szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kosmetyki i inne specyfiki dla niemowlaka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
katarzyna_j
2007-09-03
Email
Założyłam osobny wątek, żeby odzew był większy. Mam pytanie - jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji swoich pociech? Od kiedy szampon? Jakie inne specyfiki naturalne wam się przydają (jakieś kąpiele w krochmalu, pudrowanie mąką ziemniaczaną)? Od którego tygodnia życia wprowadzałyście jakie kosmetyki? Przy jakich objawach włączałyście do zestawu kosmetyków jakieś specjalne maści/kremy? Ja na razie używam tylko oilatum do kąpieli i już niczego więcej. Położna sugerowała smarowanie po kąpieli pupy sudocremem, ale jak nie jest odparzona to jakoś nie widzę potrzeby, żeby ją paprać dodatkowo. Mam jeszcze pytanie jakich wkładek używacie? Ja BabyOno i nie są złe, ale może jakieś inne są lepsze. Nie mam porównania w ogóle. :)
pinkie
2007-09-03
10:18:22
Email
Masz rację, jak nie ma odparzeń, to nie smaruj pupy. Ja nie uzywałam sudocremu, ale czasami przydawała się maść bepanthen. Oliwka bambino przydała sie tylko do drażnienia pupki, gdy nie było kupki. Oilatum - na początku,potem tylko mydełko bambino lub żel do ciała Johnson Top-to-Toe (ale amerykański, bo polski uczulił) Z nivea chyba tez jest coś podobnego. Szampon - mozna stosowac po miesiącu, ale jak mało włosków to sam żel do mycia wstarczy. sól fizjologiczna do oczek - gdy cos wpadlo i trzeba było przepłukać. DO nosa spray marimer - tani i dobry.
dodka591983
2007-09-03
10:23:29
Email
polecam wszystkie kosmetyki Bübchen, od narodzin uzywamy tylko z tej firmy produktow i nigdy nie bylo problemow.
ciekawa
2007-09-03
13:38:51
Email
My mamy nivea płyn do kąpieli i szampon-od początku bo Nastka ma włosków dużo. Mamy też oilatum-ale wypatrzyłam w sklepach produkt polski a dużo tańszy-dokładnie to samo w składzie. Do pupy i do smarowania ciałka używam linomagu:) Na pupcie do pieluszki mamy też tzw. biała maść ale to jest to samo co linomag tylko zawiera dodatkowo borasol. Mam też sudokrem-na odparzenia tez dobry ale używam tylko na spacerach bo akurat mam takie malusie pudełeczko. na potówki i wszelkie wysypki kąpiel z mąką ziemniaczaną. Na upały pudrowałam pod paszkami i na szyjce alantanem-lekarz polecił.
ania23
2007-09-03
19:59:39
Email
Kasiu wkładki Baby Ono są najlepsze :-) Ja uzywam ich cały czas a jak mnie pokusi na jakies inne to i tak wracam do tych. Najgorsze i najgrubsze są wg mnie Johnson. Dobre są też Belli. Ja ogólnie używam większość kosmetyków NIvea dla siebie i dla Amelki i moge z czystym sumieniem je polecic :-) Krem na odparzenia NIVEA po prostu rewelacja jak dla mnie. Dobry jest też linomag i zasypka Alantan Nie polecam natomiast kosmetyków Johnsona.Pozdrowienia
ciekawa
2007-09-03
20:13:33
Email
Acha wkładki używam gerbera-lubię takie sztywniejsze bez folii i cienkie są-niestety chyba najdroższe jakie stosowałam.
dodka591983
2007-09-03
22:16:37
Email
Ja uzywam wkladek Nuk premium,ze specjalnymi granulkamiktore zamieniaja sie w zel . Sa super cienkie niewidoczne a przy tymbardzo chlonne.
venuss
2007-09-04
13:27:35
Email
KASIU TAK TRZYMAJ! Oilatum to rewelacja dla dzieci w kazdym wieku! tylko z tym nie szalej, na poczatek wystarczy pół nakrętki na wanienkę, chyba że skóra jest mocno przesuszona to dawaj całą nakrętkę. I zadnych oliwek, balsamów, krochmalu nie trzeba, do pupki polecam "masć białą" robi się ją w aptece na receptę, jest suuuper! i nie zostaje na ciałku jak sudocrem i inne kremy. buziaki
katarzyna_j
2007-09-04
13:33:58
Email
Muszę w takim razie skontrolować męża, ile on tego Oilatum wlewa, bo to on przygotowywuje kąpiel. :) A sudocremu raz użyliśmy i on rzeczywiście jest potem nie do starcia ze skóry. Ale wszyscy chwalą. :)
kasiarys7
2007-09-04
13:42:09
Email
My też do kąpieli używamy oilatum a do pupci linomag - maśc.I nic poza tym .Sporadycznie używam maści bepanthen i mydełka bambino.Do noska woda morska .Ciekawa a co to za polski odpowiednik oilatum.?.
ciekawa
2007-09-04
16:19:00
Email
Nazywa sie oilan(lub cos podobnego)-patrzyłam na pudełku ten sam skład a połowa ceny:)
Malwina
2007-09-06
09:46:11
Email
Ciekawa a gdzie to kupujesz? Tez w aptece?
Malwina
2007-09-06
09:47:03
Email
Ciekawa a gdzie to kupujesz? Tez w aptece?
ciekawa
2007-09-06
20:53:59
Email
Oilan widziałam w aptece w tescco-jeszcze nie kupowałam bo mam oilatum do zużycia ale na opakowaniu jest skład-jedno i drugie opiera sie na parafinie.
katarzyna_j
2007-09-09
08:45:57
Email
A co można zastosować, jak dziecku wysycha skórka na czole. Nigdzie nie jest suchy, tylko na czółku nad oczami. Tam też jest myty oilatum, a jednak nie pomaga. Może jak lezy na brzuszku to się obciera główką przy przekładaniu jej z boku na bok. Można to oliwką wysmarować?
ciekawa
2007-09-09
08:58:55
Email
To mogą być początki ciemieniuchy-obejrzyj główkę i nasmaruj linomagiem suche miejsca linomagiem-ja smaruje Nastce buzie i ma gładziutką.Jak by to była ciemieniucha to oliwka lub parafinka na główkę na parę godzin i do kapania-jak wyschnie wyczesujemy. To mała dzidzia ma prawo mieć krostki i suchą łuszcząca sie skórę-Nastce ta pierwsza skórka zaczęła schodzić po miesiącu-cała sie łuszczyła;)
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum