szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - maluszki lipcowe 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
gitoma
2006-10-05
Email
WITAM MAMY LIPCOWYCH MALUSZKÓW! Są dzieciaczki z maja, czerwca itd. a z lipca nie ma. Zapraszam do wymiany doswiadczeń i wspierania w trudnych chwilach (oby tych było jak najmniej).Na imię mam Kasia. Jestem mamą 27 miesięcznej (24.06.04)Izy oraz dwumiesięcznego Grzesia (26.07.06).
Cytrynka7
2006-10-05
23:39:35
Email
Czesc.Moj mlody jest z 18 lipca br.A starszy z 30.07.2002r.Sama urodziny obchodze 15 lipca 19..r.Tak wiec jak widzisz ten miesiac uwazam za najodpowiedniejszy do narodzin.Jak sie chowa Twoje malenstwo gitorno?
Lidka23
2006-10-06
11:27:03
Email
cześć kobutki:) ja też jestem mamą Kubusia ur20.07.06r.Urodził sie długi na 59 cm, ważył 4650.i terza też rośnie jak na drożdzach!!waży jużz 6550!!!wielki z niego będzie chłop!!pozdrawiam:)
gitoma
2006-10-07
13:35:39
Email
Cześć dziewczyny! ciesze się, że w lipcu tez sie jakies dzieci rodzą. Nasz synek to wyjatek w rodzinie bo my z mężem i córą jestesmy z czerwca. Jak się Grześ urodził wazył 3650 i miał 54 cm. Teraz waży 5,5 kg a ciuchy nosi w rozmiarze 74. Tez z niego kawał chłopa. Niestety jest bardzo mocno uczylony tylko nie wiadomo jeszcze na co. W środę idziemy do alergologa i mam nadzieję że coś nam poradzi. Dzidzia jest bardzobiedna . Jest cały obsypany wysypką i z dnia na dzień jest gorzej. Ja nie jem prawie nic i słaniam sie na nogach a jemu to i tak nie pomaga, więc to chyba nie jest pokarmówka. MOże to kurz ,roztocza albo diabli wiedza co. PO za tym jest szalenie pogodny. Je i śpi. W czasie czuwania gurzy jak nakrecony i się do wszystkich uśmiecha.Płacze tylko jak jest głodny albo jak go już mocno wszystko swędzi. Po każdej kapieli prawie pół godziny smaruję go robionymi masciami. Trochę mu się od nich poprawiło,ale i tak jest brzydko. Mam nadzieje że wasi milusińscy są zdrowymi i pogodnymi maluszkami:)
gitoma
2006-10-09
11:34:18
Email
Naprawdę tak mało lipcowych mam?
baster
2006-10-09
13:35:51
Email
witam jestem mamusią małej Lenki,a w sumie nie takiej małej.Urodziła się 12 lipca cesarskim cięciem,wagą440 i 57 długa.Na szczęście nie mam z nią problemu jest duża i zdrowa.Pozdrawiam wszystkie mamusie
NINJA
2006-10-09
14:04:01
Email
HEJ!!MóJ SYNEK URODZIł SIę 22.07.2006 Z WAGą 3600 I 54CM.KARMIę GO PIERSIą I ROśNIE JAK NA DROżDZACH.MAM TYLKO PROBLEEM Z KOLKą BO DZIECIACZEK SIę BARDZO MęCZY KUPIłAM MU PRZEZ INTERNET KROPELKI SAB SIMPLEX ALE NIE MAJą FABRYCZNEGO ZAMKNIęCIA I NIE WIEM CZY MOGę MU PODAC.POZDRAWIAM WSZYSTKIE LIPCOWE MAMUSIE
baster
2006-10-09
18:54:49
Email
ninja ja podaję mojej lence infakol i mała zastpia o 18.00 o 4.00 w noct budzi się na karmienie i potem śpi do 7.00 rano. naprawdę jej pomaga
dominikapio
2006-10-09
19:20:20
Email
Witajcie, ja urodziłam dziewczynkę 1 sierpnia- to prawie jak w lipcu... miała 2500 teraz 11 tygodni i waży 4500.Na szczęście nie ma kolek, za to walczymy z katarem...pozdrawiam was
madam
2006-10-09
23:31:36
Email
Witam i pozdrawiam wszystkie lipcowe mamusie i Wasze dzieciaczki. Jestem mamą Łukasza. Urodziliśmy go 21 lipca. Ważył 3440 i mierzył 57. Teraz waży już ponad 6 kg. Też przechodziliśmy koszmarną wysypkę. Okazała się trądzikiem i zmianami o podłożu łojotokowym. Pomogło wklepywanie (pediatra odradziła smarowanie jako podrażniające) maści robionych, picie wapna, a potem kropelki fenistil. Czy ćwiczycie z dziećmi podciąganie do siadania. My zaczęliśmy i nawet nieźle nam szło, choć z ogromnym wysiłkim. Ale jak teściowa zobaczyła, to mało nie zemdlała. Sama już nie wiem...
gitoma
2006-10-10
13:43:07
Email
Pozdrowienia dla nowych mamuś. Madame na jkiej podstawie lekarze stwierdzili że to trądzik? U nas kuracja podobna wLAcznie z fenistilem ale twierdzą ze to alergia (i dermatolog i internista )A do alergologa idziemy 18.10.06 . Może on coś poradzi. A z tym siadaniem to bym nieprzesadzaLa. Natura jest w najmądrzejsza i dziecię ma jeszcze dużo czasu na wszystko.Moja starsza zaczęła siedzieć bez podpierania dopiero w 9 miesiącu a 2 tygodnie poźniel już zasuwała na czterech aż się kurzyło. Dominikapio masz rację. 1 sie to prawi jak lipiec, mój Grześ ur się 26 lip czyli tylko kilka dni wcześniej niż Twoja córa. Jak u wszystkich maluszków z katarkiem? Nas na razie na szczeście omija. POzdrowienia i dużo zdrówka dla mam i boąbelków:):):)
gitoma
2006-10-10
13:44:46
Email
Sorry za literówki ale mały siedzi na rączkach i udaje że chce beknąć :)
madam
2006-10-10
16:08:31
Email
gitoma, lekarka przy recydywie (duzo mniejsza skala) też stwierdziła, że to jakaś alergia, ale mała i wtedy dała fenistil na tydzień i zaleciła maść i oilatum (mały ma suchą skórkę). A ta wcześniejsza koszmarna wysypka - czerwona skorupa była połączona z żółtymi łuseczkami i to podobno był ten trądzik o podłożu łojotokowym... Teraz mały ma od czasu do czasu jakąś małą wysypkę, na przykład wysyfiło go na jednym policzku po kontakcie z niewypraną (lenistwo wrodzone) matę edukacyjną, ale szybko przeszło. A i mam ograniczać nabiał, ale tak bez przesady, mogę 1 jogurt dziennie. A z siadaniem, to nie chodziło mi o sadzanie dziecka tylko o ćwiczenie podciągania. Bo jak leciutko go pociągnę, to on sam unosi główkę... Czy to może być niebezpieczne?
gitoma
2006-10-10
19:15:12
Email
dzięki za szybka odpowiedź madam. spytem tych moich konowałów co myśla na ten temat. A co do siadania to wiem że chodziło ci o podciaganie. Ale tak jak pisałam nic na siłę. Jesli ładnie unosi głowę w leżeniu na brzuszku to lepiej jeszcze sobie darować.Zobaczysz że przyjdzie moment i maleństwo samo bedzie chciało sie tak podnosic i wtedy nie ma problemu. Jak na razie najlepiej dziecko cwiczy mięsnie obręczy barkowej opierając sie na łapkach na brzuchu.Wiem to bo niedawno mielismy kontrolę neurologicznę i sie nieco podpytałam. Pediatra stwierdził, że Grzes niby słabo głowę unosi ale pani neurolog (bardzo rozsadna kobieta) stwierdziła, że wudług niej wszystko OK i ćwiczyc dużo na brzyszku(uff.., jakoś duzo tych brzuszków w tym wpisie)
baster
2006-10-12
20:26:37
Email
dziewczyny powiedzcie mi jak powinna wyglądać prawidłowa kupka u dziecka karmionego sztucznie,bo moja lenka robi jakieś wodniste.pomocy
gitoma
2006-10-14
07:17:20
Email
Przepraszam, że tak póżno odpisuję ale internet nie dzaiałał.Jeżeli taka kupka trafia się raz na jakiś czas to chyba nie ma powodu do zartwień.Natomiast jesli wszystkie kupki Lenki są bardzo wodniste tzn taka barwionw woda to może lepiej iśc do pediatry. Czasami jest to jedyny objaw nietolerancji mleka. Może sie też okazać ze ten "typ tak ma".Na pewno musisz iśc do lek. jesli robi tych kupek dużo i jest niespokojna. Trzeba wtedy uważać żeby się nie odwodniła. Generalnie po mleku modyfikowanym kepki powinny być dosyć gęste, niekiedy są zielonkawy(np. po nutramigenie). My z dziećmi praerabiamy wszystkie warianty kupek po kolei ale na szcze ście nic strasznego sie nie dzieje. powodzenie:)
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum