szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Zgaga-POMOCY!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kuleczka
2007-01-29
Email
Kobiety, czy ktoras z Was cierpi to samo? Od 3 dni, zwlaszcza wieczorem i w nocy pali mnie potworna zgaga. Czy macie jakis sprawdzony sposob na to? Oprocz zalecen lekkiej diety nie mam pojecia, co z tym fantem zrobic. Prosze o rady i dziekuje z gory
ciekawa
2007-01-29
22:56:27
Email
Venuss mi wspominała ze pije zimne mleko. Mięta napewno odrobinke pomaga. ponoc reniemozna brac ale zapytaj w aptece
Agness
2007-01-29
23:02:05
Email
Ja podjadałam migdały, a czasem jak było serio fatalnie to brałam ranigast.
kuleczka
2007-01-29
23:05:47
Email
Mi na chwile doslownie maslanka pomaga, ale to jest raptem pare minut i wraca. Chyba rzeczywiscie do apteki jutro pojde, bo znowu nie zasne...cholera, jak nie rece bola, to zgaga...
venuss
2007-01-30
08:54:07
Email
Kuleczko maslanka jest za kwasna. Najlepiej pomaga zimne mleko! i oczywiście tabletki renie, czesto lekarze zapisuja na zgage Gelatum Alumini- to takie mleczko na żołądek zobojętniające kwasy żołądkowe. Jest zabobon ze jak zgaga to dziecku włosy rosną:) w pierwszej ciązy mi sie sprawdziło, urodził sie chłopiec z lokami, teraz tez mam zgage i w nocy wstaje pic mleko. Dieta oczywiscie lekka, nic smazonego, bez cebuli, bez kwasów. Jeszcze jedna rada, kładź wysoko poduszki pd głowe, to tez troche pomaga. no a mleko (chude! nie z kartonu, zwykłe) gasi zgage jak woda ogien, przynajmniej w moim przypadku. pozdrawiam V. (35tc)
pinkie
2007-01-30
09:03:11
Email
A ja Ci radzę: żadnego mleka. Mleko daje chwilową ulgę, a potem jeszcze nasila zgagę. Mleka w ogóle nie powinni pić ludzie ze słabym trawieniem , z nadkwasotą. Rozpuśc sobie ćwierć łyżeczki imbiru w pół filizanki wody (lub mniej) i wypij - możesz tak kilka razy dziennie. Migdały miej zawsze pod ręką i gryź, gdy poczujesz pieczenie w gardle. Rennie też można. Ale nie obiecuję, ze zgaga przejdzie. Możesz ja zmniejszyć, pozbyc sie na kilka godzin, następnego dnia znów wróci. Ja zawsze miałam problemy z żołądkiem (nadkwasota, choroba wrzodowa), ale to co przechodziłam w czasie ciąży to był koszmar. Przeszło mi ok 5 miesiaca.
BALBIA
2007-01-30
10:15:04
Email
Ja miałam pare razy zgagę pod koniec ciąży i wtedy rozpuszczałam łyżeczkę sody w szklance wody i wypijałam . Zgaga mijała do 10 minut.
Joanna26
2007-01-30
11:43:14
Email
Tez mam zgage!Cos okropnego, szczegolnie w nocy. Moja ulubiona reklama - "kwasy jezdza do zoladka kilka razy dziennie, zadnych zasad!" ;) Uleglam w koncu i kupilam Manti w mleczku, a na wyjscia - Malox w tabletkach, jak juz naprawde musze - to biore. Najlepsza jest zdecydowanie soda (sprawdzone juz przez moja babcie podczas czterech ciaz;), ale za sode dostawalam bure od mojego niemeza. A manti /malox polecila mi moja ginekolog.
venuss
2007-01-30
12:23:42
Email
Pinkie oczywiscie przy chorobie wrzodowej żoładka mleko jest wykluczone, ale ja mam zdrowy żołądek i na zgage zimne mleko jest dla mnie najlepsze:) Jednak kazdy organizm jest inny i reaguje inaczej, Zadna z nas nie chciałaby doradzić źle, bo nie o to tu chodzi prawda? pozdrawiam V. (34tc)
kuleczka
2007-01-30
12:36:13
Email
Dziewczyny, zgaga sie zaczela, jak sie bylam uprzejma napchac wlasnie migdalow u ojca, ktore zawsze tam sa, a maslanka wlasnie o dziwo jako jedyna pomaga, mleko nie zadzialalo. Poduszki, dobra sprawa, tez pomagaja, zreszta juz teraz w 25 tc trudno mi juz spac na plasko, jak zazwyczaj i wkladam sobie pod glowe coraz wiecej ;o) DSode pila moja mama ze mna w ciazy, chociaz z roznym powodzeniem, a ja sie boje, ze ona za ostro zadziala...
Joanna26
2007-01-30
12:42:03
Email
kwasy oczywiscie jezdza do przelyku;) pewnie ze kazdemu pomaga co innego.Na mnie np.mleko nie dziala.Trzeba sobie cos znalezc.Oby do porodu:) - potem to musi minac:)
marta0309
2007-01-30
16:38:47
Email
mi pomagało tylko Renii na te potworna zgage...
m.art.a
2007-01-31
20:04:40
Email
Ja od 6 miesiąca ciąży nie miałam dnia bez zgagi, zjadłam w nocy banana i za 5 min zgaga. To bylo okropne, nic nie pomagalo. Potrafilam wsunąc caly listek reni na jedno podejscie i nic.Ani mleko..A jeśli chodzi o włosy to cos w tym jest, bo moja niunia urodzila się z takimi długimi, ze pani doktor śmiała się, że moge juz lokówki uzywać.. Także wydaje mi się, że musisz to przecierpieć, a wiem jakie to uciążliwe.Objawy można troszke złagodzić, ale jak masz mieć z tym problemy to będziesz je mieć. Tak było w moim przypadku.A i najgorsze jest to, że przed ciążą nie miałam problemów, a teraz po porodzie pojwiają sie od czasu do czasu.Pozdrawiam
jaagan
2007-01-31
21:34:08
Email
Witaj kuleczka! Ja też miałam potworną zgagę. Nie pomagało mi nic więc w końcu zadzwoniłam do mojego gina i ten powiedział mi, że spokojnie mogę brać RENI lub MANTI. Więc nie masz co się męczyć tylko leć do apteki. Pozdrawiam
kuleczka
2007-01-31
22:37:29
Email
Dzieki, przekonalam sie, ze na trudne chwile powinnam sie zaopatrzyc w Reni :o) Ot, uroki bycia ciezarowka ;o)
noemi
2007-02-01
17:04:45
Email
dziś dołączyłam do klubu ciężarówek cierpiących na zgagę. jedyne co mnei pociesza to nadzieja na długie włoski u mojej córeczki:)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum