szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SOS - do mam maluszków ze skazą białkową


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Pati
2006-05-13
Email
POMOCY! zwracam się do mam, które mają maluszki ze skazą białkową. W jaki sposób przekonałyście swoje dzieciaczki do mieszanek typy Nutramigen, Bebilon Pepti itp. Mój Szymon w ogóle nie chce tego jeść. Nie pomaga nawet mieszanie ze starym mlekiem - od razu wyczuwa różnicę. Niestety nie mam wyjścia, nie karmię piersią i maluszek musi coś zjeść. Stara mieszanka - skaza, nowych - w ogóle nie zjada, nawet jak jest bardzo głodny. Oboje jesteśmy już ma skraju wyczerpania
katka
2006-05-13
09:41:42
Email
U mnie kubas przeszedł bez problemu na nowe mleko ale przerabiał wiele mieszanek kończąc na nutramigenie. Trzeba zaczynać od tych bardziej smacznych a zsada jest taka,że im mniej alergizująca tym mniej smaczna.Rób to pod kontrolą lekarza.Dużo zależy od wieku dziecka,im starsze tym trudniej zaakceptowac smak ale mozna probowac nowe rzeczy-papki soczki itp
Basia
2006-05-13
12:31:06
Email
Moja Dominika na początku pluła Nutramigenem. Ale ja sie nie poddawałam i można by nawet powiedzieć że wmuszałam. Teraz je aż jej sie uszy trzęsą. Nie poddawaj sie i próbuj!
Pati
2006-05-13
15:49:48
Email
Dzięki dziewczyny! Podniosłyście mnie na duchu, a nie ukrywam, że było już kiepsko. więc ruszam do karmienia!!!
setka
2006-05-13
16:38:50
Email
Ja podaje Miloszkowi Bebiko Sojowe. Zaakceptowal bez problemu:)
Inka
2006-05-15
12:24:00
Email
dziewczyny a czy jesli karmlyscie piersia dzieci ze skaza bialkowa to czy nie pogorszyly Wam zabki itp.?
Eryka
2006-05-15
22:25:02
Email
Ja karmię piersią (7,5 mies.) i nie jem produktów mlecznych. Nie zauważyłam, żeby pogorszyły mi sie zęby, ale łykam wapń w kapsułkach (Calperoos 1000 - chyba tak się nazywa - nie mam opakowania przed sobą)
kyja
2006-05-15
22:29:47
Email
mi sie pogorszyło;-((po roku niejedzenia nabiału, ryb, orzechów, bakalii moje zęby zrobiły się bardzo nadwrażliwe i słabe, zrobiła mi się nowa dziurka w zębie:-((nadal dokarmiam Misia piersią-ma już 21 m-cy, ale jem już wszystko-alergia u Misia na nabiał wycofuje się.Mały je juz żółty ser i masło;-))a nadwrażliwość zebów minęła, odkąd zaczełam jeść wszystko.Dziewczyny, wszystko mija-uszy do góry;-)))
Inka
2006-05-16
08:15:43
Email
Ja juz mam bardzo wrazliwe zeby i zaczynaja mnie pobolewac. Tez nic mlecznego nie jem i nie jem zadnego wapnia w kapsulkach. Ale chyba bede musiala bo w mojej bliskiej rodzinie jeszcze jest osteoporoza :(
aguska
2006-05-16
09:42:58
Email
witaj Pati! popatrz moj szymon (!) bez problemu przeszedl na bebilon pepti, wczesniej jadl nan 1, lekarka uprzedzila,ze dziecko nie bedzie chcilao jesc, ale zeby nie mieszac ze starym jedzeniem tylko konsekwentnie podawac bebilon pepti, przetrzymac dziecko i ono w koncu zacznie jesc, przyszlismy do domu, dalam bebilon pepti a szymon (zreszta wielki lakomczuch) zjadl cala butle na raz...i tak juz trwa to okolo 2 miesiecy, mysle, ze musisz probowac...wiem ,ze bebilon pepti i tak jest lepszy od nutramigenu, moze to zalezy od wieku dziecka, bo o ile mi wiadomo, na poczatku nie sa wyksztalcone kubki smakowe, wiec dziecko nie czuje roznicy, my wprowadzilismy bebilon pepti w drugim miesciacu zycia, pozdrawiamy walcz i daj znac jak poszlo!
Pati
2006-05-16
11:00:22
Email
aguska, dzięki za dobre słowo. Jak ja Ci zazdroszczę!!! U mnie wojna podjazdowa trwa nadal. Próba podania czystego Bebilonu zakończyła się totalną porażką. Szymon przez pół dnia nie zjadł nic, a na widok, a potem smak butelki dostawał małej histerii. Po prostu to nie jego mleczko i już. Weszłam więc ponownie na drogę podstępu i mieszam. Na razie (odpukać) przechodzi. Mały czuje różnicę, ale ją akceptuje. No i zdecydowanie jest różnica między Nutramigenem a Bebilonem Pepti, już ja ją czuje po samym zapachu, na korzyść tego ostatniego oczywiście. pzdr serdecznie
kabria
2006-08-31
11:19:26
Email
Witam mamy mające dzieciaczki ze skaza białkową. Moja Córka ma 9,5 miesiąca chce zacząc jej wprowadzac mleko modyfikowane. bo męcze sie juz z karmieniem piersią. Dzisiaj podałam jej po raz pierwszy BEBIKO sojowe.,,,troche była zdziwona ale pociagła(a dodam ze nie karmie ją butlą w ogóle- soczki i herbatki pije z niekapka, albo prosto z kubka- zastanawiam sie czy nie podac jej tego mleka własnie z niekapka, a na noc z butli ze smoczkiem), niestety za chwilke juz nie chciałała. Dodałam jej do kaszki miała odruch wymiotny -nie dziwie sie, bo jak ja spróbowałam to tez miałam. Zobaczymy co bedzie dalej. Narazie bede ją karmic na zmniane piersia i tym mlekiem aby sie przyzwyczaiła.(chce ja najdłuzej karmic do 12 miesiąca, a wim ze odstawianie od piersi troche trwa wiec zaczełam od dzisiaj:)) Jesli nie zaakceptuje tego smaku to bede próbowac innych mlek moze BEBILON sojowy? Dziewczyny moze macie jakies porady dla mnie jak najlepiej odstawic od piersi i przejsc na to niedobre mleko sojowe. POZDRAWIAM. Kasia
kabria
2006-08-31
12:01:31
Email
A JAK DŁUGO TAKA SKAZA BIAŁKOWA TRWA U DZIECKA? SŁYSZAŁAM ZE DO 2 LAT DZIECKO Z NIEJ WYRASTA....POZDRAWIAM
Inka
2006-08-31
15:33:44
Email
Ja slyszalam ze niektore dzieci wyrastaja ale niektorym zostaje skaza. Natomiast u starszych dzieci mozna juz zrobic testy i one wtedy najlepiej wykaza jak jest z ta skaza. My mamy podejrzenie o skaze bialkowa i podaje NAN HA.
eryka.i.emma
2006-08-31
21:42:59
Email
ile trwa? nie znam sie ale moj chlopak (tata emmy) ma to nadal a ma 33 lata
kyja
2006-08-31
22:46:02
Email
mój synek 4 sierpnia skończył 2 lata i nadal ma alergię na nabiał oraz bardzo silną na ryby.Jedynie pocieszenie,że alergia na nabiał trochę zelżała:wcina żłty ser, dopiero po 4 plasterku pojawia sie pokrzywka na buzi-dla porównania rok temu po 1 plasterku pojawiała się pokrzywka.Ja od jakieoś czasu jejm już wszystko ( pilnuję się tylko z rybą)-jeszcze dokarmiam małego piersią-niestety nie chce pić mleka sojowego, ani kaszek, 9 m-cy temu zrezygnował z Bebilonu sojowego, Nutramigenu nie pił w ogóle, bBbilonu pepti tez nie chciał.Bardzo lubi deserki sojowe o smaku waniliowym-wcina je odok. 13-14 m-ca życia.Mam nadzieję,e do 3 roku zycia alergia na nabiał wycofa się ostatecznie. Pozdrawiam wszyskie mamay udręczone alergią maluszków;-))
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum