szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Cena szczepionki-PNEUMOKOKOM


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
justka271
2007-03-19
Email
Mam pytanko wiecie ile kosztuje ta szczepionka ?Moja corcia ma 5 miesiecy czy powinnam ja zaszczepic?Tyle sie teraz o tym slyszy ze az ciarki mi przechodza;/Czy ktoras z Was szczepila swoje malenstwo?POZDRAWIAM;-)
lidiamital
2007-03-29
12:30:36
Email
Hej właśnie odwiedziła nas dalsza rodzina męża. Przyjechali ze swoją wnuczką 2latka i 4 msce, piekna brunetka, piwne oczka.Nagle słyszę, że wogóle cieszą sie, że żyje.Ponad rok temu zaczęła goraczkowaci wymiotować. Pojechali na pogotowie potem do szpitala okazało się, że to sepsa. Pod kilku dniach w szpitalu kolejna rewelacyjna diagnoza- zapalenie opon mózgowych- mała straciła wzrok i przytomność na ponad 7 dni. Całe szczęście wybudziła się choć lekarze nie dawali nawet 10% szans. Nadal nie widziała. Wyrok lekarzy wzroku nie odzyska. Wszyscy załamani. Któregoś dnia kiedy się obudziła okazało się że wzrok wrócił. Tragiczne doświadczenia ale szczęśliwy koniec. WINNE BYŁY PNEUMOKOKI!!!! Mała nie miała konataktu ze skupiskami ludzi, anie dziećmi ale mama jest pielęgniarką i to ona zaraziła dziecko. Mała wyszła z domu, a ja jak wariatka wszystko odkażyłam chusteczkami bakteriobójczymi nawet nie pozwoliłam dotknąć jej małego, ani zbliżyć nawet na metr. Zaraz po świętach jadę do pediatry i niech się wali i pali zaszczepię i już...
justka271
2007-03-29
13:04:23
Email
lidiamital szok! Moja coreczka ma 5 miesiecy a planujemy ja zaszczepic jak skonczy roczek...choc prawde mowiac zastanawiam sie...moze to przyspieszymy??Cholera ze ta szczepionka jest taka droga!U mnie w przychodni 230zl a jak to sie szczepi?Co miesiac????
Kamila
2007-03-29
13:04:48
Email
Dziewczyny, dlaczego cey tych szczepionek są tak różne? Jedne po 300zł a kolejne po 50zł? Zapewne to ma wpływa na skład, ale czy ta za 300 jest "silniejsza" od tej po 50?
basienka25
2007-03-29
13:17:47
Email
Moja pediatra mówiła, że dawka za 300zl jest dla dzieci poniżej drogiego roku życia.A ta za 50zl, powyżej 2r.ż bo tą i dorosłych się szczepi.
NIECHA
2007-03-29
13:28:56
Email
Ja Adasia zaszczepię jak skończy 2 lata. Teraz się martwię jednak sepsą. Wczoraj we Wrocławiu trafiło dziecko z sepsą do szpitala w stanie ciężkim a w Brzegu już jakieś zmarło. Kupiłabym tę szczepionkę, problem w tym ,że nie ma tych szczepionek w aptekach, bo wojsko sie szczepi.
NIECHA
2007-03-29
13:29:22
Email
Ja Adasia zaszczepię jak skończy 2 lata. Teraz się martwię jednak sepsą. Wczoraj we Wrocławiu trafiło dziecko z sepsą do szpitala w stanie ciężkim a w Brzegu już jakieś zmarło. Kupiłabym tę szczepionkę, problem w tym ,że nie ma tych szczepionek w aptekach, bo wojsko sie szczepi.
justka271
2007-03-29
17:35:14
Email
Ja bede odkladac kase na te szczepienie mysle ze przed ukonczeniem roczku zaszczepie mala.A jak wyglada te szczepienie?Ono jest raz w miesiacu?
aniasz
2007-03-29
20:42:47
Email
lidiamintal a ty to trochę nie przesadzasz? może w ogóle dziecko zamknij wo domu bo jeszcze się czymś zarazi... rozumiem że sie boisz ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z ilości zagrożeń i bakterii z jakimi dziecko ma kontakt w ciągu dnia. A choroby pneumokokowe to powikłania, będąc zdrowym można byc ich nosicielem, a nie chorować. Sepsa czy zapalenie opon mózgowych wynikają z powikłań, które, mimo tego że dużo się ostatnio o tym słyszy, wcale nie pojawiają się tak często. POzdrawiam
aniasz
2007-03-29
20:43:52
Email
justka wejdź sobie na stronę www.pneumokoki.pl tam wszystko jest
lidiamital
2007-03-29
21:53:35
Email
Każdy podchodzi do tego inaczej ty nie szczepisz ja tak.Przeszłam już przez przez piekło na ziemi słysząc diagnozę porażenie mózgowe, potem wzmozone napięcie mięśniowe, następnie kręcz szyjny. Lekarze stawiali młodej, świeżo upieczonej mamie diagnozy z których potem wynikło tylko jedno: Kążdy może się pomylić tak mi mówili. A mój synek miał tylko asymetrię. Trwało to prawie do 4 miesiąca życia do dziś wiem co to depresja. Ten temat jest dla mam zainteresowanych. A fakt jak wychowuję moje dziecko i dlaczego jestem ostrożna i przewrażliwiona nie powinien podlegać twojej ocenie.W zasadzie wyraziłaś swoje zdanie, więc zaglądasz tu po to żeby przekonać, że nie warto podlegać fali informacji o coraz to kolejnych przypadkach zachorowań? Ta dziewczynka która u mnie była Maja lekko nie dowidzi, nie mówi nic nawet sylab, jest nerwowa i nie potrzyebuje bliskości co dobija jej mamę. To są powikłania. Nie miała kontaktu z dziećmi i skupiskami zaraziła ją najprawdopodobnie jej własna mama.
emcia
2007-03-29
22:12:48
Email
Lidziu, dziękuję za wypowiedź w sumie w moim imieniu. Ja szczepię obydwóch... Córkę z racji tego, że mam ją posłać do przedszkola, a syna z racji tego, że jest w grupie ryzyka...w drugiej dobie życia przechodził wrodzone zapalenie płuc. Prevanar jest szczepionką jako jedyną na rynku dla dzieci poniżej drugiego roku życia, cena około 335 zł. Pneumo 23 (56zł) i Pneumovax (40 zł) powyżej Wg mnie nie ma na co czekać, po co kusić los....a po drugie sepsa jest bardzo trudna do rozpoznania...możecie myśleć, że to zwykłe przeziębienie, bo takież są objawy, plus wysoka gorączka, a tu może się okazać, że to sepna....nie, nie..ja chcę spać spokojnie...aha i jeszcze jedno..zawsze mogę sobie powiedzieć że zrobiłam wszystko aby temu zapobiec. Cena szczepienia, fakt jest wysoka, ale wolę wydać na to pieniądze, niż na kolejne firmowe ubranka dla dzieci...pozdrawiam
Goga66
2007-03-30
10:07:35
Email
Dziewczyny, na pneumokoki warto zaszczepić ale chyba faktycznie, gdy dziecko często styka się z innymi dziećmi lub ma starsze rodzeństwo. To dość obciążająca szczepionka. Ja zaszczepię Zu ale jak będzie miała prawie 3 lata. W wakacje będziemy gł,ównie na działce a tam tłumu dzieci ne ma. co do sepsy, to nie sądzę żeby bła jakaś sensowna szczepionka. Sepsa to uogólnie zakażenie baakteriami lub wirusami. Może ją wywołać chyba setka drobnoustroi więc na co szczepić? W jednym szpitalu może wywołać ją colli w innym gronkowiec...
Natomiast lekarka zwróciła mi uwagę, że ona to raczej zaszczepiłaby dziecko na ospę wietrzną, której nie ma w zestawie a która bywa niebezpieczna. Córeczka mojej koleżanki przez ospę nosi okulary - uszkodziła jej oczy i jeszcze coś. Tak, że tematów do przemyśleń jest wiele ale w pierwszym roku trzeba dobrze to przemyśleć, bo dziecko ma system immunologiczny i tak bombardowany setkami szczepień.
aniasz
2007-03-30
17:55:29
Email
wiele osób nawet na ubranka nie stać...
aniasz
2007-03-30
17:56:46
Email
a poza tym lidia ja nie oceniam, tylko komentuję
lidiamital
2007-03-30
18:48:15
Email
Oj dziewczyna się nie odczepi od mojej osoby i wpisów. Nie wiem czy masz żal o to, że cię nie stać i uzewnętrzniasz to tutaj? Każdy ma swoje problemy.Coraz więcej osób jest uszczypliwch na forum. Więc zrobię i tak swoje. Ale już więcej w tym dziele się nie wypowiem. Oj Goga masz rację po prostu nie będę reagować tak jak ty ostatnio.
aniasz
2007-03-30
20:26:58
Email
no cóż, przepraszam jeśli was uraziłam. Pozdrawiam
Goga66
2007-03-30
22:12:09
Email
Aniasz, spokojnie :) Czasem wszyscy mają najlepsze intencje a jakoś nie mogą się porozumieć. Ja tu się w ogóle pogubiłam, o co cały spór :) Temat nie jest prosty. Opinie lekarzy różne. Mnie nie przeszkadzają ani wypowiedzi za ani przeciw. Przytaczam opinie moich lekarzy od siebie nie mam nic do powiedzenia, poza tym, że Zu za chwilę skończy 2 latka więc 1 szczepionka wystarczy. Pozdrawiam
Daniel
2007-03-31
01:50:23
Email
Drogie panie;) Nie dajmy sie zwariować !!!!!!!1 Do tematu trzeba podejść rozsądnie. Nie można szastać szczepionkami i celować w co tylko wymyśliła medycyna. Oczywiście problem jest poważny i nie można go bagatelizować ale zdrowy rozsądek nie może przegrywać z ewidentnym przesadyzmem.......... Pamiętacie ptasią grypę??? Pracuję na oddziale ratunkowym ....to właśnie u nas było pierwsze z jej ognisk i nawet nie chce mi się pisać co za "ciemnogród" z tego naszego narodu....Ludzie by się na śmierć zagłodzili bo wszędzie widzieli źródło zakażenia itp....Obserwujcie swoje pociechy i słuchajcie fachowców a nie MEDIÓW -------Zapytajcie tych co tak gorliwie karzą szczepić dzieci czy zaszczepili swoje.........taki biznes nakręca wielka machina i nie łudźcie się że wszytko to walka o zdrowie dziecka....Przykro mi to mówić ale niestety taki jest ten świat więc rozsądnie i czujnie...KTO MUSI TEN MUSI....
ANDZIA76
2007-03-31
19:55:41
Email
Popieram w stu procentach to co napisała Daniel. Owszem jeżeli któraś z Was nie może spać z tego powodu to po co się denerować i stresować, lepiej dzieciaczki zaszczepić. Ja też rozmawiałąm z kilkoma lekarzami na ten temat i właśnie nie wszyscy oni szczepią swoje dzieci. Sepsa to nie koniecznie zakażenie pneumokokiem. Jest cała masa bakterii, których nazw nigdy nawet nie słyszałyście i pewnie nie usłyszycie, chyba ,ze znowu media coś rozdmuchają. Bakterie te mogą powodować goźne dla dzieci choroby, które też mogą skończyć się tragicznie i nie ma na nie szczepionki. Nawet nie wiecie jakie są statystyki zachorowań i zgonów spowodowanych przez pneumokoki a jakie przez inne bakterie. Jeżeli malenstwo jest z grupy ryzyka, albo chodzi do żłobka, przedszkola, albo jego rodzeństwo chodzi to jeśli Was stać, to zaszczepcie. Ja mam starszą córkę, a mały ma 9 miesięcy, myślę że jak skończy dwa lata to go zaszczepię, jeżeli jeszcze wtedy będzie wokół tego taki szum, bo może firmy farmaceutyczne zrobią nagonkę no coś innego? Starajcie się nie myśleć o takich strasznych chorobach, cieszcie się swoimi maluszkami. Popatrzcie jakie one są słodkie, kochane. Pozdrawiam.
aniasz
2007-03-31
21:08:51
Email
:) mnie tez dokładnie o to chodziło, pozdrawiam
hallo
2007-04-01
15:06:47
Email
tak, tak, tak - zgadzam sie totalnie - OPTYMIZMU & WIARY - nic nie działa lepiej!!
justka271
2007-04-02
09:08:00
Email
Wiecie co romaiwalam ze swoja pediatra na temat tych szczpeionek,u nas kosztuje ona 230zl jedna dawka poweidziala mi ze powinnam zaszcepic mala przed skonczeniem roczku i tak zrobie.
dodka591983
2007-04-02
19:50:27
Email
dzis moj 2miesiaczny synek dostal 2 szczepienia. jedna przeciw krztuscowi, blonnicy, tezcowi, Hib, Heinego Medinna i Hepattitis B, a druga przeciw pneumokokom i meningokokom. obie szczepionkibyly za darmo. Mieszkamy w Niemczech i taki system zdrowotny tu maja (lekarstwa dla dzieci tez sa za darmo), co sie chwali i powinno dac domyslenia naszemu rzadowiaby brali przyklad. Ceny szczepien w Polsce przyprawiaja o zawrot glowy, nie kazdego stac a kazdy chcialby miec zdrowe dziecko.
justka271
2007-04-02
20:11:23
Email
Zgadazam sie z toba u nas jest bez komentarza!zacofanie!zamiast zrobic te szczepienia za darmo to chca sie tylko bogacic!
Wikusia
2007-04-02
20:48:44
Email
Dodka a mozna zapytac gdzie w niemczech mieszkasz, bo ja tez z tych stron z Berlina?
dodka591983
2007-04-02
21:14:41
Email
My mieszkamy w Gronau to jest miasto lezace na granicy z Holandia jakies 50km od münster
Wikusia
2007-04-02
21:20:41
Email
No to kawal drogi, myslalam ze gdzies w poblizu, a dlugo juz tam, bo ja od 4 lat ale jakos nie moge sie przyzwyczaic nie lubie niemcow i caly czas namawiam mezy zeby dalej ruszyc.
dodka591983
2007-04-02
21:26:15
Email
Mojmaz mieszka tu 17lat a ja 1,5roku. Ja sie jakos przyzwyczailam, mam codzienny kontakt z rodzicami w Polsce poprzez kamerki i net wiec jakos sie nie odczuwa tego, a jak dopada mnie smutek to od razu mysle co bysmy robili w tej biednej Polsce. Najbardziej zal mi mamy bo nie uczestniczy w codziennymdorastaniu wnuka i wiem ze gdzies ja to boli.
Wikusia
2007-04-03
22:19:45
Email
Moj maz tez juz tu dlugo od 25 lat, ja tak szczerze to nie tesknie bo mam bardzo blisko do siebie wiec w miare mozliwosci czasowych staram sie babcie odwiedzac, a jak nie moge to mama przyjezdza do mnie. Chodzi tylko o to ze nie przepadam za niemcami i wolalabym pojechac gdzies gdzie cieplutko namawiam meza na wlochy ale on wolalby francje, bo juz tam mieszkal przez dwa lata. A tak to wszystko jest ok, mam duzo znajmoych wiec sie nie nudze, ale jakos nie moge sie przyzwyczaic to ich mentalnosci.
emcia
2007-04-04
07:30:30
Email
dodka591983 - napisz mi proszę,jak się nazywała szczepionka, którą szczepiłaś dzidziusia przeciw meningokokom? Czy to był NeisVac C?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum