szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - przygotowania-dieta,badania


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
kiti
2005-03-10
Email
Wkrótce planuję dzidziusia. Czego powinnam unikać jeżeli chodzi o jedzenie??? Gdzie można zrobić badania prenatalne-jestem z okolic Wrocławia. Pierwszą ciążę poroniłam i teraz baaaaardzo się boję.
kyja
2005-03-18
08:55:49
Email
test PAPP-A I NA TOKSOPLAZMOZĘ ROBIŁAM U MOJEGO GINA WE wROCŁAWIU-W CENTRUM ZDROWIA KOBIETY'CORFAMED',na Ołbinie-ul. Kluczborska,to jest prywatna przychodnia-wizyta 40zł, test PAPP-a nic mnie nie kosztowal,ale teraz chyba jest jakaś opłata za to.jak chcesz to dam Ci namiar na 'mojego' gina
kiti
2005-03-18
08:56:39
Email
JA PRZEZ 4 LATA DOJEŻDŻAŁAM POCIĄGAMI DO JELONKI DO SZKOŁY. TY TEŻ? CZY MIESZKAŁAŚ W INTERNACIE? NA STUDIA-ZAOCZNE-DOJEŻDŻAŁAM SAMOCHODEM.:)))))
kyja
2005-03-18
08:57:33
Email
aa, wiem, gdzie to jest:-)))a na toxo-nie wiem jak długo są ważne, ale nie zaszkodzi powtórzyc-bedziesz miała pewnośc,że wszystko jest ok:-)
kyja
2005-03-18
08:59:57
Email
do ogólniaka chodziłam w Lubaniu:-))a znasz M.Moronia??
Gadzia
2005-03-20
18:40:54
Email
Apropos badan na toksykoplazme to zrobilam je miesiac temu na poczatku ciazy, ponadto grupa krwi,rozyczka i hiv. Jutro mam nastepna serie tzn.:WR,morfologia,mocz i cukier....po pobieraniu krwi mam dobry humorek:P Pozdrawiam cieplutko Ps.Jezeli macie pytania odnosnie diety to slucham, jako zywieniowiec z checia pomoge i sama skorzystam z waszych porad:)
mapet
2006-06-06
14:04:47
Email
to tez wyciągam;)
ciekawa
2006-06-06
14:12:11
Email
Hej Ja tez za za około 3 miesiace planuje zajsc w ciąże:) nie bardzo wiem jak to jest z tym badaniem na chorobe odzwierzecą-czy to już teraz zrobić-mam kontakt ze zwierzakami bo mam je w domu-wielokrotnie podrapał mnie kot. A co do diety i witami to mnie lekażzalecił folik-zmniejsza ryzyko wystąpienia wad płodu-ale tzreba zaczać przynajmniej na 2 miesiące przed ciaza. I polubić te tabletki bo do konca karmienia podobno jest dobrze je brac;)
pinkie
2006-06-06
14:19:47
Email
Zrób sobie badanie na toxoplazmozę i cytomagalię przed ciażą- jeżeli jesteś nosicielem, to możesz się wyleczyć. Kontakt ze zwierzętami nie musi zaowocować toxo, ja miałam w domu mnóstwo kotów od urodzenia i z badania wyszło,z e nigdy nie miałam styczności z chorobą.
ciekawa
2006-06-06
14:47:24
Email
pinkie a za które badania sie płaci a które ma wypisać lekaż? Moj ma gabinet na kontrakcie ale za badanie poziomu prolaktyny płaciłam sama. Nie bardzo wiem czego mam sie domagać w ramach ubezpieczenia(?)A ten test na konflikt syrologiczny to kiedy, ja mam rh- a mąż rh+ więc tu moze sie coś dziać.
pinkie
2006-06-06
15:01:54
Email
UUuuu tego, to juz nie wiem... Mnie robili toxo w szpitalu, nieodpłatnie, ale słyszałam, ze w przychodni nie chcą dawać na to skierowania. A kosztuje chyba nawet ok 80zł. Moze ktoś coś Ci więcej napisze. Na konflikt serologiczny - tzw badanie czynnika Coombsa zrobią Ci na początku ciaży, a jeśli macie różne czynniki Rh, to będą powtórki. Zapytaj lekarza o toxo i cytomegalię, moze da Ci skierowanie.
weridiana
2006-06-06
17:44:08
Email
Ja za toxo i cytomegalie płaciłam po 70 zł bo lekarz nie widział potrzeby dawania skierowania, podobno zawsze tak mówią
ciekawa
2006-06-06
18:40:39
Email
no tak wszystko o kase sie rozchodzi:( a ryzykuja naszym zdrowiem!!!!!! Ja juz moge nawet zapłacic tylko niech jeden z drugim powie co zrobic za badania toc ja medycyny nie studiuje.
pinkie
2006-06-06
19:25:22
Email
Ciekawa, ostatnio jakiś cham internista nie chciał mi nawet dać skierowania na morfologię i mocz. Poszłam po skierowanie, bo zawsze kurcze robie prywatnie, a na co do cholery skłądki płacę. Jejku, jak marudził, ze to ginekolog ni powinien dać. A ja, ze przecież chodzę prywatnie, to mi nie da. Na to on, ze to 26zł kosztuje i co ja sobie myślę (jakbym nie wiedziała, ile to kosztuje i że to nie idzie z jego konta). Marudził i myślał, ze wyjdę i trzasne drzwiami. A ja twardo siedziałam i w końcu mi wypisał skierowanie.
ciekawa
2006-06-07
09:54:29
Email
No moj internista nie jest taki zły, ale pamietaj raz w roku to każdy ma prawo sie domagać morfologii tak jest w przepisach. Ja kiedyśprowadziłam wojne o promese na operacje w innym mieście-za czasów kas chorych. Skończyło sie na wizycie u pani dyrektor naszej kasy. Naskarżyłam na lekarzy i powiedziałm ze nie wyjde puki nie dostane skierowania. Poszło to przez dyrektora przychodni i skierowanie dostałam:) Trzeba byc upierdliwym-ja to potrafie bardzo mi sie to przydaje. Choc nie zawsze wszystko sie uda
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum