szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - NIE WIEM CO MU JEST


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
MISIA
2006-01-05
Email
Proszę pomóżcie! Jestem mamą prawie 4-miesięcznego chłopca i nie wiem już co mam robić. Mój synek jest strasznie niespokojny. Ciągle marudzi i płacze. Nie pomaga noszenie na rękach, bujanie w wózku. Niczym nie można go zainteresować na długo. Żeby zasnął też trzeba się porządnie napracować.Zawsze przy tym płacze.Często jest tak że musi się porządnie spłakać żeby zasnął, a i tak śpi krótko i niespokojnie. Jakby tego było mało podczas jedzenia też się wierci co chwilę odrywa głowę od piersi albo przerywa jedzenie i głośno płacze. pytałam już kilka razy o to lekarza. na początku twierdził, że to kolka, więc wypróbowałam chyba już wszystkie leki i nic, ale czy to normalne w czasie kolki, żeby dziecko przez cały dzień się tak zachowywało. Może ktoś ma podobne doświadczenia i mógłby się ze mną nimi podzielić, albo wie co robić. Proszę napiszcie.
Michalina
2006-01-05
14:36:57
Email
A od kiedy tak się Mały zachowuje?
Gosia
2006-01-05
14:59:02
Email
Misia nie wiem co mu moze byc bo z dzidziami roznie bywa ale wejdz na temat :Płaczliwy maluch" tam kiedys wstawilam artykul o placzu dziecka- moze sie przyda:) Pozdrawiam
Goga66
2006-01-05
16:00:06
Email
Misiu, jeżeli masz możliwość idź też do innego pediatry. Może ten typ tak ma a może mu coś jest. A kolki mogą być nawet prawie całodniowe. Typowe trwają kilka godzin. Ale niektóre dzieci mają po kilka razy dziennie, jak nie kolki to wzdęcia i gazy i to też może maluszka drażnić. A może ma uczulenie? Skórkę ma czystą? Bo jak nie, to może go coś swędzi? Wiesz, przyczyn może być sporo ale ja bym szukała jednak lekarza, który nie zbagatelizuje problemu. Szkoda maluszka
Misia
2006-01-05
17:33:02
Email
zachowuje się tak prawie od samego urodzenia.Skórę ma czystą, żadnych krostek, więc chyba go nic nie swędzi.
kyja
2006-01-05
17:40:25
Email
ja radziłabym Ci iśc z nim do innego pediatry-na wszelki wypadek.Może po prostu Maleństwo ma taki temerament lub sa to kolki.Ale uważam,że inny lekarz powinien go obejrzeć.Pozdrawiam:-)!
Doti
2006-01-05
18:19:06
Email
Witaj Misia! Wygląda na to, że dysponuję takim samym egzemplarzem dzieciaczka co Ty. Z opisu zachowania identycznie jak moja Greta (22 skończy 6 miesięcy). Ja też latałam po lekarzach...A to poprostu taki typ lekko nadpobudliwy, nie mający co zrobić ze swoją energią. Spać by zasnął ale szkoda, bo jeszcze tyle rzeczy nie odkrytych. Wiesz, to powoli mija. Mi pediatra radził czekać ( no bo co zrobisz??reklamację złożysz?) Teraz jest już trochę lepiej, już nawet zabawką zainteresuje się na jakąś minutę, dzisiaj poleżała na macie 15 minut. Ja wiem to ciężki przypadek bo potrzeba duuużo cierpliwości. Z każdym dniem będzie lepiej. Pozdrawiam i trzymaj się!!!
Misia
2006-01-05
19:58:16
Email
odnośnie mojego wpisu chcę jeszcze dodać ,że mały często robi zielone kupy ze śluzem, co otym sądzicie? Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i porady.
Eryka
2006-01-05
22:49:19
Email
Może u Ciebie te zielone kupki nic nie znaczą, bo były już posty na ten temat i nie wszystkie zieloności są szkodliwe:) Ale u mnie jakieś 3 tyg po porodzie mały zaczął robić śluzowe kupki \. Najpierw jeszcze żółte, a potem stawały się coraz bardziej zielone, wręcz taka zgniła zieleń, bardzo śluzowe i śmierdzące. Zrobiłam posiew stolca i okazało się, że Kacperek ma gronkowca złocistego:( Był często niespokojny, miał też wysypkę na całym ciele. Nie wiem czy te wszystkie objawy można łączyć z gronkowcem, ale tak to wyglądało. Dopiero po zażyciu dawki antybiotyku kupki sie poprawiły (są żółte, ale śluz jest nadal), badanie wykazało brak gronkowca, ale malec dalej się męczy i dodatkowo gorzej przybiera na wadze (ma 3 miesiące i w ostatnim przybrał niecałe 600g, co w porównaniu z 1 i 2 miesiącem gdzie przybierał ponad kilo wydaje mi sie mało). Zrób tak jak radzą dziewczyny. Udaj się do innego pediatry. Zrób badanie stolca, bo śluzu nie powinno być w kupce. A i nie chcę sugerować, że Twoje dzieciatko ma gronkowca. Po prostu u mnie zielone kupy ze śluzem były bodźcem do zrobienia badania stolca i wyszło co wyszło. Ale zielone kupki niekoniecznie muszą ozaczać obecność tej bakterii. pozdrawiam Cie serdecznie:)
Misia
2006-01-06
11:31:08
Email
Mam prośbe, czy ktoś mógłby mi przesłać elektroniczną wersję książki "Uśnij wreszcie". podobno jest rewelacyjna. Z góry dziekuję. misia.50@interia.pl.
Michalina
2006-01-06
16:00:00
Email
Dziewczyny, jeżeli dziecko cały czas płacze, nie chce jeść, robi brzydkie kupki to nie wierzę, że to taki płaczliwy typ dziecka. Coś musi być nie tak z maluchem, albo my nie tak się nim zajmujemy. MISIA - kiedyś natrafiłam na taki niesamowity post na innym forum internetowy. Nigdy w życiu nie wpadłabym na takie rozwiazanie, ale widocznie coś w tym jest. załączam link http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=24184303&a=24203691
Goga66
2006-01-06
16:13:19
Email
Misiu, a robiłaś USG brzuszka? Inna sprawa, że moja Zuzia wciąż ma śluzowe kupki, czasem zielone a nawet z krwią. Jestem na kompletnej diecie - przede wszystkim bezmlecznej i nic na to nie pomaga, wszelkie badania nic nie wykazały. A Ty Misiu próbowałaś przejść na bezmleczną dietę? Może maluszek źle toleruje krowie białko? To często staje się przyczyną kolek, bólu brzuszka, bardzo brzydkich kupek itp. Tyle, że dieta bezmleczna oznacza też niejedzenie niczego, co zawiera mleko - więc większości słodyczy, wołowiny, masła i margaryny zmieszanej z masłem. Jeżeli tej diety nie próbowałaś, odstaw mleko na np. dwa tygodnie i sprawdź, czy nie polepszyły się kupki małego.
Doti
2006-01-06
19:49:44
Email
Michalina, moje dziecko poprostu takie jest, żywe, teraz mniej płaczliwe i bardziej radosne. Lecz nadal nie potrafiące skupić uwagi na dłużej na zabawce. Fakt nigdy nie robiła brzydkich kupek, ale po lekarzach też chodziłam, bo nie śpiące 4 miesięczne dziecko to nie jest normalne. Robiłam badania i nic - zdrowa.
as3011
2006-01-07
03:51:15
Email
moim zdaniem pani dziecko może mieć problem z napięciem mięśniowym, lepiej jak najszybciej odwiedzić porządnego neurologa dziecięcego.pozdrawiam
Misia
2006-01-09
19:19:29
Email
dietę bezmleczną już stosowałam i nie przyniosła żadnych rezultatów.O dużym napięciu mięśniowym nie wiem prawie nic. Dlaczego Pani uważa, że u niego może to występować. Jakie są tego objawy?
Goga66
2006-01-09
23:15:15
Email
przy dużym napięciu mięśniowym często trudno ubierać dziecko, bo jest całe naprężone - tyle Ci mogę podpowiedzieć. Zaciska kurczowo rączki w piąstki, wygina się w mostek. Pewnie bywaja i inne objawy. Np. układanie się w literkę C (Zuzia tak robiła - ale u niej to nie było napięcie) też może choć nie musi świadczyć o napięciu czy przykurczach mięśni. Pewnie u Twojego synka nie jest to napięcie - ale jeżeli jest tak płaczliwy, na pewno nie zaszkodzi wizyta u neurologa - dla spokoju ducha i żeby nie żałować, że o czasie czegoś nie dostrzegliście
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum