szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Becikowe


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-11-10
Email
Czesc dziewczyny. Wlasnie dowiedzialam sie ze wczoraj w telewizji mówili cos o becikowym, ze od nowego roku każda kobieta dostanie za urodzenie dziecka. Niestety nie ogladałam i nie wiem jak to dokładnie mówili czy coś wiecie na ten temat?????
Kajka
2005-12-31
13:54:01
Email
nasz prezydent jak narazie podpisal jedna ustawe ktora ma dzialac od stycznia : o tym ze becikowe otrzymaja rodziny ktorych dochod na osobe nie przekracza 504pln...
Dagmara
2006-01-03
17:09:37
Email
ja urodziłam we wrześniu i porodowego jeszcze nie dostałam-nadal rozpatrują moj wniosek(!)W moim mieście wypłaca je MOPS i dają 500zł jeśli nie przekroczy się 508 zł dochodu.. A co do becikowego to boje sie jednej rzeczy- że za jakieś 9 miesięcy od wejścia tej ustawy liczba dzieci znajdowanych na śmietnikach znacznie sie zwiększy a to dlatego że wszystkie "patologie" będą sobie robić dzieci żeby wyrwać te 1000zł póki rząd tego nie zmieni bo zabraknie im kasy albo sam rząd się zmieni...
Kajka
2006-01-19
10:01:11
Email
tez uwazam ze becikowe w pewnym sensie jest aby wspierac patologie... ale sa tez i normalne rodziny... ale one nie skusza sie na dziecko bo dostana 1000pln ale zawsze lepiej je dostac niz ich niemiec... dzisiaj uslyszalam w radiu ze uchwala o BECIKOWYM zostala podpisana dla wszystkich niezaleznie od dochodow :) co mi sie podoba bo zacznie panstwo wspierac i przecietne rodziny ktorych dochod wynosi np 650pln na osobe... fakt ze ludzie majacy duze dochody tez dostana ale nie mi sie tym martwic
Maminka Madzia
2006-01-19
11:07:10
Email
Dziewczyny, czyli że ustawa o becikowym dla wszystkich przeszła. Ale od kiedy bedą te pieniądze. eśli ja rodze w lutym to czy dostanę???
Ika
2006-01-19
11:16:57
Email
Każda kobieta, która urodzi w 2006 roku dostanie becikowego 1000 zł
Maminka Madzia
2006-01-19
11:31:54
Email
SUPER!!!
jola_
2006-01-19
11:42:45
Email
Ika wydaje mi się, że to chodzi o przyszły rok, czyli 2007 a w tym roku tylko najbiedniejsze rodziny dostaną tą kasę. Mam nadzieje, że się mylę. Znając moje szczęście to ja nie załapie się ani na dłuższy macierzyński ani na becikowe rodzę w lipcu w tym roku
Maminka Madzia
2006-01-19
12:28:35
Email
to kiedy w końcu? ale kręcą!!! Szkoda że nie od 2010
Ika
2006-01-19
12:50:45
Email
to już sie zmartwiłam, bo ja rodze w tym roku:(
Ika
2006-01-19
12:56:49
Email
Właśnie przeczytałam o becikowym dla najuboższych:Trybuna" dowiedziała się w departamencie Polityki Miejskiej Ministerstwa Transportu i Budownictwa, że zasiłek porodowy zalicza się do dochodu przy ubieganiu się o dodatek mieszkaniowy. Od nowego roku, za urodzenie dziecka rodzina dostaje tysiąc złotych. Według "Trybuny", oznacza to, że dochód rodziny może być zbyt wysoki i straci ona możliwość otrzymywania dodatku mieszkaniowego przez najbliższe pół roku. REKLAMA Czytaj dalej Zdaniem byłej wicepremier Izabeli Jarugi - Nowackiej z SLD, jest to przykład, że PiS nie pomaga najbiedniejszym, ale tym, którzy wpisują się w jego model polityki prorodzinnej. Według niej, zamiast rzetelnych obliczeń mieliśmy w grudniu do czynienia z fajerwerkami, bo PiS chciał jak najszybciej przepchnąć swoja ustawę o becikowym." Masakra, a o tym dla wszytkich wciąż szukam.
Ika
2006-01-20
12:14:30
Email
to z dzisiejszej prasy, nie napisali nic o roku, więc myślę, ze chodzi o 2006 r.:"Mniej więcej od 10 lutego zacznie obowiązywać ustawa, na mocy której 1000 złotych dostanie każda kobieta, która urodzi dziecko, bez względu na dochód jej lub rodziny. Alina Wiśniewska mówi, że ta kwota - jako jednorazowa zapomoga - nie jest wliczana do dochodów i nie ma żadnych konsekwencji fiskalnych."
Inka
2006-01-25
10:48:42
Email
Dziewczyny wiecie cos moze o tym becikowym? Bo z tego co przeczytalam dzisiaj na necie to wywnioskowalam ze dla kazdej mamy bedzie ale od przyszlego roku :(...
Goga66
2006-01-25
11:00:31
Email
Dziewczyny, nie wiem w końcu jak to jest ale nie nastawiajcie się na to becikowe. Przynajmniej może przeżyjecie miłe rozczarowanie. W taki czy inny sosób cyganią z tym od zeszłego roku. W 2005 najpierw miało być od stycznia potem od czerwca. Najpierw 5 tys. w Wawie potem 1,5 tys. Zdążyłam urodzić właśnie w czerwcu i mam duże zero złotych. Mam nadzieję, że jak obiecują - można będzie koszty utrzymania dziecka częściowo odliczać od podatku (tylko kiedy to uchwalą? - gadać łatwo). Ale ta nadzieja jest malutka, bo to państwo to jakiś dziwny twór z dziwnymi ludźmi przy sterach. A maluch kosztuje jak licho, o czym się niedługo przekonacie i takie odliczenie od podatku jeszcze jednej buźki do wyżywienia i ubrania byłoby sprawiedliwe (skoro małżonkowie mogą rozliczać się razem i samotny rodzic z dzieckiem też). Ale żyjemy w Polsce i obietnice zazwyczaj są tylko obietnicami. Zaraz im się zrobi dziura w budżecie i okaże się, że jeszcze podatki od dziecka będziemy płacić. Sorry za to rozgoryczenie ale czasem mam dość. Już w ogóle przestałam słuchać wiadomości politycznych, bo się zapieniam... Trzymajcie się cieplutko w te mrozy i cieszcie maluszkami w brzuszkach. Ja trochę tęsknię za tym miłym czuciem ruszającego się w brzuszku dziecka. Ale coś za coś. Pozdrawiam wraz z Zuzią
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum