szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ubranka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
ilona81
2006-02-16
Email
Dziewczyny.. czy do prania ubranek dziecięcych poza specjalnym proszkiem do tego przeznaczonym używacie tez jakis płynów zmiękczających? Czy tylko proszek?
anika
2006-02-16
22:08:58
Email
A dlaczego trzeba prasować?? Ja nigdy nie prasowałam ubranek małej,od zawsze dodawałam płyn zmiekczający i nigdy nic jej nie było. W reku nie piorę bo za bardzo cenie sobie wolny czas, a jak znajdzie sie jakieś jej ciemne czy farbujące ubranko to poprostu piorę je z moimi ubraniami. Myśle, że nie mo co przesadzać z ta "sterylnością". Dobrze jest ustawić w pralce dodatkowe płukanie i tyle. Pozdrawiam
Doti
2006-02-16
22:45:50
Email
Ja też ciemne rzeczy dzieciaczkowe wrzucam do prania ze swoimi. Przez pierwszy miesiąc dokładałam dodatkowe płukanie. Wychodzi mi pranie co 3 dni ale w rękach prać nie chciało by mi się-za dużo tego..
joanna
2006-02-16
22:53:12
Email
Witam! Ja dopiero co przygotowuje sie do roli mamy. Mam pytanie, bo czytam tutaj o proszkach, plynach,platkach...dodatkowe plukanie, prasowac, czy nie....a ja sie zastanawiam,czy na samym poczatku (pierwsze pranie nowych ubranek) no i przez pierwszy miesiace ( jak dlugo?) powinnam wygotowywac ubranka?Jak wy to rozwiazalyscie?
Doti
2006-02-17
08:29:05
Email
Ja tam nic nie wygotowywałam. Poprostu normalnie wyprałam i już...
Michalina
2006-02-17
09:22:08
Email
Na samym poczatku prałam wszystkie ubranka, te nowe również. Wychodziłam z założenia, ze nie wiadomo kto ich dotykał i gdzie leżały. Prasuję do tej pory. Kiedyś - żeby zabić wszystkie zarazki :), teraz, bo tak już mam. Swoje ubrania prasuję, męża ubrania prasuję więc dziecka też prasuję :)Nigdy nie wygotowywałam ubranek ani pieluch. Piorę w pralce. Na początku byłam tak przewrazliwiona, że po każdym praniu ubranka płukałam jeszcze raz ręcznie, ale szybko mi przeszło. Piorę w proszkach dziecięcych. Kiedys w Loveli , Jelpie. Teraz w Dzidziusiu- tanszy, ładniej pachnie i mam wrazenie, ze ubranka są bardziej miękkie. Jezeli przytrafi mi się wyprać ubranka dziecka razem z naszymi ubraniami, to używam proszków "sensitive". Nie uprałabym w normalnym proszku ubrań dziecka bo wychodzę z założenia, że "normalne proszki" są tak naszpikowane detergentami, ze wrażliwa skóra dziecka to odczuje.
Inka
2006-02-17
12:38:16
Email
Wszystko zalezy od tego czy dziecko bedzie no ktorys srodek uczulone czy nie. Moja siostra byla uczulona na platki mydlane!!!!!! A ja od j 3-4 lat moge tylko uzywac plynow do plukania K , Cocollino i Jelp. Inne sa najprawdopodobniej - dla mojej skory- za bardzo perfumowane. Tak samo mam z mydlami i proszkami - im bardziej pachnie to tym bardziej mnie swedzi skora. Zobaczymy czy Malenstwo wdalo sie w Mamusie czy w Tatusia :)
Goga66
2006-02-17
18:33:38
Email
Joanno, myślę, że wypranie i wyprasowanie wystarczy :) Prasowanie zabija wszystkie zarazki. A potem to już nawet lepiej, żeby dziecko jednak z jakąś florą bakteryjną się zapoznało. Moja Zuzia od 4 miesiąca pełza po podłodze, od początku nie wyparzałam rzeczy rzuconych przez nią w domu na podłogę (poza 1 miesiącem)- nie ma nawet pleśniawek a nie przesadzam z myciem podłóg. Natomiast wszystkie zabawki po przyniesieniu ze sklepu czy przez znajomych wyprałam, wyparzyłam lub przynajmniej przetarłam gąbką - w zależności, co można z danym przedmiotem robić.
joanna
2006-02-17
19:02:21
Email
Dzieki!W takim razie wyparzac nie bede.Powiem szczerze, ze troszke mi ulzylo, bo juz sie martwilam jak to mam niby robic (program w pralce na gotowanie?czy jak?)no i kiedy?!Tym bardziej, ze zdecydowalam sie na pieluchy terowe.Wiem, wiem.... przezytek, i wszyscy mi mowia, ze szybko zmienie zdanie.Ale ja mam nadzieje, ze uda mi sie i moje malenstwo wychowa sie na tetrze (oczywiscie na spacery itp. papmersiki biore pod uwage).Jeszcze raz dzieki!
kyja
2006-02-19
20:10:01
Email
hej! przez pierwszy rok życia Misia jego ubranka, pościel, kocyki, itp. prałam w Jelpie, odkąd okazało sie,ze ma alergię pokarmową, podwójnie płukałam.Od 6 miesiecy piorę jego rzeczy w normalnym proszku z dodatkiem normalnego płynu( Persil i Silan)i jest wszystko ok. Rzeczy małego od początku prasuje, cały czas, choć nie znoszę prasowania;-)jakis czas temu zreflektowałam sie i przestałam prasowac pieluchy tetrowe do wycierania buzi;-))uzywac też już przestałam;-)
Doti
2006-02-19
21:39:00
Email
Ja uwielbiam prać i prasować-robię to maniakalnie!!Chyba w poprzednim wcieleniu byłam praczką a może nie..
bondyrka
2006-02-22
16:38:06
Email
Dziewczynki a napiszcie mi czy posciel-wklad tez trzeba wyprac?
Goga66
2006-02-22
17:00:55
Email
Ja nie prałam. Ale zamierzam za to raz - 2 razy do roku przeprać - mniej roztoczy
pinkie
2006-04-21
11:56:04
Email
Dziewczyny, gdzie mozna kupić tego "Dzidziusia"? Szukałam w hipermarketach tesco, geant, hipernova - nie ma! ani proszku ani płynu. Jest tylko Jelp, Lovela i Bobas. I czy Dzidziusia można używać od początku, czy po kilku miesiącach życia dziecka?
21Aneta
2006-04-21
12:11:55
Email
Ja czasem kupuję Dzidziusia ale w takim zwykłym osiedlowym sklepie. Można go używać od początku. Jeśli chodzi o mnie - ja piorę ciuszki i wszystkie inne rzecy małego (pościel, kocyk) w Loveli ale tej w płynie a nie w proszku (ciuszki są miekkie po wypraniu). Najbardziej mi odpowiada. Ostatnio dodaje do pralki Vanisha bo od kiedy mały je obiadki dużo ciuszków ma zaplamione. I te plamy schodza a mały na tego vanisha w żaden sposób nie reaguje alergicznie. Ubranek nie płuczę w płynach do płukania. Ostatnio zawsze prasuje (po urodzeniu przez 3 miesiące tego nie robiłam) bo ładniej ubranka wyglądają jak są wyprasowane. Tak sie zastanawiam od kiedy mogę zacząc prać jego ciuszki w zwykłym proszku.. ma 7,5 miesiąca..
Eryka
2006-04-21
14:09:25
Email
Pinkie! Ja poczatkowo przez 2-3 miesiące używałam Jelpa, ale potem postanowiłam przetestować Dzidziusia(dzieki Michasi:)). Jestem bardzo zadowolona. Niedrogi i ładnie pachnie. To dziwne, że nie możesz go znaleźć, bo przecież jest dostępny w wielu sklepach. Poszukaj jeszcze.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum