szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Co należy zabrać do szpitala?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
iwona026
2006-10-30
Email
Mam taki problem bo termin tuż tuż 6 listopad a ja niewiem co zabrać do szpitala. Dla siebie to juz spakowałam torbę ale dla dzidziusia nie bo niemam pojecia co sie bierze dla niego. A i tak moja torba jest pokaźna a jak jeszcze jedna dla niego wyjdzie to mam wrażenie ze w szpitalu to będą na mnie patrzyć jak bym przyjechała na wczasy a nie na porodówkę. Pomóżcie. A no i gdzie to wszystko potem przechowywać
agad
2006-10-30
15:23:14
Email
najprawdopodobniej bo nie wiem jak jest to u ciebie w mieście, ale u nas należy zabrać rzeczy dla siebie oczywiście, a dla dzidziusia to tylko pampersy jedynki i chusteczki, bo ubierają tam w szpitalne ciuszki ale trzeba mieć ciuszki dla maleńtwa na wyjście
iwona026
2006-10-30
18:37:50
Email
a to możliwe że trzeba wziąść ze sobą wszystko dla malucha bo jak zadzwoniłam do szpitala to tak mi powiedziała kobietka z która rozmawiałam.Ale czy to normalne,a z drógiej strony to niechciałabym być zaskoczona ze czegoś nie mam i być na czyjejś łasce albo dzwonić po męża żeby przywoził mi to czego nie wziełam
mayasun
2006-10-30
20:19:04
Email
a w jakim miescie będziesz rodzić? Duzym czy małym? Rodziłam w Gdańsku i dla maluszka potrzebne były pampersy i chusteczki i to nie BIG paka pampersów, bo maż na pewno cie odwiedzi na drugi dzien po porodzie, to dowiezie. A ciuszki na wyjsćie dla maluszka, to mozesz mieć przygotowane w domu i jak mąż po was przyjedzie na wyjście, to weźmie je. Przejżyj swoją torbę, zapewne znajdziesz tam zbędne rzeczy :-) Napisz co spakowałaś dla siebie, może na podstawie własnego doświadczenie wyeliminujemy conieco.
Goga66
2006-10-30
20:30:14
Email
poszukajcie tego tematu wyszukiwarką. Kilka razy był poruszany.
Goga66
2006-10-30
20:32:55
Email
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=1&id_tem=2434&str_nr=1
Goga66
2006-10-30
20:34:44
Email
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=1386&str_nr=2
dota
2006-10-30
21:18:10
Email
Iwona potem tą torbę ja przechowywałam pod łóżkiem ...a dla dzidzi musiałąm mieć wszystko pampersy, chusteczki, krem do pupy, ubranka, kocyk itd, No a na wyjście to tak jak mówi mayasun spakuj mniejszą torbę ze swoimi rzeczami i rzeczami dla maluszka i powiedz mężowi że ma ją zabrac jak po ciebie bedzie jechał ...ewentualnie weźcie ją też na poród ale niech zostanie w bagażniku ;) Mayasun jesteś z Gdańska??? Ja mieszkam w Gdyni :) a rodziłam w Pucku :D pozdrówka
mayasun
2006-10-31
15:20:00
Email
tak teraz mieszkam w Gdańsku, a w Pucku też kiedyś mieszkałam, w Gdyni również :)
dota
2006-10-31
22:47:23
Email
Ooo no prosze to często się chyba przeprowadzałaś :) a gdzie Ci się najlepiej podobało?
iwona026
2006-11-01
21:18:13
Email
to znaczy ze jak wejde na oddział z takimi dwoma torbami to nie zrobie większej sęsacji? A dla siebie to spakowałam:reczniki kapcie szlafrok koszule przybory toaletowe podpaski biustonosz wode mineralna. Mam nadzieje ze to wszystko a jesli nie to co jeszcze?
Kati
2006-11-02
07:19:27
Email
są szpitale w których faktycznie trzeba mieć wszystkie ubranka dla dziecka, bo szpital nie ubiera w "państwowe". ale w większości szpitali wystarczy mieć chusteczki i pampersy. torbę z rzeczami do wyjścia ze zpitala niech maz ci dowiezie przed samym wyjściem. twoją torbę szpitalną uzupełniłabym o skarpetki, "łapcie" (rękawiczki) dla dzidziousia i ze dwie pieluszki tetrowe. zawsze mogą sie do czegoś przydać:) masć na bolące brodawki (alantan plus, bephanten lub PureLan100), biustonosz do karmienia ( ja nie moglam zniesc obcierania koszuli o brodawki), ładowarka do telefonu. i tak jak pisze goga, warto zajrzec na linki zamieszczone przez nia, tam już było o tym pisane, więc może cos jeszcze tam doczytasz
Kasia:)
2006-11-02
10:51:27
Email
hejka,jak ja rodzilam w czerwcu,tez musialam wszystko wziac :) dla dzidzi wzielam pieluszki,tetry-ze 3,masc do pupy,chusteczki,rozek,kocyk no i zestawy ubranek-zapakowalam kazdy zestaw w oddzielna torebeczke i mialam gotowe na rano.W zestawie bylo np-kaftanik,body czy bluzeczka,spioszki,czapeczka,skarpetki i lapki.Dla siebie wzielam jeszcze wkladki laktacyjne,jednorazowe majtki poporodowe-mimo cesarki przydaly sie,silikonowe ochronki na piersi-po dwoch dobach mialam tak poranione sutki,ze uratowaly mi zycie :),masc na piersi.Niech maz bedzie przygotowany tez do kupna kapusty i pomrozenia lisci-jak dostaniesz nawalu pokarmowego przyniosa Ci ulge,ewentualnie laktator do odciagania podczas nawalu-ja dostalam rano na 3 dobe i jak zobaczylam swoj biust w lustrze myslalam ze mi peknie-piersi byly lepsze niz u Dody :)i nie wchodzily w zaden przygotowany wczesniej stanik...To wszystko,co mi przyszlo do glowy,moze dziewczyny cos jeszcze dopisza.Trzymam kciuki i powodzenia!!!!!!!!!!
Basia.26
2006-11-02
12:15:37
Email
o tak, laktator mi tez sie przydał!! i to bardzo. silikonowe nakładki też miałam ale niestety u mnie wcale nie było różnicy, i tak bolało. za to przydały sie one jak synio mial 5 miesięcy, cos mu wtedy się porobiło i podgryzał mnie (mimo braku zebów) ;) dla mnie rewelacyjny był tylko ten biustonosz http://www.mamadama.pl/biustonosz-mame-p-432.html?osCsid=e56c17a709c28f00f4a9cb4bdfb619f7 w żaden inny mi piersi nie wchodziły. potem wyczaiłam, że świetne biustonosze są w sklepach H&M w kolekcji Mama:) wkładki laktacyjne tez mi sie przydały w szpitalu. nie musiałam mieć ubranek dla synka, w szpitalu wszystko dawali. ja miałam tylko pampersy i chusteczki. mąż mi dowiózł rzeczy dla Miłoszka jak wychodzilismy ze szpitala, no i dla mnie ubrania też rzecz jasna:)
mayasun
2006-11-02
13:40:17
Email
KONIECZNIE !!!! Weź sztućce !! i tależyk oraz kubek. No i dla Ciebie jakieś ciuszki na wyjście. W sumie to mozesz wyjsc w tych co przyszlas, tylke wez jakies co sie nie gniotą :) Wkładki laktacyjne też polecam. No i przeciwbolowe na paracetamolu (u mnie w szpitalu dawali ile sie chciało) Czopek glicerynowy si przyda bo po nacietym kroczu czy po cesarce nie ma sensu meczyc sie z kupą - bierzesz czopek i tyle.(u mnie tez dawali tyle ile sie chciało). A masz jakies znajome co rodzily w tym szpitalu co ty chcesz ? Popytaj je co dla dzidzi potrzebne
Kasia:)
2006-11-02
15:30:58
Email
hehe pamietam swoje pierwsze "potrzeby" po cesarce-nie bylo wesolo...:)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum