szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Rozliczanie podatku na dziecko a wychowawczy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
justka271
2008-03-13
Email
Dziewczyny moja mama ogladala wiadomosci i zadzwonila do mnie z informacja ze osoby ktore sa na wychowawczym i pobieraja rodzinne lepiej niech nie rozliczaja podatku na dziecko 1200zl bo pozniej nie przedluza wychowawczego i nie bedzie rodzinnego. Slyszalyscie o czyms takim?Moze moja mama cos zle uslyszala???
ciekawa
2008-03-13
20:22:26
Email
też oglądałam-przedłużenie urlopu wychowawczego zupełnie nie jest związane z rozliczeniami ale jak dostaniesz zwrot podatku to twoje dochody mogą na tyle wzrosnąć ze nie będziesz sie kwalifikowała do zasiłku-poprostu sobie policz. Sam urlop wychowawczy to osobna kwestia i tutaj niczego sie nie obawiaj
bea1978
2008-03-13
20:40:21
Email
biorąc dokumenty ze skarbówki, które zanosisz do MOPS żeby sie starać o wychowawczy, to tam masz dochód w skali rocznej. Teoretycznie dochód dyskwalifikujący z pobierania zasiłku wych, przekroczysz tylko w jednym miesiącu, a roliczając to na cały rok wyjdzie zupełnie inna kwota. Kurcze jestem zakręcona i nie wiem jak to w słowa obrać żeby było jasne.Jakoś tak mi to mąż wytłumaczył ale ja na tabletkach od tygodnia jestem i nie wiem czy do końca skumałam o co chodzi. Jutro zadzwonię do Mopsu i może się dowiem dokładnie o co w tym chodzi.
kaprysna
2008-03-13
20:58:12
Email
A od kiedy zwrot podatku za ubiegly rok zalicza sie do dochodu za biezacy?
bea1978
2008-03-13
21:16:48
Email
może chodzi o to, ze pieniądze dostaniesz w tym roku a nie w poprzednim-twój dochód będzie więkrzy w danym roku a nie poprzednim. Kurcze nie wiem, mam nadzieję że jutro się dowiem czegoś sensownego.
justka271
2008-03-13
21:20:52
Email
http://podatki.wp.pl/kat,70354,title,Zmiany-na-lepsze-w-Ordynacji-podatkowej,wid,9752346,wiadomosc.html?rfbawp=1205439511.414&ticaid=15866 przeczytajcie;) cos znalazlam
kaprysna
2008-03-13
22:01:48
Email
Faktycznie, z tego wynika, ze roznego rodzaju zasilki sa wliczane do dochodu osoby ubiegajacej sie o zasilek wychowawczy.
justka271
2008-03-14
07:36:30
Email
Dokładnie
kaprysna
2008-03-23
22:21:32
Email
Pytanie troche z innej beczki: Przypadek: Maz obcokrajowiec pracuje za granica, zona wraca po jakims czasie z zagranicy z dzieckiem. Dziecko i matka zameldowane w Polsce na pobyt staly. Matka nie pracuje, bo opiekuje sie dzieckiem. Pytanie: Z jakiego tytulu posiadaja ubezpieczenie zdrowotne?
ciekawa
2008-03-24
18:40:50
Email
Albo babka postara sie o ubezpieczenie z tamtego kraju ale łatwiej będzie zarejestrować sie jako bezrobotna i powiedzieć ze nie ma sie kontaktu z mężem-oni muszą wtedy zarejestrować. Lub dopisać sie do ubezpieczenia rodziców. generalnie sprawa skomplikowana bo nieprawidłowa-skoro ojciec zameldowany na stałe za granicą to i zona i dziecko też powinni tam być zameldowani. Można zadzwonić do Zus ale jak znam też urząd to sami nie będą wiedzieli. jedno jest pewne ona nie może pobierać świadczeń z dwóch państw jednocześnie.
kaprysna
2008-03-26
20:34:31
Email
Teoretycznie to tak moze jest, ale co bedzie jak urzad pracy zaproponuje prace? Trzy odmowy i wykreslaja Cie z listy bezrobotnych. A jak tu podjac prace, jesli ktos musi opiekowac sie dzieckiem. Niekoniecznie trzeba byc na stale zameldowanym za granica, mozna byc na pobyt czasowy, nawet jesli maz jest na staly (ja np. tak jestem, na lat 5). A jak to mozna dopisac sie do ubezpieczenia rodzicow? Myslalm, ze tylko wtedy jesli jest sie nie starszym niz 26 lat i uczacym sie :-/
ciekawa
2008-03-26
20:37:57
Email
No tak nie pomyślałam;) jesli to ważne to pogadam z koleżanka-ona zajmuje sie zusem ale dopiero w poniedziałek bo jestem na l4
ciekawa
2008-03-26
20:41:30
Email
Wydaje mi sie ze można w urzędzie zgłosić że dziecko nie ma opieki
kaprysna
2008-03-26
20:48:16
Email
Ok ciekawa, dzieki. Ja tez troche kiedys w tych ubezpieczeniach siedzialam i jakos tego przypadku do niczego nie moge zakwalifikowac, moze luka w przepisach lub sie pozmienialo. A moze nalezy sie tej kobiecie jakis urlop wychowawczy i z tego tytulu zus bedzie pokrywal ubezpieczenie? Nie pracowala bezposrednio przed urodzeniem dziecka. A co do ubezpieczenia z innego kraju. Moze to obowiazuje jesli kraj jest unijny, moje szwajcarskie ubezpieczenia pokrywa tylko i wylacznie nagle wypadki i to do pewnej sumy, nie zaplaca mi okresowej kontroli dziecka ani np. szczepienia :-/ A kosztuje krocie, niestety kazdy placi z wlasnej kieszeni
kaprysna
2008-03-31
22:56:02
Email
I jak Ciekawa, dowiedzialas sie czegos w sprawie ub. zdrowotnego dla nie pracujacej nie-bezrobotnej wychowujacej dziecko?
ciekawa
2008-04-01
08:10:59
Email
Spawa wyglada tak ze albo ta kobitka ma jakies tam uzebzpieczenie zagaraniczne z tytułu pracy męża za granica-ale to w przypadku gdy jest zameldowana na stałe za granicą. w Polsce niestety nie ma prawa do ubezpieczenia. Musi sie zamedować jako bezrobotna i UP ja zgłosi-to jedyny sposób. Wtedy dziecko bedzie przypisane do jej ubezpieczenia lub dziecko moze dopisac do swojego ubezpieczenia dziadek czy babcia. Nie wiem jakie są przepisy UP ale wydaje mi się ze mozna tam zgłosic ze chce się narazie wychowywać dziecko zeby nie było takiej sytuacji ze trzeba odrzucacoferty pracy. Acha i jesli chodzi o dziecko to nie ma obaw uczace sie zawsze ma ubezpieczenie-zreszta chyna nigdzie nie ząda sie zaświadczen o ubezpieczeniu.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum