Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ci??a (zdrowie i samopoczucie w ci??y, przebieg ci??y, w?tpliwo?ci, szpitale itp.)
temat - Luminalum na ?ó?taczk?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
venuss
2007-03-19
Email
Witam szanowne mamusie. Mam ma?y problem. Moje male?stwo ;Ola ma 19 dni i jeszcze nie pozby?a sie zó?taczki poporodowej. Bilibrulina tbil 8,84 (norma wynosi 0-1). Lekarz zapisa? czopki Liminalum (po? raz dziennie. Czy ktoras z Was stosowala moze ten lek....przeciwwskazan i srodkow ostroznosci jest tyle ze az boje sie to podawac... Pozdrawiam! V.
dodinga6
2007-03-19
16:07:18
Email
Witam, u mojego Misia podwy?szona bilirubina utrzymywa?a sie jeszcze miesi?c po urodzeniu.Podawa?am luminalum ale w tabletkach.Tez przera?a?y mnie info. na temat skutków ubocznych a farmaceuta twierdzi?? ?e takiego leku nie stosuje sie u niemowlaków.Jednak pediatra ostrzeg?a mnie przed tym no i podawa?am. Poskutkowa?o.
Goga66
2007-03-19
18:22:25
Email
Zuza po 6 dniach mia?a co? ok. 11,5, po 6 tygodniach 2,9 i nikt nic nie kaza? z tym nic robi? poza ew. przegotowaniem pokarmu. Jeszcze po 3 miesi?cu na prze?omnine wrze?nia i pa?dziernika mia?a 1,7 chyba. W styczniu ju? by?a w normie. Venuss - skonsultuj si? z kim? jeszcze. Mo?e wystarczy przegotowac pokarm lub da? przez 2 doby sztuczne mleko. Ten poziom chyba nie zagra?a zdrowiu dziecka. A jak próby w?trobowe?
Goga66
2007-03-19
18:26:15
Email
Dziewczyny, a dlaczego na ?ó?taczk? lek przeciwpadaczkowy i uspokajaj?cy? Bo w g?ow? zachodz??
Goga66
2007-03-19
18:28:43
Email
Luminalum daje si? te? noworodkom, które maj? drgawki.
ANDZIA76
2007-03-19
19:27:51
Email
Vennus mo?esz spkojnie poda? swojemu male?stwu luminal, ten lek jak zreszt? ka?y inny ma skutki uboczne (nawet witaminy mog? szkodzi?). Znam naprawd? wiele dzieciaczków które na przed?u?aj?c? si? zó?taczk? dostawa?y luminal, powoduje on oprócz swojego podsawowego dzia?ania uspokajaj?cego, szybsze uwalnianie bilirubiny. Naprawd? nie masz sie czego obawia?.
Goga66
2007-03-19
21:53:10
Email
Mnie nikt nie proponowa? ale przypuszczam, ?e Andzia si? orientuje dobrze. Tylko Andziu - je?eli si? znasz - czy dla zdrowia a? tak wa?ne jest uwalnianie szybkie bilirubiny, ?e ryzykuje si? lekami? Bo Zuzi baaardzo d?ugo znika? nadmiar i naprawd? nikt nie proponowa? luminalum
venuss
2007-03-20
12:41:15
Email
Dzi?kuj? Wam, troch? mnie uspokoi?y?cie, chocia? trzymam r?k? na pulsie:) Goga prób w?trobowych nie robi?am, ale zrobie za kilka dni przy okazji kontroli bilibruliny. Od dwóch dób mam nieprzespane noce i niespokojne dni, Ola krzyczy chyba z powodu bóli brzuszka. Przedwczoraj zjad?am kawa?ek ogórka konserwowego, troche czekolady, mo?e od tego??? ale wczoraj uwaza?am na diet? a dzidzia nadal ma wzd?cia. Po?o?na poradzi?a rumianek (podac dziecku ok 50ml dziennie) niewiele pomaga. dalam 4 krople espumisanu, tez bez efektu, co robic? Ola ma teraz 20 dni. Mysla?am ze to od luminalu, ale pediatra mowi ze czopki pr?dzej uspokoj? nic pobudz?... ech ..na kolki to chyba za wcze?nie? Porad?cie co? prosz?.
venuss
2007-03-20
12:41:16
Email
Dzi?kuj? Wam, troch? mnie uspokoi?y?cie, chocia? trzymam r?k? na pulsie:) Goga prób w?trobowych nie robi?am, ale zrobie za kilka dni przy okazji kontroli bilibruliny. Od dwóch dób mam nieprzespane noce i niespokojne dni, Ola krzyczy chyba z powodu bóli brzuszka. Przedwczoraj zjad?am kawa?ek ogórka konserwowego, troche czekolady, mo?e od tego??? ale wczoraj uwaza?am na diet? a dzidzia nadal ma wzd?cia. Po?o?na poradzi?a rumianek (podac dziecku ok 50ml dziennie) niewiele pomaga. dalam 4 krople espumisanu, tez bez efektu, co robic? Ola ma teraz 20 dni. Mysla?am ze to od luminalu, ale pediatra mowi ze czopki pr?dzej uspokoj? nic pobudz?... ech ..na kolki to chyba za wcze?nie? Porad?cie co? prosz?.
pinkie
2007-03-20
12:51:44
Email
Mo?e miec ju? kolki. Najlepiej porad? si? lekarza. Ja polecam infacol lub sab-simplex. Ale to sie daje przed kazdym jedzeniem.
venuss
2007-03-20
13:06:23
Email
pinkie dzi?ki, chyba masz racj?, trzeba b?dzie znów wezwac doktora
pinkie
2007-03-20
13:36:10
Email
Eeeee a po?o?na ?rodowiskowa nie wystarczy? One te? si? na tym znaj?. Moze ci pokaza? jak sobie radzi? z kolkami i moze rozpoznac, czy to w ogóle kolka
pinkie
2007-03-20
13:40:40
Email
Mo?esz spróbowac mojego sposobu na kolki - po prostu k?pa?am malucha. Ciep?a woda rozlu?nia brzuszek ;)
venuss
2007-03-20
13:57:18
Email
pinkie i znowu masz racj?, mam fajna po?ozna srodowiskowa, babka z jajem. Niech rozpozna, bo mo?e ja przewra?liwiona mamusia widz? "inaczej" hihi, Pozdrawiam V.
pinkie
2007-03-20
14:05:44
Email
Fajna po?ozna - to jest super sprawa. Moja tez taka by?a, okaza?a si? bardziej przydatna ni? pani doktor nauk medycznych w klinice dzieci?cej. Rozumiem Twoje przewra?liwienie ;) By?am taka zielona ja Ty teraz. Za rok sama b?dziesz spokojnie udzielac porad.
Goga66
2007-03-20
14:23:31
Email
Zuza ju? od 16-17 dnia mia?a kolki. Spróbuj wyeliminowa? nabia? i zobacz, czy to troch? pomo?e. Zuzi troch? pomaga? bobotic ale wi?kszo?? tych leków daje si? dopiero od 1 miesi?ca. Kup ok?ad na brzuszek - taki ?elowy. Masuj jej te? brzuszek i kiedy j? boli k?ad? brzuszkiem na swoim brzuchu.
Strona 1 - 1, 2, następna
Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum