzie byla moja kolezanka u gina ktory stwierzilze ma nadzerke i jej wypal(pani doktor) co sie okazalo po konsultacji z innym lekarzem...nie bylo zadnej nadzerki!!!malo tego okazalo sie ze pomylili wyniki badan bo w kartotece kolezanki byly czyjes wyniki badan...nawet bylo usg ciązowe!!! a ona dosc ze nie byla w ciazy to nawet usg tam nie robila!!! trzymam zabciu kciuki by wszystko bylo dobrze!!
zabcia
2008-02-18
09:35:19
Email
Czesc monia a jednak nic sie dobrze nie ulozylo skonczyl mi sie okres a wiec zrobilam test i wyszedl mi negatywnie. A wiec podejrzewam ze bylam w ciazy ale poronilam byla ona bardzo wczesna i nawet nie zdazyla sie rozwijac. Tak mysle ze to bylo poronenie poniewaz te bole skrzepy. Wtedy 4 testy pozytywne teraz po okresie negatywny........... papapappapa pozdrawiam
Goga66
2008-02-18
12:01:21
Email
Żabciu - bardzo dużo kobiet traci ciążę nawet o tym nie wiedząc! To fizjologia i często rozwijanie się narządów rodnych przygotowujących się do prawidłowej ciąży. Czasem jest tak, że płód jest wadliwy i organizm go usuwa. U młodych kobiet częściej to się dzieje niż u starszych dlatego m.in. procentowo mniej rodzą upośledzonych, chorych maluchów. Myślę, że niedługo już szczęśliwie "zaciążysz" i trafisz tu jako brzuchatka. Pozdrawiam
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum