szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Różyczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Kornela
2007-01-04
Email
Dziewczyny, czy wasze dzieci miały różyczke? Moja Marcelinka była tydzien temu chora, miała powiekszone węzły chłonne na szyi, gorączke, katar - a dzisiaj rano wstała cała wysypana czerwonymi plamami (wczoraj wieczorem miała troche plamek przy uszach). Lekarka powiedziała że to pokrzywka ktora powstała w wyniku brania antybiotyku. Ale ja do końca nie jestem przekonana, czytałam troche o różyczce i ogolnie wszystko by sie zgadzało, wezły chłonne, katar, gorączka i wysypka ktora najpierw pojawila sie przy uszach.Czy ktoś ma jakieś zdjęcie jak wygląda różyczka bo ja nigdzie nie moge znaleźć, są tylko opisy ale nie ma zdjęć. Zastanawiam się czy nie pojechać do innego lekarza.
Goga66
2007-01-04
18:14:03
Email
Kornela - nazwa różyczka pochodzi od różańca i podobno charakterystyczny jest sznurek powiększonych węzłów chłonnych właśnie trochę dalej za uszami a właściwie już na główce i chyba szyjce ale może i pojedyncze się zdarzają? A nie jest to trzydniówka?Też czasem wtedy powiększają się niektóre węzły chłonne i czasem wysypka występuje nie po 3 ale po 2 czy 5 dniach
Goga66
2007-01-04
18:14:23
Email
A- katar też się zdarza
Goga66
2007-01-04
18:15:13
Email
I jedź do innego lekarza - najmniej chyba prawdopodobna jest ta alergia na antybiotyk ale też to może być to.
Kornela
2007-01-04
18:16:39
Email
Gosiu ja już sama nie wiem, ale ona ostatnią gorączkę miała w czwartek tydzień temu, poza tym nie miala jej trzy dni tylko środe i czwartek i najwyższa to była 38,6 i bez problemu można było ją zbić lekami.
Goga66
2007-01-04
18:18:12
Email
Zuza miała też tylko 38. Podaję Ci objawy ale podobno nie zawsze są typowe przy różyczce:
Różowe plamki za uszami, później na czole i wreszcie na całym ciele, które zlewają się po paru godzinach, tak że skóra wygląda na zaczerwienioną.
Powiększone węzły chłonne na potylicy, za uszami i na szyi, które bolą przy dotykaniu.
Może wystąpić niewielka gorączka
Goga66
2007-01-04
18:19:04
Email
no i faktycznie troche długa przerwa po gorączce ale przy różyczce chyba też. Może jednak lekarka ma rację?
Kornela
2007-01-04
18:19:16
Email
A te węzły chłonne tydzień temu miała bardzo powiekszone, nawet nie dawała sie dotknąć, ledwo ruszała głową, nawet ubrać czegoś przez głowę nie pozwalała. Troche mi nie pasuje to uczulenie na antybiotyk, za mocno ją wysypało, wygląda strasznie. Zrobiłam jej zdjęcia, wyśle Ci na e-maila, może to ocenisz
Goga66
2007-01-04
18:20:00
Email
A Marcysia nie była szczepiopna czasem przeciw różyczce?
Goga66
2007-01-04
18:20:59
Email
Przy tak ppowiększonych węzłach to faktycznie może różyczka? Zwłaszcza, że kiedy lekarce mówiłam o trzydniówce pytała czy aby nie była to różyczka
Goga66
2007-01-04
18:22:34
Email
Tyle, że przy różyczce powinnaś wezwać lekarza do domu. Masz do tego prawo, zwłaszcza, że to bardzo zaraźliwa choroba a pacjent zaraża także po ustąpieniu objawów
Kornela
2007-01-04
18:25:09
Email
No właśnie była, na świnke, ospe i różyczke i to mi nie pasuje
Goga66
2007-01-04
18:25:34
Email
Przeczytałąm, że wysypka jest podobna do odrowej, więc jeszcze możliwa jest odra - też w końcu dziecięca choroba
Kornela
2007-01-04
18:29:01
Email
Gosiu wysłałam Ci zdjęcia, prosze zobacz to, te plamy jej sie rozlały a czytałam ze tak jest przy różyczce
Goga66
2007-01-04
18:32:31
Email
Piszą wszędzie, że najpierw plamy za uszami i na czole a potem dopiero na całym ciele. Jak to ma taki przebieg, to pewnie różyczka. Slij tę fotę - porównam z trzydniówką - jak wygląda różyczka nie pamiętam a opisy są różne - raz grudkowate różowe plamki, gdzie indziej czerwone rozlane - zgłupieć można
Goga66
2007-01-04
18:34:46
Email
To opis z jakiegoś pediatrycznego forum czy portalu: drobna różowa wysypka za uszami i na czole, a następnie na całym ciele podwyższona temperatura (często nieznacznie), zlanie się plamek tak, że skóra wydaje się bardziej zaczerwieniona niż pokryta wysypką, powiększone i bolesne węzły chłonne na potylicy za uszami i na szyi ( obrzęk węzłów może utrzymywać się przez kilka tygodni, lecz nie jest to niebezpieczne dla dziecka).
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum