szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Przepuklina pępkowa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
venuss
2007-04-02
Email
Ola ma juz miesiąc, i ma malą przepuklinę pepkową. Po odpadnięciu suchego pepuszka zmniejszył się obrzek do rozmiaru małego ziarnka groszku. jedni mówią zeby zaklejać pępek plastrem, inni ze "za niewłaściwe uważa się wszelkiego rodzaju bandażowanie lub przylepcowanie". Miałyście taki problem drogie mamusie? Co robic?
Kamila
2007-04-02
11:30:20
Email
Venuss, moja koleżanka ma córkę w wieku mojego Konrada, urodziłyśmy w ten sam dzień ;) jej Ola ma właśnie przepuklinę pępkową. Mówiła mi tylko, że ma zaklejony pępuszek. Jak się dowiem więcej to napiszę. Ola ma 3. miesiące.
Kamila
2007-04-02
11:31:11
Email
No i lepiej wybierz się do lekarza, bo taki stan może być niebezpieczny dla takiego malucha.
kasiarys7
2007-04-05
12:37:13
Email
idz z małą do lekarza.Mój Hubi ma już drugi plasterek przyklejony i czeka go trzeci(po świętach).lepiej wcześniej zacząć bo słyszałm że jak wcześniej się to zbagatelizuje to póżniej dziecko może czekać operacja pzepukliny pępkowej.plasterek kupisz w aptece ale lekarz musi go przykleić.przyklejony na pępuszek (w moim przypadku)plasterek Hubi nosi 5 dni póżniej go ściągam sama odczekam 2-3 dni i idę na przyklejenie drugiego.ciekawe co będzie po trzecim ile takich plasterków się przykleja,ale po pierwszym była poprawa nie duża ale zawsze coś...pozdrowionka
kasiarys7
2007-04-05
12:42:52
Email
Hubertowi zaczął "wychodzić"pępuszek od prężenia się i jak płakał też mu bardzo wychodził.teraz ma już 2 miesiące.o tym plasterku powiedziała mi położna.ale skontaktuj się z lekarzem on ci powie co robić...będzie dobrze...
venuss
2007-04-05
15:41:08
Email
dzięki drogie mamusie za odpowiedzi:) Lekarz powiedział ze mozemy jeszcze poczekać bo Olka ma kolke, a przerost pępuszka jest malenki... zobaczymy,.,, będe obserwowac:) a jaki rozmiar mają Wasze dzieci? (rozmiar pępuszka)
balbia
2007-04-05
15:57:47
Email
Venuss moja mała też miała przepuklinke p. od początku jak odpadł kikucik. DR zalepiła jej plasterkiem ,a potem juz ja zaklejałam małej co 4 dni nowym robiąc 1lub 2 dni odpoczynku dla skóry. Trwało to moze z 1 miesiąc. Rzeczywiście jak dziecko sie pręży to przepuklinka na nowo wychodzi .I dlatego ja kilka razy wracałam do zaklejania. Ale to jest najlepszy sposób pozbycia sie przepuklinki i im szybciej tym lepiej. Teraz ma ślicZny zdrowy pępuszek Pozdrawiam!
kasiarys7
2007-04-10
13:53:15
Email
vwnuss i co z pępuszkiem małej błaś u lekarza-co powiedział i czy mała ma przyklejony plasterek?Ja dzisiaj byłam z Hubim na tzecim plasterku i powiedzieli że jeszcze jeden może dwa i powinno być ok.trzeba czekać.
Kamila
2007-04-10
13:56:51
Email
Dziewczyny, jakie są objawy przepukliny pępkowej? Mojej znajomej córeczka ma przepuklinę... ma 3. latka i będzie miała operację.. "wyszło" to przy przypadkowej wizycie u pediatry... 2. moje inne koleżanki, które mają dzieci w wieku mojego synka, czyli 3 i 4 mies. też te maluchy mają przepuklinę...
Kornela
2007-04-10
15:16:36
Email
Marcelinka (w czerwcu będzie miała 2 latka) też miała przepuklinę, lekarka zakleiła jej pępek ale mała dostała uczulenia na ten plastek więc chyba po 2 dniach już go miała ściągnięty i nie zaklejaliśmy. Pediatka powiedziała że mam się nie martwić bo jak dziecko zacznie siadać to to samo zniknie i tak się stało, teraz jest wszystko ok.
kasiarys7
2007-04-10
17:31:59
Email
też słyszałam ,że jak dziecko zacznie siadać to przepuklina"zniknie"-a jak nie...ja wolę już teraz zapobiegać.Dobrze że Hubi nie ma uczulenia i dobrze go toleruje.
kasiarys7
2007-04-11
07:56:44
Email
u mojego juniora zauważyła to położna tzn.wystający pępuszek.a jak płakał i się prężył to tak mu strasznie "wychodził" że jak mogłam to mu przyciskałam palcem.mam nadzieje że wszystko będzie dobrze.
venuss
2007-04-11
19:31:23
Email
kasiarys7 byłam u pediatry, powiedzial ze mała jest ta przepuklinka i poczekamy z zaklejaniem zeby dziecka nie męczyć bo Ola ma kolki. poza tym trochę się zmniejszył pępek. nie wiem jak to ma wyglądac zeby kwalifikowalo sie do zaklejenia:(( Ola ma półtora miesiąca... jeszcze mam czas zeby zapobiegac... co o tym myslisz?
balbia
2007-04-11
20:09:56
Email
Jeszcze rada: dużo układać dziecko na brzuszku wtedy ćwiczą mięsnie brzucha i przepuklinka sie chowa;)
kasiarys7
2007-04-12
08:06:24
Email
mój maluszek nie miał kolek ale b.się prężył a poza tym to straszny złosnik -no i faktycznie sporadycznie kłade go na brzuszku.kurcze za nic w świecie nie chce na nim leżeć nawet jak go kłade na śpiocha to budzi sie po paru sekundach.balbia ma rację ale co ja mam zrobić zostawić go płaczącego.junior w dzień nie śpi a ma dopiero 9 tyg.a na noc boje się go zostawiać w takiej pozycji.jak on uśnie to ja też kłade się spać jestem wyczerpana po całym dniu.No ale musze nad tym popracować i już.(oczywiście nad kładzeniem go na brzuszku)a co do wielkości pępuszka to Hubertowi wystawał na ok.1 cm.teraz mu się zmniejszył o połowe.
balbia
2007-04-12
13:06:08
Email
Nie nie absolutnie nie zostawiaj go spać na brzuszku chyba ,że pod Twoim okiem .Mnóstwo dzieci nie cierpi kładzenia na brzuszek łąćznie z moim;)dlatego może kładź go podczas zabawy tylko na trochę,a jak zaczyna sie złościć to go odwracaj bo inaczej zawsze bedzie mu sie kojarzyc kładzenie na brzuszku z czymś nieprzyjemnym. Pozdrawiam.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum