szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Becikowe-niecodzienne przypadki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kaprysna
2008-04-06
Email
Hej dziewczyny, mysle, ze jest nas sporo na forum, ktore mieszkaja za granica lub urodzily tam dziecko. Czy dzieciom urodzonym poza granicami kraju nalezy sie becikowe? Czy dzieciom (posiadajacym obywatelstwo polskie) z malzenstw mieszanych nalezy sie becikowe? Wedlug serwisu becikowe (www.becikowe.com) nalezy sie, jednak, jak poprosilam o szczegoly nikt mi nie odpisal :-( Pani w MOPS twierdz natomiast, ze nie. Czy ktoras z Was skorzystala z tej zapomogi i jakie dokumenty trzeba bylo dostarczyc. Pozdrawiamy serdecznie K.
ciekawa
2008-04-06
20:12:10
Email
Akt urodzenia i dowody obu rodziców. becikowe raczej należy sie tylko gdy macie stałe zamieszkanie w Polsce. Bo w sumie na jakiej podstawie samo obywatelstwo miało by uprawniać. Zapewne przepisy są zbyt ogólne-słyszałam gdzieś ze odmówiono matce becikowego bo ojciec pochodził z innego kraju i tam zamieszkiwał. Przy wypełnianiu dokumentów podaje sie adresy rodziców.
kaprysna
2008-04-06
20:41:18
Email
Na podstawie zameldowania na pobyt staly? Ustawa mowi o tym, ze jedno z rodzicow musi miec staly meldunek w Polsce conajmniej na rok przed urodzeniem dziecka. Ustawa ustawa, ale jstem ciekawa, czy komus z w/w przypadkow udalo sie wyegzekwowac pieniazki
Wikusia
2008-04-06
20:49:54
Email
Kaprysna Ciekawa ma racje ze trzeba miec stale zameldowanie. Ja mieszkam w niemczech i becikowe dostalam. Nie pamietam czy wpisywalam adres zamieszkania obydwu malzonkow, bo cos mi sie kojarzy ze tylko chyba osoby z kladajacej, czyli ktorys z maloznkow. Potrzebowalam jeszcze dowod osobisty, i akt urodzenia malej, ale polski. Czyli musialam najpier przetlumaczyc na jezyk polski, zlozyc w urzedzie i jak uzyskalam poslki dodalam do dokumentow i tyle. Zlozylam wniosek i po jakis niecalych dwoch miesiacach dostalam zawiadomienie ze w terminie od tego to tego moge pieniadze odebrac na poczcie. Bo ja zlozylam za pobraniem a nie na konto. Nie wiem z jakiego regionu polski ty pochodzisz, bo ja z zachodniopomorskiego i nie bylo zadnych problemow.
kaprysna
2008-04-06
20:56:59
Email
Wikusia, ja jestem z podkarpacia. Rozumiem, ze wypelnilas standardowy formularz (np. ten dostepny na www.becikowe.com) + twoj dowod + akt urodzenia dziecka. Mnie jedna pani powiedziala, ze nie kwalifikuje sie, bo dziecko urodzilo sie za granica, inna, ze maz musi sie osobiscie stawic z paszportem (maz nie ma obywatelstwa polskiego). A jak w Twoim przypadku, oboje macie polskie obywatelstwo? i corka jest zameldowana na pobyt staly w Polsce?
Wikusia
2008-04-06
21:03:26
Email
Moja mala nie ma wcale zadnego meldunku w polsce, jak pisalam Pani mnie poinformowala, ze musze doniesc akt urodzenia to wystarczy. I wcale moj maz nie musial sie stawiac mimo ze ma obywatelstwo niemieckie. Fakt on skladalam za mnie wniosek bo ja po porodzie nie bylam wstanie jechac, musialam tylko dac mu upowaznienie poswiadczone przez notariusza i tyle.
Ja ci powiem tak po prostu przatlumacz sobie akt urodzenia dziecka, pozniej zloz w polsce w urzedzie o polski, wypelnij wnioski i skladaj o becikowe. Jak w trakcie beda mieli jakies problemu to bedziesz z nimi rozmawiac, bo powiem ci ze wiele ludzi siedzia za telefonem w urzedach i kazda mowi co innego. Jak chyba sama sie przekonalas, wiec moze jak zlozysz to nikt nie bedzie robil ci problemow i dostaniesz tylko zawiadomienie ze przyznali ci becikowe.
Wikusia
2008-04-06
21:07:19
Email
A zapomnialam napisac ze zawsze do wnniosku dostaje sie jeszcze do podpisania oswiadczenie, ze nie pobieralas nigdzie indziej, lub u nich zadnych swiadczen na dziecko i to tez niby ta kobieta mi powiedziala, ze wystarczy ze podpisalam, bo pytala czy cos bralam w niemczech. Mowie ci normalnie skladaj i sie nie przejmuj, jak nie dostanie to trudno widocznie sie nie nalezalo, bo moze cos sie zmienilo, ale jak sama widzisz ja dostalam.
kaprysna
2008-04-06
21:09:02
Email
ok, dzieki, polski akt juz mam. To sprobuje jak piszesz.
kaprysna
2008-04-06
21:09:45
Email
A w ktorym roku skladalas to podanie?
Wikusia
2008-04-06
21:16:39
Email
Praktycznie niecaly miesiac po urodzeniu malej a to bylo w 2006 roku, moze cos sie mienilo od tego czasu nie wiem nie mam pojecia bo pozniej mnie to juz nie interesowalo.
Wikusia
2008-04-06
21:18:04
Email
Dowiedz sie jeszcze tylko dokladnie co potrzebujesz, kto ma byc a kto nie czyje paszporty musicie pokazai itp. zebys nie musiala, do nich dwadziescia razy jezdzic bo wiesz jak to w polskich urzedach sie odbywa, zawsze jakas pni przez przypadek zapomni, ze trzeba jeszcze cos bylo doniesc.
kaprysna
2008-04-06
21:42:08
Email
No wlasnie dlatego pytam Was, bo kazda Pani przy telefonie ma swoja wersje. Dam rade :-) Dzieki, pa
ciekawa
2008-04-06
22:04:30
Email
Jeśli chodzi o dokument potwierdzający tożsamość to mojego męża tylko kserowali. Kurcze zawiłe to. Kaprysna pytałaś o te ubezpieczenia-czy chodziło o Ciebie???? Jak toczy sie sprawa?
kaprysna
2008-04-07
10:25:19
Email
Tak mi chodzilo o ubezpieczenia. Jestem wciaz w Szwajcarii, wiec dopiero jak pojedziemy z mala do Polski, bede cos kombinowac. Ale z tego co wyszperalam to raczej jedyna mozliwosc to zarejestrowac sie w urzedzie pracy. Glupie swoja droga, luka w prawie. Powinna byc moim zdanim mozliwosc zameldowania tego po prostu w zusie, nie chodzi tu przeciez o jakies zasilki, wyciaganie kasy od Panstwa, ale o ubezpieczenia zrowotne. Jestem w koncu obywatelem i mam staly pobyt.
ciekawa
2008-04-07
11:04:34
Email
Kaprysna niby masz racje choc sama pomyśl skoro nie pracujesz w Polsce i nie płacisz skałdek to dlaczego masz mieć ubezpieczenie. Za darmo mozna tylko z up.
ciekawa
2008-04-07
13:04:04
Email
Tak sobie myśle ze powinni stworzyc możliwosc zarejestrowania bez tytułu do ubezpieczenia z opłącaniem skłądek. płącisz i masz ubezpieczenie.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum