szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pomocy to 3-dniówka?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kola
2005-01-21
Email
Dziewczynt, pomocy! Aleksander od 3 dni miał gorączkę mąż był z nim u lekarki ale nic konkretnego nie stwierdziła,dzięki Bogu temperatura zniknęła ale za to pojawiła się wysypka na brzuszku i troche na pleckach i karku.Ogólnie "sprawuje się "dobrze chociaż nie ma najlepszego humorku,no i apetyt nie ten co dawniej, boję się że to ospa wietrzna! Olek ma 14 m-cy.
punta
2005-01-21
22:14:54
Email
Mój Kacper też to miał. Trzy dni wysoka temperatura, potem 36,6 i drobne kropeczki na ciele, które same zejdą do kilku dni. Może przejść jeszcze nie raz (podobno). To typowe objawy trzydniówki. Nie ma się czym przejmować. Tylko mam nadzieję, że nie mieliście wtedy kontaktu z innymi małymi dzieciakami, bo to jest wirusowe paskudztwo, które zaraża do wysypania (podobno). Też się martwiłam trzydniówką, ale nie ma naprawdę czym. Za kilka dni nie będzia ani jednej kropki i dzidzi będzie zdrowe jak rybka. Ania
punta
2005-01-21
22:16:24
Email
No oczywiście dla świętego spokoju lepiej iść się pokazać pediatrze, aby potwierdziła diagnozę, żebyście spali spokojniej, że maleństwu nic nie jest.
Jagoda
2005-01-22
10:05:08
Email
To wygląda na trzydniówkę. Charakterystyczny jest spadek temperatury (najczęściej po 3-4 dniach) i towarzyszące temu pojawienie się wysypki. Początek wysypki też jest u Ola charakterystyczny - na brzuszku i pleckach - potem rozprzestrzenia się na ramiona i kark, a tylko lekko zajmuje twarz i nóżki. Wysypka jest plamista lub plamisto grudkowa, szybko blednie - rzadko utrzymuje się przez 24h. Jak nie gorączkuje, raczej nie ma sensu iść do lekarza. Ospa wietrzna ma objawy zwiastunowe poprzedzające wysypkę na ok. 24 h i gorączka wtedy jest niewielka. Wysypka jest w postaci małych czerwonych grudek, które bardzo szybko stają się pęcherzykami i w ciągu 24 godzin pękają pokrywając się strupami. Rozpoczynają się na tułowiu i szybko roznoszą się na twarz i głowę, najsłabiej zajęte są kończyny. Potwornie swędzi. Raczej więc nie ospa :-)))
kola
2005-01-22
21:54:38
Email
Dzięki dziewczyny! Wysypka zniknęła za to olo jest marudny jak jasny gwint!Ale odkryłam jak spał że wychodzą mu trójki i czwórki,a podobno te zeby są najgorsze...Powiem szczerze że mamy oboje z mężem dosyć bez przerwy płacze marudzi i wścieka isę o byle co!
polishgirl
2007-04-11
09:08:05
Email
Mój synek (13 miesięcy) ma podobne objawy ja piszecie. Tzn. od zeszlej soboty pojawiła sie gorączka 38 stopni, trwała jakies 3 dni. Wczoraj bylismy u lekarza ale stwierdziła że to Rotawirus. Wczoraj zrobił kupke rzadką rano, ale potem juz nic nie robił. Dzisiaj kupka była normalna ale pojawiła sie wysypka , drobna kaszka na pleckach i brzuszku. Czy to mozliwe ze to trzydniówka faktycznie, bo zaczynam sie martwic że to ospa. Wysypki nie ma na główce, tylko na karku lekko, czole i lekko na buzi. Nie wiem co robić , miałam go zawieźć do babci , bo zaraz musze iśc do pracy, ale czy powinnien wychodzic na pole? czy lepiej żeby babcia przyszła do nas do domu? Acha, lekarka przepisała nam lekarstwa na biegunke , ale dzis mu ich juz nie podałam skoro nie ma biegunki.
bela
2007-04-11
09:14:03
Email
polish to z pewnoscia byla trzydniowka. My to juz przeszlismy w zeszlym roku
bela
2007-04-11
09:14:57
Email
aha i ta wysypka bedzie sobie schodzila na nizsze partie cialka az zniknie
polishgirl
2007-04-11
09:22:05
Email
bela dziekuje ci, uspokoiłam sie. a czy moge z nim wyjsc??
Basia.26
2007-04-11
09:42:09
Email
nic nie powinno mu być, jak wyjdziesz z nim na dwór... głowa do góry ;)
polishgirl
2007-04-11
09:47:26
Email
bela dziekuje ci, uspokoiłam sie. a czy moge z nim wyjsc??
polishgirl
2007-04-11
09:48:08
Email
basia dziekuje wam.
justka271
2007-04-11
20:43:12
Email
Dziewczyny a co to ta 3-dniowka?Bo pierwszy raz slysze...
Goga66
2007-04-11
21:06:12
Email
To wirusowa choroba, którą dzieci najczęściej łapią miedzy 6 miesiącem a drugim rokiem życia. Przejście teoretycznie uodparnia na stałe ale zdarzają się powtórki, niestety. Charakteryzuje się b. wysoką gorączką często powyżej 39 stopni(u Zuzi była niska 38,6 chyba) podczas ktorej dziecko na ogół czuje się dobrze. Po kilku dniach (3-5) gorączka ustepuje a pojawia się wysypka, która schodzi po kilku dniach.
justka271
2007-04-12
11:06:40
Email
Goga66 dzieki za odpowiedz.Ale to kazde dziecko przechodzi?Pytam bo moja mala niedlugo konczy 6miesiecy.Pozdrawiam
bela
2007-04-12
13:14:23
Email
zazwyczaj kazde dziecko to lapie
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum