szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Brak apetytu na mleko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
weridiana
2006-12-19
Email
Mam problem ponieważ moje dziecko nie chce jeść wcale mleka ( nie mówię już o piersi bo tą odstawił) dodam że Filip ma pół roku mleko w ciągu całego dnia uda mi się mu wmusić może z 80 do południa i około 100 wieczorem ale więcej nie ma szans. Co to może być, czy to jakiś etap przejściowy dodam że tak jest od niedzieli a pierś odstawił koło piątku potem jeszcze raz się skusił i już.
lidiamital
2006-12-19
20:05:38
Email
Czy mały nie ma katarku, nie był szczepiony, może ząbkuje i jescze sprawdź czy nie ma białych plamek lub nalotu w buzi- chodzi mi o plesniawki.
weridiana
2006-12-19
20:36:06
Email
Z tego wszystkiego co napisałaś to najbardziej pasuje, że ząbkuje bo nic więcej u niego nie zaobserwowałam
Kasia:)
2006-12-19
21:46:16
Email
Weridiano,przechodzilam przez odrzucenie piersi przez mala bardzo wczesnie...zaczely sie sceny-lapala piers,pociagnela pare lykow,zaczynala plakac i tak 40 minut walki i nici z jedzenia..bardzo mnie to bolalo bo tak lubilam karmic i chcialam...Dlugo nie dawalam za wygrana i jadla tylko w nocy na spiocha ale i po jakis 2 tyg to sie skonczylo.Zaczelam sciagac i tak do dzis.Wczesniej planowalam ze pokarmie 6 mies a potem koniec,bo juz tak mam dosyc sciagania-nie cierpie tego,ale ciagle nie moge sie na to zdecydowac,zmniejszylam tylko ilosc posilkow z mojego na 3x.Mysle ze maly cwaniak nie chce sie juz meczyc,a okres zabkowania to dodatkowe wytlumaczenie...a moze posmakowaly Mu dania podawane lyzeczka????Woli zupke i deserki od mleka???Mialam tez taki okres ze mala nie chciala mojego sciagnietego,robila sceny a okazalo sie ze to wina jednej butelki bo mleko w niej chyba sie psulo...wywalilam ja i wszystko wrocilo do normy-ale wczesniej probowalam kazde mleko zeby dojsc co jest grane...a moze to poprostu taki foch i potrwa pare dni :) Trzymaj sie!!!!
weridiana
2006-12-20
08:02:04
Email
Kasiu ja Filipka (6miesięcy) karmiłam mieszanym mlekiem i nie było problemu ale jak zmieniłam smoczki na takie z trzema dziurkami to chyba małemu cwaniakowi nie chce się męczyć - tak myślę, a co do mleka modyfikowanego to ja robię zaraz przed podaniem a więc wszystko z nim ok, a i tak nie chcę.
weridiana
2006-12-20
08:03:51
Email
A ściągać to mi się nie chce, bo ja też zakładałam karmienie do pół roku i dlatego jakoś to przeżyję, chociaż nie ukrywam że troszkę mi szkoda - to takie fajne uczucie
Kasia:)
2006-12-20
22:44:31
Email
Buuu a ja nie moge przestac sciagac...tak swiadomie,juz wolalabym zeby przestala pic moje mleko sama :) ja tez nana robie przed podaniem,a moje mi sie psulo od lewej butelki..
Daniel
2006-12-21
11:56:11
Email
Witam:) Moja WIki tez sie wycwaniła i wogóle nie chciała z cycusia wręcz pluła szrpała no i od czasu kiedy jej wyszedł ząbek zacęła mnie gryźć. Tez chciałam karmic jak najdłużej ale z racji tego że mam zjazdy 2 albo 3 w miesiącu i jestem na uczelni cały weekend to ściągałam moje mleczko do butli, no i tak sie stalo że Wicia sie wycwanił no bo przeciez tak leciutko wylatuje a u mamusi trzeba sei tyle namordować żeby wyleciało mleczko:) Więc chcąc nie hccąc musiałam ją odstawić ale nie jest tak źle bo moja mała nie jadła w nocy więc nie mam takiego kłopotu nie karmie jej 2,5 tygodnia i nie mam problemu z laktacją tak sie jaoś bezboleśnie kończy. Szkoda jednak że mała pogardziła mleczkiem od mamusi, ale co zrobić pozatym posmakowała różne zupki, deserki ciasteczka i teraz nie chce za bardzo mleczka, chociaż powiem wam że zdażają sie jej takie dni że nic by nie jadła tylko mleczko, a tak w noramlny dzionek to zjada mleczko 200 rano jak sie obudzi około 9 potem obiadek , i za godzinke lub półtora 150mleczka, ptem deserek i mleczko za 2 godzinki średnio zjada tą normę co podali na pudełku ale nie zawsze. czasem zje tylko 200 rano i 200 wieczorem. Najważniejsze jednak że nie jest głodna i przybiera na wadze prawidłowo, no i uśnmiechnięta od rana do wieczora hahahhaah Ma 7 miesięcy i tydzień:0
Kasia:)
2006-12-21
12:08:30
Email
wiecie a u mnie dziwnie,bo pomimo ze mala jak miala 6 tyg odstawila cyca ciagle mam mleko...najpierw sciagalam ok 0,6 litra dziennie a teraz jak dostaje deserki i zupki sciagam tak ok 480,bo reszte bym wylewala...a sciagam teraz 2 x dziennie-rano i wieczorem,bo po tylu miesiacach sciagania(mala 10 skonczyla 6 mis)mam naprawde dosyc i bardzo tego nie lubie...ale przestac tez nie moge,i co rusz sobie powtarzam-jeszcze miesiac,tydzien i koniec...
marek
2006-12-23
20:15:53
Email
chetnie skorzystam z nadmiaru mleka w piersiach[zapłace]
motylek
2006-12-23
20:59:04
Email
jakis 'debil' ograniczony wkradl się na forum...
marek
2006-12-24
09:44:58
Email
..ok,moge być debilem,ale co mam zrobić jak ta sprawa mnie gnębi,gdzie mam szukać ,...chce tylko spróbować mleka z piersi..a wiem że tu sa kobiety ktore mają nadmiar mleka w piersiach,...ktoś kiedyś powiedział ,,,pieniadze nie smierdzą''...nie chce za darmo...
motylek
2006-12-24
10:35:49
Email
w takim razie poszukaj sobie kobiety, postaraj się o dziecko i bedziesz miał mleka pod dostatkiem i to za darmo...
kasia_m
2011-01-10
13:25:58
Email
Ja mam inny problem z karmieniem, moja 5 miesięczna córka nie che jeść zupek, mleka modyfikowanego ani kaszy jedyne do czego otwiera buzke to owoce. Jak zaczynałam uczyc jeść łyżeczką, miała 4 miesiące, ładnie otwierała buźkę i kaszka smakowała, zupki też, a teraz coś się pozmieniało. Najchętniej je mleczko z cycusia ale za wiele już go nie mam, i trochę mało przybiera na wadze, przez ostatnie 6 tyg. tylko 400g, pediatra mówił żeby na siłę karmic ale to chyba nie jest dobry pomysł bo wogóle się zrazi do łyżeczki. No i poza tym za miesiąc wracam do pracy i nie wiem co robić. Macie może jakieś pomysły.
kaprysna
2011-01-12
22:38:31
Email
Kochaniutka, z moim filipem mecze sie od kiedy musialam zaczac wprowadzac stale pokarmy a ma juz 16 miesiecy. Czasami potrafi o 3 chrupkach i lyzce obiadu przezyc caly dzien. Kupe robi czasami raz na 6 dni, bo nie ma z czego jej uprodukowac. Dzieci niejadki to trauma, ciesz sie, ze twoje dziecko chociaz owoce je, jest jeszcze male, wiec odpusc narazie. Jeszcze az tak bardzo nie musi jesc stalych pokarmow. Byc moze to jakas organiczna przyczyna braku apetytu, jakas rozwijajaca sie infekcja albo zabki. Proponuj po kilka lyzeczek roznych produktow. Moze jej cos posmakuje. Wiele cirpliwosci Ci zacze
lusia74
2011-02-04
14:56:48
Email
Kasia_m, moje dziecko było na piesi 23 miesiące , i tez nie chcial nic innego specjalnie jeść. Kaszkę jadł tylko w 5 miesiacu potem pluł . Jak miał 6 miesięcy i jechaliśmy na urlop przeżył na 1 malutkim sloiczku marchewki ( na 3 razy na silł mu wpychalam), wodzie i chrupkach kukurydzianych. Potem casem jadl tylko to co nie miało konstystencji papki musiał czuć cos na języczku. Moze i Twoje maleństwo woli cos konkretniejszego? A mlekiem dosyfikowanym wymiotował więc darowałam sobie. Od 23 listopada jest bez cyca i przytył od razu i je lepiej. Jest stara zasadza babcć jak zgłodnieje sam zje i w pewnym momencie tak zaczełam robić. Tylko w miseczkach miałam chrupki kukurydziane lub coś innego, żeby mógł zjeść sam jak zgłodnieje . Z czasem zaczął wołać jeść jak był głodny i po problemie z niejadkiem. Życzę cierpliwości
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum