szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Atopowe Zapalenie Skóry


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
natula
2007-01-18
Email
kobietki, bardzo Was prosze o rady, jak pielęgnować skóre atopową. czegokolwiek bym nie kupiła to jest źle (a staram się wybierać kosmetyki dla alergików, ale i tak i tak reakcja na nie jest piorunująca w złym tego słowa znaczeniu :/). czerwone, szorstkie plamy, krostki, zeskorupienie to standard :( dodam, że stosuje jedynie przewiewne materiały, bawełenkę, delikatne płyny do prania i plukania tkanin, eliminuje z diety uczulające skladniki. wszystko jak trzeba, tylko nie mogę trafić na naprawdę dobre kosmetyki do ciałka.
asiulek
2007-01-18
15:52:43
Email
witaj moja córka też ma azs. uzywam oilatum szampon, płyn do kapieli i krem oilatum soft, a także balsamu do ciała firmy svr kosztuje 72 złote za 500ml ale jest super!!!musisz uzywac dermokosmetyków!!!ale to wcale nie od tego może być choc ja uzywam dobrych i drogich też czasem cos michasi wyskoczy ale wiem że to od jedzenia, karmie ja bebilonem pepti 2, a na reszte musze uważać!!!!
aniasz
2007-01-18
16:02:12
Email
hej, moja córcia niestety też cierpi na azs, na początku byłam przekonana że ma uczulenie na proszek, ale kiedy po zmianie proszku krostki nie schodziły postanowiłysmy spróbować z dietą no i okazało się że mała nie toleruje białka. Teraz jest już w miarę ok. Na poważniejsze krostki i liszaje mamy maść sterydową Elocom, ale to tylko w na prawde poważnych sytuacjach. Poza tym codziennie kąpiel w płynie Oilatum, oliwkowanie oliwką Bambino i nawilżanie kremem robionym w aptece (czyta wit. E) poza tym nie używam żadnych kosmetyków. pozdr
mayasun
2007-01-18
20:07:37
Email
Najpierw zalecz to co już ma na skórze dzieciaczek - idź do pediatry otrzymasz zapewne Elocom, albo Triderm. A po wyleczeniu pielęgnuj. Polecam Oilatum, ja wypróbowałam wielu kosmetyków m.in. Balneum, Emolium, ale na typowe AZS to tylko Oilatum
dodinga6
2007-01-18
23:09:39
Email
dziewczyny na jakiej podstawie zdiagnozowano u Waszych maluszków AZS???jakie miały objawy, jak wyglądała ich skórka???Dzisiaj własnie wróciłam od lekarza i usłyszałam taką diagnozę, ale nie wiem czy lekarz nie wydał jej zbyt pochopnie.A może po prostu ja nie potrafię się z nią pogodzić...
aniasz
2007-01-19
11:36:14
Email
moja mała od urodzenia miała bardzo wrażliwą skórę. jak juz pisałam wczesniej na początku myślałam że to uczulenie na proszek ale po 3 miesiącach, kiedy krostki nie schodziły pomimo zmiany proszku, lekarka poradziła odstawić nabiał, no i faktycznie wysypka znikneła. teraz jak tylko zjem cos z nabiałem małą od razu wysypuje. to takie bardzo charakterystyczne krostki na skroniach, za uszami, w zgięciach rąk i nóg. w takim najgorszym momencie Sara miała na policzkach olbrzymie liszaje, wyglądało to jak ogromne odparzenie. nie dziwię ci się że sceptycznie podchodzi do diagnozy lekarza, w wielu przypadkach lekarze bez dokładnych oględzin od razu diagnozuja skazę białkową, a co za tym idzie azs. moim zdaniem najlepiej odstawić nabiał i poczekać, może okaże się że to nie azs, tylko uczulenie na cos innego. niestety wszystko trzeba robi na zasadzie prób i błędów. życzę powodzenia i napisz czy to faktycznie azs. pozdr
aniasz
2007-01-19
11:36:54
Email
aha jeszcze jedno, maluszek jak nie toleruje białka to robi zielona kupkę, często ze śluzem :)
kyja
2007-01-20
19:59:34
Email
możnatez poprosić peduiatre o skierowanie do alergologa-ten na pewno postawi trafną diagnozę i pomoże w wytropieniu alergenu, da równiez dobre rady dotyczące pielegnacji skóry atopowej( chociaz pediatrzy też dobrze radzą;-)), itp.Mo synek jest atopikiem-gdy był niemowlakiem, kąpałam go w płynie Oilatum, potem używałam kostki Oilatum, Ex-Omega-bardzo dobre kosmetyki, smarowałam mu skórkę ( nadal smaruję,gdy jest potrzeba) maścią robioną z vit.A, gdy zmiany na skórze były duże i zaognione, to smarowałam go kremem Elidelem ( niesterydowy krem, bardzo dobry, bardzo drogi i na receptę), przy atopiku warto "ogołocić" pokój dziecka-w miarę możliwośći ze sprzętów i zabawek ( pluszaki) zbierających kurz.
natula
2007-01-23
16:00:24
Email
ja własnie od wczoraj zaczełam używac oliwki oilatum, bardzo dobra. do tego nasza kochana lekarka poleciła spróbowanie kostki myjącej lub żelu zamiast innych mydeł z serii lipikar (to jest laroche posay). już na własna rękę kupiłam tez ich balsam i sama nawet czasem sie posmaruje, tak fantastycznie nawilża. jednak czasmi lepiej zapłacic więcej, bo mimo, że to dopiero drugi dzień stosowania, to już widać poprawe :)
gitoma
2007-01-28
22:01:16
Email
do mycia oilatum lub der-med do smarowania maść robiona cholesterolowa i dieta
pinkie
2007-01-29
08:41:29
Email
gitoma, o jakiej diecie piszesz?
ciszka
2007-01-29
19:52:39
Email
Cześć! Już 3 rok męczę się z azs u mojego synka. Na szczęscie problemy skórne dotyczą już tylko zgięć pod kolanami i łokciami. Radziłabym odstawić płyny i proszki do prania i płukania i przejść na płatki mydlane, to nie drażni skóry. Gdy synek był mocno wysypany smarowałam go ok. 10 dni rano i wieczorem Baneocinem (maść antybiotykowa), Cutivate (maść sterydowa - łagodniejsza od Elcomu) i maścią robioną (z wit. A), wysypka schodziła po 4-5 dniach. Nie smaruj maścią sterydową twarzy. Ostatnio dermatolog zapisała mi maść,niestety dość drogą, która eliminuje objawy azs na twarzy - Protopic.Ponadto przez dłuższy czas kąpałam dziecko w krochmalu i dodawałam do wody Oilatum. I jeżeli faktycznie Twoja dzidzia ma skazę białkową, to niestety musisz całkowicie wyeliminować alergen (czasem alergia pokarmowa może przejść w alergię wziewną, a ta jest o wiele gorsza). Ku pokrzepieniu dodam, że mój synek wyrósł z alergii na mleko ok. 10 miesiąca, teraz została nam tylko alergia na białko jaja kurzego. Pozdrawiam.
gitoma
2007-01-30
11:27:49
Email
Jeżeli dziecko ma AZS to niestety wiadomo że jest alergikiem. Małe dzieci najczęściej maja alergie i nietolerancje pokarmowe. Dlatego podastawą leczenia jest dieta, czyli wyeliminowanie z pożywienia składnika uczulającego. Dotyczy ona zarówno jadłospisu dziecka jak i matki karmiącej. Częste są też alergie na srodki piorące (popieram ciszkę). alergizujateż często barwniki z ubranek i metalowe napy. Z własnego doświadczenia wiem że nawet po teoretycznym wyeliminowaniu alergenu zmiany nie koniecznie ustepują i tylko sie trochę uspokajają. Pogarsza sie często bez żadnej przyczyny. Cała walka z AZS polega na szukaniu co raz to nowych kosmetyków lekarstw itp. Mój alergik ma skończone dopiero pół roczku i od 3 tygodnia życia walczymy z tym draństwem. Niestety bywa tez tak, ze coś co pomaga dziecku po np. miesiacu używania zaczyna uczulać. TO JEST LOTERIA. Nam pomaga: do pielęgnacji skóry-Maść cholesterolowa z wit A, krem ATODERM PP, na zaostrzenia -TRIDERM lub PIMAFUCORT a na buzię ELIDEL (musze sie spytać aleg. o maść PARFENAC którą mozna kupic tylko w Niemczech bez recepty)do kapieli- emulsja DER-MED(łagodzi świąd) na przemian z OILATUM PLUS, doustnie-KETOTIFEN i czasami WAPNO. Teraz chce mu wprowadzic olej z wiesiołka do jedzenia. Pokrywa on jelita warstwą utrudniającą wnikanie alergenów.
gitoma
2007-01-30
11:42:50
Email
zapomniałam jeszcze dodać że podaje małemu probiotyki lacidofil albo dicoflor 30. wspomagaja one flore bakteryjną jelit. Przeciwdziałaja też nadmiernemu rozwojowi bakteri niedobrych oraz przerostom candidy(grzybicy ukł. pokarmowego). u nas niestety grzybica juz jest więc łagodzimy tym sposobem jej skutki i powolutku leczymy.Alergia pokarmowa osłabia jelita i je niszczy co powoduje wymazone warunki do rozwoju niepożądanych mikroorganizmów. z kolei one jeszcze bardziej niszczą błony śluzowu i sciany jelit (bardzosilna gzrybica wręcz je moze dziurawić no ale to juz jest sytuacja ekstremalna)i ziwększa się tym samym alergia. Powastaje błędne koło.
dorothy
2007-01-31
15:16:08
Email
cześć jestem mamą 3 miesięcznej dziewczynki, u której stwierdzono skazę białkową. Bardzo chciałabym karmić ją piersią lecz niestety jej choroba uniemożliwia mi to. Chciałabym wiedzieć czy zna ktoś dietę, którą mogłabym zastosować przy karmieniu małej, dodam jeszcze, że próbowałam już diety eliminacyjnej, która nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Mała nie toleruje mleka, mięsa, zbóż a także niektórych warzyw. Obecnie od miesiąca jest na nutramigenia i wszystkie objawy alergii ustąpiły, skóra jest czysta i gładziutka. Ja odciągam pokarm ale mam go niestety coraz mniej, czy naprawdę muszę zrezygnować z karmienia?
Goga66
2007-01-31
18:20:30
Email
A Twoje mleko ją uczula? Czy tylko produkty, które jesz? Bo jeżeli uczulają ją produkty, które jesz i z których nie możesz z jakiś względów zrezygnować to niedobrze, to chyba musisz zrezygnować z karmienia piersią. Nie sądzę jednak żeby ją uczulało samo Twoje mleko
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum