szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - skurcze nóg


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
dagmara
2005-06-02
Email
witam wszystkich. Ostatnio dokuczają mi skurcze mięśni w łydkachszczególnie nad ranem.Są tak bolesne że aż wyskakuje z łóżka a potem często mnie bolą łydki w ciągu dnia. Czy to ma coś wspólnego z ewentualną możliwością pojawienia sę żylaków?Zaczyna mi się 6 m-c,czasami puchną mi nogi,szczególnie ostatnio w te upały.Krażenie mam słabe,podobnie jak ciśnienie-ostatnio miałam 90/80. A skłonność do żylaków jest u nas rodzinna.Jak im zapobiegać? pozdrawiam
mati81
2005-06-02
10:16:29
Email
Dagmarko ja też cierpiałam na kurcze łydek i jest to niestety jedna z dolegliwości w czasie ciąży, jak złapie cię skurcz to musisz szybko rozciągnąć mięsień, wiem że to boli ale przynajmniej przejdzie i nie będzie bolało w ciągu dnia. Powinnaś ograniczyć jedzenie wędlin bo zawierają fosfor czy potas(sorki już nie pamiętam co) i to jego nadmiar powoduje kurcze. Jeśli będą nadal trwały powiedz o tym ginowi i pewnie przypisze ci magnez- tabletki musujące to ogranicza kurcze ale niestety nie od razu.Dziewczyny jeśli coś pokręciłam to mnie pooprawcie, pozdrowionka ;-)
Julia
2005-06-02
11:36:40
Email
Dagmara najepiej powiedz o tym swojemu lekarzowi. Skurcze są dość typowe w ciąży i chyba nie mają nic wspólnego z żylakami. Magnez na to pomaga, tak słyszałam. Ja go nie brałam, bo miałam tylko lekkie skurcze i to rzadko.
Agucha
2005-06-02
13:13:01
Email
Jak coś mogę doradzić to dobrze jest pić jak najwięcej wody mineralnej, która wypłukuje nadmiar potasu z organizmu i wogóle wszystkie szkodliwe substancje. Sama mam problemy ze skurczami ale zauważyłam pewną prawidłowość jak śpię na wznak i nogi mają gorszy dopływ krwi to wtedy właśnie łapią mnie skurcze. Więc zalecam spanko na boczku najlepiej z poduszeczką pod brzuszkiem i pod nóżkami i dużo wody niegazowanej mam nadzieję, że chociaż troszkę pomoże :)) buziaczki kochane moje ciężąróweczki
gigabyte
2005-06-02
13:55:36
Email
Witam serdecznie wlasnie ja spie tak jak Aga tu napisala i pije duzo wody mineralnej niegazowanej i nie mialam ani razu skorczy ,a leci mi 29 tydzien pozdrawiam.
Agata
2005-06-02
15:15:00
Email
Oj oj ja też cierpiałam na skurcze łydek...bardzo bolesne...ustąpiły jak zaczęłam brać magnes chyba pod postacią Asparginu jak dobrze pamiętam. Njalepiej skontaktuj się z lekarzem i powiedz mu o tym. Pozdrawiam
dominikasz
2005-06-02
16:24:03
Email
czesc wam.miałam taki sam problem z łydkami.skurcz łapał mnie nagle np w nocy luz nad ranem i byl tak bolesny ze az wyć mi sie chciało.lekarz przepisał mi magnez i potas np:Aspargin bez recepty i wszytsko minęlo.pozdrwiam pa
Morgana69
2005-06-02
19:09:55
Email
Jestem w 37 t.c. i też miałam ten sam problem. Pani doktor kazała mi kupić aspargin - magnez z potasem (bez recepty)- jak ręką odjął! Kup sobie, bo magnez z potasem nie szkodzi, a pomaga na pewno - bierz 2 razy dziennie. Poza tym magnez dobrze wpływa na macicę. Pozdrawiam!
Dagmara
2005-06-02
21:57:15
Email
Dziękuje kochane ciężaróweczki za te rady,spróbuje je zastosować. pozdrawiam
monia 25
2005-06-03
08:58:40
Email
ja tez miałam z tym problem, jestem w 25 tyg. powiedziałam o tym lekarzowi i przepisałm mi Magne b6, i kalipoz, czyli magnez i potas. Juz mi jest lepiej. Głowa do góry. pozdrawiam.
aga23
2005-10-07
20:41:11
Email
Cześć jestem w 23tc na początku musialam 2 m-c leżeć w łóżku, ponieważ ciąża była zagrożona. Teraz czuję się świetnie choć ostatnio byłam 2 dni w szpitalu bo bolał mnie brzuch-okazało sie że dzidziuś naciskał mi na jakieś narządy
olusia
2006-01-12
10:57:17
Email
Pomocy..Mma tak silne skorcze łydek i stóp ze budze sie z okropnym bolem i juz nie moge usnać!!Co mam robic?
olusia
2006-01-12
10:58:28
Email
Przeprasam zapomnialam dodac ze jestem w 35 tygodniu ciazy..ale to wszystko bolu
olusia
2006-01-12
10:59:06
Email
przepraszam -zapomnialam dodac ze jestem w 35 tygodniu ciaży-to wszystko z bólu
andzia_01
2006-01-12
12:09:47
Email
A robiłas sobie ostatnio poziom elektrolitów we krwi? Najprawdopodobniej masz niedobór magnezu i potasu, skonsultuj ze swoim lekarzem. Myślę, ze przydałoby się, zebys sobie uzupełniła te niedobory jakims kompleksem Magnezu i potasu w tabletkach.
Goga66
2006-01-12
12:21:38
Email
na skurcze fantastycznie pomaga sok pomidorowy. Moja szefowa miała co miesiąc takie, które trwały przez kilka dni i niem ogła chodzić. Pielęgniarka w firmie poradziła jej picie codziennie kartonu soku pomidorowego i jak ręką odjął.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum