szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - waga + ćwiczenia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Danielcio
2005-07-13
Email
Witam! Właśnie wracam ze szczepienia mojej 3 miesiecznej córeczki i mam dwa pytania do mam: 1. Maja ma 3 miesiace i waży 5790g (ogólnie powiedziano mi, że jest grubiutka),ale....je dosyc dużo, dostaje cyca a potem trzeba dorobić bebika bo tak krzyczy z głodu jakby ktoś ją obrywał żywcem ze skóry... wieć co robić? głodzić dziecko, jak sobie z tym radzicie...aha, Maja przesypia całanoc od 20-21 do 6 rano bez jedzenia :) 2. Leżąć na brzuchu trzyma główkę i obraca nią, a jak położe ją na plecach i ciągne/podnosze za rączki do góry to głowa swobodnie wisi, Pani doktor powiedziala, ze potrzebne sa cwiczenia rehabilitacyjne, wie ktos jakie to ćwiczenia?? Serdecznie pozdrawiam wszystkie mamy! Tata Danielcio Licze na mam doświadczenie, moża i odpisać mi na mejla, bede wielce zoobowiązany. hobbit-hobbit@tlen.pl


emka
2005-07-13
16:32:19
Email
1.Zasadniczo w tym wieku to cycuś powinien wystarczyć, ale różnie to bywa. jeśteście pewni, że jest głodna? a może jest śpiąca?
2.a co do ćwiczeń to trzeba udać się do rehabiltantki/ta i on pokaże Wam co i jak ćiwczyć z Waszą córcią, ważne jest by robic to tak jak trzeba, bo inaczej można krzywdę malenstwu wyrządzić, specjalista Wam najlepiej doradzi. A pediatra nie dała żadnego skierowania? pozdrawiam
emka
2005-07-13
16:35:21
Email
a i jeszcze co do wagi to lepiej chyba nie jest znowuż taka duża, tak mi się wydaje, ale do norm należało by to odnieść :)
kyja
2005-07-13
17:05:04
Email
ja wypowiem się na temat ćwicvzeń, bo to przerabiałam z moim synkiem.Jak miał 3 miesiące, pediatra badała go przed szczepieniem i mały nie trzymał głowy przy podnoszeniu go z leżenia do siadu za rączki.Powiedziała,że jest wiotki i dała skierowanie do neurologa, poleciła Fundację "Promyk Słońca"( jesteśmy z Wrocławia), neurolog przebadała małego i orzekła,że mały ma obniżone napięcie mięśniowe, przyczyna nieznana, bo zarówno ciąża jak i poród przebiegły bez komplikacji.Po prostu niektóre maluchy tak mają i już.Zaleciła rehabilitację metodą Wojty.Mały był dość długo rehabilitowany-właściwie niedawno skończyliśmy-do momentu, kiedy zaczął raczkować.Rozwija się prawdłowo, odruchy ma odpowiednie do swojego wieku, tylko wolniej osiągał kolejne umiejetności jak:trzymanie główki ,gdy leży na brzuszku,podpór, siad i raczkowanie- te etapy osiągał później niż jego rówieśnicy.Neurolog mówi,że jak zacznie chodzić, to nie będzie widać żadnej różnicy między nim a rówieśnikami.Powinniście otrzymać od pediatry skierowanie do neurologa, jeżeli pediatra uznał,że Maja powinna być rehabilitowana.Pozdrawiam
Michalina
2005-07-14
00:15:33
Email
Mój Mały zaczął utrzymywać głowę przy podnoszeniu za rączki dopiero gdy miał 4,5 miesiąca. Nikt nie wysyłał nas na rehabilitację z tego powodu. W ksiażkach wyczytałam, że dzieci trzymają główke przyciągniętą do klatki piersiowej przy podnoszeniu za rączki w wieku 4, a nawet 5 miesięcy. Pozdrawiam
Danielcio
2005-07-14
07:19:30
Email
Hejka! Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, z jednej strony są niepokojące a z drugiej nie. Maja trzyma główkę bardzo ładnie leżąc na brzuszku, nawet się podpiera i ewidntnie odpycha rączkami od podłoża, więc wiecie... z druguiej strony jak leży na pleckach główka jej nieco zwisa...no ale tak czy siak pój dziemy do pediatry jeszcze raz, gdyż wczorajsza Pani Doktor była w zastępstwie..:) Pozdr. Daniel
kyja
2005-07-14
08:54:54
Email
jeszcze się dopiszę, aby uzupełnić mój wpis:trudno mi jest ocenić na ile rehabilitacja pomogła małemu, bo cwiczeń tych nie znosił ( ja zresztą też).Odnoszę wrażenie,że bez rehabilitacji w podobnym tempie by się rozwijał.Ale dużym plusem dla mnie było to, że był pod opieką neurologa.Pozdrawiam
Anula
2005-07-15
00:11:34
Email
Mamy dzieci w podobnym wieku-moja Nikolka ma 3,5 m-ca (ur.29.03.05 r.)Na temat wagi jestem akurat jestem akurat na bieżąco, bo wczoraj ją ważyliśmy-ma 5700 g.W ciągu 1,5 m-ca przytyła ok. 1,5 kg. (normy mówią o miesięcznym prawidłowym przybieraniu na wadze od 600 do 1100g, a dziewczynka w 4-tym miesiącu powinna ważyć od 5 do 6,6 kg.)Maja jest więc "w normie",więc za gruba nie jest na pewno. Ja karmię tylko piersią i bardzo się ciesze, że to wystarcza a prawidłowe przybieranie na wadze tylko to potwiedza. Wzrost-67 cm.(przy ur.55 cm.) W nocy budzi się raz a potem nad ranem-o bladym świcie. Wtedy karmie ją "na śpiąco" (ale często już nie zasypia i jestem zmuszona wstawać o 6.00:-((( Co do drugiej części pytania, to sprawdzałam tą umiejętność kilka dni przed ukończeniem przez nią 3 m-ca i ...nic.Podnosiła się, ale główka jej zwisała.Spróbowałam kilka dni później i wtedy już podnosiła (na brzuszku główkę też trzyma już pewniej niż jeszcze kilka dni temu,z tendencją do podpierania sie na przedramionach, choć czasem "znosi" ją na bok). Na Twoim miejscu zaczekałabym jeszcze kilka dni.To są "kamienie milowe" w rozwoju dzieci,ale nie każde dzieci rozwijają się książkowo i tak samo.Pamietam jak jej bratu (obecnie ma 4,5 roku) po skończeniu 3 miesięcy jeszcze długo (ok.2-3 tyg.)zwisała główka przy podciąganiu.Nikt nie mówił mi o żadnej rehabilitacji a dziś jest zdrowym,normalnym dzieckiem. No ale nie będę podważać zdania pediatry,bo ja lekarzem nie jestem a poza tym może przez te kilka lat coś sie zmieniło i pediatrzy zaczęli zwracać na to rygorystyczniej uwagę.Ale wydaje mi się, że kilka dni można jeszcze poczekać,bo to i tak niczegi nie zmieni,a Maja może się akurat w tym czasie tego nauczy.
sylwetka
2005-08-04
19:25:03
Email
Cześć kobitki witajcie po długiej przerwie, dziś udałam się na kompa do szwagra bo już usycham z tęsknoty za Wami.Ale do rzeczy.Moja Agatka urodzona 03kwietnia słynny niejadek i ubytek na wadze miała, jak uważne z Was doczytały, dziś była ważona i uzyskała 3 różne wagi w zależności od wagi. Na naszej elektronicznej ważyła z rana przed jedzeniem 5660 i od razu poleciałam z nia do lekarza, bo od 3 dni nic nie przybrała a dostaje już kaszkę ryżową i soczek jabłkowy.W przychodni to tak mnie lekarz zdenerwowała,że szkoda pisać.Powiedziała,że niepotrzebnie Małą tak często ważę i nie powinnam panikować.Ale to nie to mnie zdenerwowało, jeno fakt,że baba liczyć nie umie.Agata w poniedziałek była ważona w szpitalu też na elektonicznej i ważyła 5650 a dziś właśnie w przychodni na tradycyjnej wadze baba odczytała uwaga 6050 !!! ciekawe jak w trzy dni dziecko może przybyć 400 !! Waga była niepoprawnie ustawiona a ja ochrzan dostałam. Dodatkowo pani doktor nawet tyłka od biurka nie chciała ruszyć by ją zbadać. Szok! Nie darowałam sobie i od razu pojechałam na kolejną wagę(wiem wygląda na to że mam hopla na tym puncie, ale po spadku wagi jestem na jej puncie wyczulona) i tam waga elektroniczna pokazała 5750 po jedzeniu więc tak mogła ważyć. Ach piszę Wam dziewczyny cieszcie się że Wasze pociechy tak dobrze wyglądają...a co do umiejętności agaty, to jest tak,że na brzuszku nie lubi dźwigać głowy do góry, utrzymuje ją tylko przez krótki czas a potem się denerwuje a leżąc na brzuszku woli lizać pieluchę. Co do siedzenia i trzymania sztywno głowy jest nieźle nie narzekam.A i dużo krzyczy aaaaa na macie edukacyjnej chwyta ośmiornicę a nogi, bawi się też włożonymi do ręki niewielkimi grzechotkam, ale rączki sama po nie nie wyciąga. Martwię się,że rozwija się wolniej niż rówieśnicy przez ten niedobór wagi. A z drugiej strony pocieszam,że wszystko będzie dobrze. Aż mi trochę ulżyło, jak se się tu wypisałam.Pozdrawiam wszstkie dzidziusie i mamusie. Głowa do góry - na brzuszku - he he
Jene
2005-11-23
12:17:17
Email
Mój synek ma już 11 miesięcy i jest po rehabilitacji metodą Wojty. Kiedy miał trzy tygodnie wykryto u niego asymetrię czyli nie leżał prosto tylko wyginało go na jedną stronę. Neurolog i rehabilitant stwierdzili, iż potrzebna jest rehablitacja. Było to dla nas bardzo uciążliwe, ale metoda jest świetna i szybko widać postępy. Teraz jest zupełnie zdrowy i przez cwiczenia został tak pobudzony, ze teraz wyprzedza w rozwoju ruchowym swoich rówieśników. Teraz wiem, ze nie będzie miał kłopotów z kręgosłupem. Jeśli lekarz powie, że tak trzeba to nie bujcie się. Wszystko dla dobra naszych dzieci.
Lucyna
2006-05-31
13:14:37
Email
Witam serdecznie!!Moje dziecko 26 maja skończyło trzy miesiące i nie trzyma główki, bardzo siętym martwie.Lekarz rehabilitant kazał poczekać jeszcze trzy tygodnie.Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze!!Bardzo sie denerwuję.Pozdrowienia
Goga66
2006-05-31
13:29:48
Email
Lucyna - pamiętam jak się wszystkim denerwowałam okropnie zanim Zuzia skończyła 6 mies. A prawda jest taka, że jeżeli nawet Twoje maleństwo ma wiotkie mięśnie, to ćwiczenia robione przez rehabilitanta wyrównają to. Po prostu będziesz musiała przez pewien czas więcej czasu poświęcić dziecku. W 95 przypadkach na 100 nie pozostaje po tym żaden slad
Basia.26
2006-05-31
19:34:40
Email
Lucynko spytaj pediatrę o skierowanie do ośrodka rechabilitacji. często nawet nie wiemy, że taki funkcjonuje w naszym mieście. u mnie nazywa się on Ośrodek Wczesnej Interwencji. urządzają tam taki "aerobik dla maluszków" który pomaga wyeliminować takie drobne powikłania. to wszystko jest do "naprawienia" :) Miłosz ładnie trzymał główkę i na brzuszku i przy podciąganiu, ale rzadko zdarzało mu się załapać że rączkami można się od podłoża odpychać. i na tym aerobiku go tego nauczyli:)
Betti
2006-06-01
00:44:09
Email
Cześć , a czy któraś z was wie czy taki ośrodek jest w łublinie? Będę wdzieczna.
Betti
2006-06-01
00:45:20
Email
Oczywiście : LUBLINIE. :)
Lucyna
2006-06-01
11:56:57
Email
Właśnie byłam z maluszkiem na szczepieniu. Pediatra kazał aby maluszka zobaczył neurolog, jutro idziemy prywatnie bo ze skierowaniem czeka sie ponad miesiąc.Bardzo sie denerwuje zwłaszcza, że mały układa główkę wiecznie w jedną stronę kiedy jest na rączkach w pionie.W Stargardzie jest poradnia rehabilitacyjna , byłam w piatek.Lekarka kazała przyjść za trzy tygodnie z dzieckiem.Pewnie pujdę wcześniej aby wcześniej zacząc ćwiczyć.Mój mały jest dużym chłopcem przy urodzeniu ważył 4150 a teraz mając 3 miesiące i 6 dni już 7100.Pozdrowienia!!!!!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum