szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak długo mleko modyfikowane???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
polishgirl
2007-09-22
Email
Dziewczyny powiedzcie mi jak długo powinno sie dawać dziecku mleko modyfikowane?? Juz druga lekarka (pokolenie naszych rodziców - nie wiem czy to ma znaczenie) powiedziała mi , że czas najwyższy odstawiać mleko. Ja podaję Bebilon Pepti. Mały ma 1,5 roczku. Zapytałam , czy tak całkowicie, że mały ma uczulenie na mleko i nie je nabiału, więc czy nie będzie mu brakować wapnia, białka itd. Obie lekarki odpowiedziały tak samo, że w jajku, miesie, warzywach, to wystarczy. Mój mały je dwa razy , rano i wieczorem mleko, nieduzo jakies 150 ml, daję mu kaszkę do tego. I tak sie zastanawiam czy to faktycznie w tym wieku juz nie powinno sie dawac mleka modyfikowanego? Jak to jest lub było u Was? Acha , a jeszcze tak sobie myslę, ze przecież nawet na tych mlekach Junior jest napisane od roku do 3 lat.
bea1978
2007-09-22
10:40:08
Email
Ja podawałam mleko modyfikowane córci do 3 roku życia, ona była nałogowym popijaczem z buteleczki i do snu uwielbiała je popijac :) Do dzisiaj(5lat) dostaje na noc mleczko ale już zwykłe z kartona z kakao ale to dlatego ze ona po prostu je lubi. Myślę że to indywidualna sprawa i lekarki nie mogą ci narzucic swojej woli. Jeśli nie masz problemu z kupnem mleczka(pieniażki itp) a dziecko jest chętne do picia ja nie widzę problemu zeby podawac nadal. Zaszkodzic nie zaszkodzi :)
basienka25
2007-09-22
10:57:34
Email
Polish, ja podaję Oli zwykłe mleko odkąd skończyła roczek. No, ale ona nie ma żadnej alergii.
mayasun
2007-09-22
21:18:12
Email
Pytałam się mojej mamy od kiedy zaczęła mi dawać krowie mleko. A ona na to, że pokarmu miała niewiele, więc jak miałam dwa miesiące to musiała mnie dokarmiać i nie jakimś sztucznym tylko krowim, aczkolwiek od gospodarza :) Alergii nie mam żadnych, jestem zdrowa itd.
ciekawa
2007-09-22
22:47:01
Email
Ja od 3 miesiaca dostawałam tylko krowie i do drugiej klasy podstawówki musiałam rano wypić pół litra kaszy z mlekiem hi hi;) A siostra już musiała dostawać sztuczne(alergia) ale tez do kilku lat piła.
venuss
2007-09-23
16:05:57
Email
moja położna twiedzi ze do 3 lat, mimo ze Ola nie ma alergii. Hm, chyba chodzi o to że lepiej zapobiegać niż potem leczyć. Nie wiem jeszcze jak ja postąpię, Ola mam dopiero 7 miesięcy ale z pewnością postaram się nie narażać jej na alergię, pozdrawiam.
Goga66
2007-09-23
19:19:08
Email
Z krowiego mleka Zuza dostaje ostatnio actimele. I tak miewa suche plamki na skórze. Kiedy dałam jej danonki (podobno niezłe świństwo, jak twierdzi znajoma młoda mama, która pracowała w tej firmie) to miała typową chociaż nienasiloną alergię ze złą kupą. Po kawie zbożowej z mlekiem z kartonu natomiast rzadką kupę. Kiedy zmieniłam na modyfikowane wszystko przeszło
polishgirl
2007-09-23
19:49:20
Email
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Goga faktycznie danonki są ponoc bardzo alergizujące, tak słyszałam od kilku osób, w tym od lekarza. Ale powiedzcie mi , czy powinnam zaprzestać podawania mleka wogóle, czy przynajmniej do 2-3 lat podawać na kolacje z kaszką ta butlę. Przecież małemu chyba nie zaszkodzi, a skoro lubi.??
ciekawa
2007-09-23
19:59:13
Email
Ja w ogóle sie zastanawiam jak mleko modyfikowane podawane tyle czasu dzieku może zaszkodzić??? To tak jakby od jakiegos dnia miało sie zrobic toksyczne-jak lubi to dawaj-takie moje zdanie. Trzeba by tylko postarac sie aby mleko nie zastępowało innych pokarmów czy nowych składników które powinny byc wprowadzone do diety.
Kasia:)
2007-09-23
20:06:29
Email
Hej Lenka pila mleko modyfikowane do ok rok i 2 miesiace.Od 1,5 miesiaca odstawila-a bylo tak cudownie bo zasypiala przy butli :)Teraz daje jej jogurty,danio i na wieczor kaszke mleczno ryzowa o roznych smakach.Na razie bede dawac dopoki bedzie jadla :)
Goga66
2007-09-23
20:48:55
Email
dziwne zdanie mają Twoje lekarki. Ja bym dawała dziecku mleko modyfikowane jak długo lubi. Co to szkodzi? Zwłaszcza kaszkę raz dziennie
Goga66
2007-09-23
20:51:13
Email
To znalazłam w necie :"W przypadku żywienia sztucznego mleko modyfikowane powinno być podawane dziecku conajmniej do 2 roku życiu, a nawet do 3. Po tym okresie może być podawane mleko pochodzenia krowiego, nie wcześniej gdyż podane za wcześnie może wywołać silne uczulenie, które ujawnia się nawet po kilku, kilkunastu dniach, a nawet i później.
W kwestii karmienia butelką, to około 10 miesiąca życia możemy rozpocząć próby jedzenia przy pomocy łyżeczki zamiast butelki (nie mówię tu o podawaniu kaszek, zupek itp., które już wcześniej podajemy na łyżeczce)."
mayasun
2007-09-24
10:18:48
Email
Moja córeczka ma 15 mies. mleko modyfikowane dostaje do kaszki ryżowej lbo pszennej, nigdy nie piła z butli bo nie chciała, mleko miała w cycusiach, a po odstawieniu piersi butli nie chciała, a ja jej nie przyzwyczajałam na siłę. Około 9 miesiąca zaczęłam gotować jej zwykłą mannę na krowim mleku i pomimo wcześniejszych allergi na różne składniki nic jej nie było. Wiadomo po pierwszym razie kupa może być inna, bo układ trawienny i organizm musi zakceptować nowy rodzaj białka. Danonka dostała raz (przynajmniej ode mnie, niania pewnie czasem jej dawała) i stwierdziłam, że szkoda kasy na danonki. Dostaje jogurty i serki homo. wybieram te, które mają najmniej sztuczności w sobie. Jak Elizka chodziła do niani, to zaczęły jej się na nowo problemy skórne, z czasem dowiedziałam się, że dzieciaki jedzą chrupki smakowe, więc po konsultacji z lekarzem doszłyśmy do wniosku, że to od sztucznych barwnikow. Przestała chodzić do niani i problemy skórne zniknęły.
mayasun
2007-09-24
10:19:46
Email
Czyli tak na podsumowanie - im bardziej naturalne tym lepsze. W budyniach też bywają sztuczne barwniki, czyli trzeba czytać dokładnie skład.
Magdalenka
2007-09-24
12:24:58
Email
nie wyobrazam sobie podawania dziecku mleka modyfikowanego do 3 roku zycia. uwazam ze to gruba przesada. mysle ze do 12 mies jest ok, potem dziecko i tak dostaje normalne jedzenie, nasze obiady itd, wiec dlaczego hamowac je sztucznym mlekiem? generalnie, rady lekarzy dziele przez 2, za duzo teorii, za duzo tzresienia sie nad dziecmi bez potrzeby. kiedys dzieci byly chowane nieco inaczej, rosly zdrowe, teraz panuje jakas psychoza na punkcie alergii, uczulen, kazda wysypka oczywiscie musi byc sygnalem alergii pokarmowej. wariactwo.
Goga66
2007-09-24
12:33:48
Email
Magdo, nie zgadzam się z Tobą. Kiedy ja byłam dzieckiem, to alergikiem było co 10-te dzoecko, teraz co 10-te nie ma żadnej alergii. Poza tym mleko jak mleko, co można nim hamować? Podaje się jako jeden ze składników, krowie czy krowie modyfikowane. Przecież to wszystko jedno. Ja robię Zuzi kakao na modyfikowanym, po co ma mieć suche plamy na skórze i alergię tylko utrwalić? W moim dzieciństwie mleczne posiłki na śniadanie typu kaszka dawało się dzieciom co najmniej do 10-tego roku życia. Ale miałam w klasie kolegów uczulonych na mleko i zwolnionych z tzw. akcji mlecznej. Jeżeli dziecko ma skłonności w ogóle do alergii, to należy jak najdłużej alergeny omijać, bo się wtedy uczulenie utrwala. Na pewno do 4-6 roku życia maluch powinien dostawać b. dużo wapnia i nie ma co mu odmawiać mleka jeżeli lubi. Krowie mleko bezpieczniejsze jest w formie zmienionej przez bakterie - czyli jogurty i kefiry, pod warunkiem, ze nie mają konserwantów, barwników itp.
Natomiast dorośli w zasadzie nie powinni krowiego mleka w czystej nieprzefermentowanej postaci spożywać ale w naszej cywilizacji przyjęło się picie mleka do starości, co wg wielu lekarzy owocuje schorzeniami stawów i osteoporozą nieznaną u ludzi w narodach niepijących mleka.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum