x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Dowiedz się więcej
  • Wywiad z Dorotą Trojanowską. 
Czy Twoim zdaniem modelka, która ma kobiece i pełne kształty ma szansę na karierę w Polsce? Myślę, że w naszym kraju wciąż lansuje się typ modelki, "wieszaka". Te, które mają predyspozycję i nadają się do tego zawodu są dyskryminowane, jeśli mają pełniejsze kształty. Spójrzmy na światowe wybiegi mody, coraz częściej chodzą po nich modelki, które noszą rozmiar S/M i mają pełniejsze biodra. W Polsce będzie to możliwe chyba dopiero za kilka dobrych lat. 
Byłaś w programie Top Model, słyszałaś czasami niezbyt pochlebne opinie dotyczące Twoich kształtów. Nie wróżono Ci, że zajdziesz prawie do finału - jak Ci się to udało? 
Zaszłam tak daleko, bo cały czas walczyłam. Jurorzy z niecierpliwością czekali, aż się złamię, zacznę odchudzać. Nie zwariowałam na tym punkcie, nie wyrzekłam swoich zasad w imię wymogów programu - to jak widać spowodowało, że widzowie mnie polubili i dzięki nim utrzymałam się w Top Model tak długo.
  • Teraz zostałaś twarzą jesienno-zimowej kolekcji marki Happy Mum. Dlaczego?
Myślę, że głównym powodem było to, że sama jestem mamą. Wiem, z czym wiąże się ciąża i macierzyństwo. Poza tym cenię ludzi, którzy chcą coś przekazać innym. Zaproponowano mi udział w sesji zdjęciowej, dlatego, że nie noszę rozmiaru XS, a dobrze się z tym czuję. Idea marki Happy Mum to bycie kobietą, która stawia na siebie, ceni siebie i chce wyglądać kobieco, ale jednocześnie czuć się w tym dobrze i naturalnie. Cieszę się, że mogę pomóc w zmianie wizerunku mamy, która jest zestresowana, zniechęcona, niezadowolona ze swojego wyglądu! Zgodzę się z tym, że ubrania dla kobiet w ciąży kojarzą się najczęściej z niemodnymi fasonami, nie mającymi nic wspólnego z modą. 
Twoim zdaniem kobieta w ciąży musi rezygnować z seksownego i modnego wyglądu?
Absolutnie nie! Wiadomo, że ciało kobiety w ciągu tych dziewięciu miesięcy się zmienia - przez co kobiety w ciąży często maja zaniżoną samoocenę. Tym bardziej uważam, że powinno się w tym czasie inwestować w siebie, swoje dobre samopoczucie i móc czuć się atrakcyjnie, kobieco, a co najważniejsze naturalnie i wygodnie.
  • Które ubrania z kolekcji Happy Mum podobają Ci się najbardziej?
To trudne pytanie! (śmiech). Podobają mi się prawie wszystkie! Szczególnie podoba mi się sukienka Snowy, bo można ją nosić na co dzień i jest bardzo wygodna. W ogóle mam słabość do sukienek. 
Porozmawiajmy o Twoim synku, ma już 6 lat, więc dobrze wiesz z czym wiąże się bycie mamą na pełen etat. Czy macierzyństwo Cię zmieniło? 
Na pewno. Nauczyło mnie odpowiedzialności, cierpliwości i organizacji. Urodzenie dziecka było najlepszym, co mogło mnie spotkać. Z rozpieszczonej trochę próżne z ciężkim charakterem dziewczyny zmieniłam się w osobę, która myśli w pierwszej kolejności o rodzinie i potrafi bezgranicznie kochać. Zmieniły mi się priorytety.
Co jest najfajniejsze w byciu mamą? 
Nie da się określić jednej rzeczy, chyba to, kiedy widzisz, jak Twoje dziecko dorasta. Widzisz jego pierwsze kroki, słyszysz tupot małych stópek:)Uczysz je mówić, aż w końcu, któregoś dnia słyszysz "Kocham Cię mamo", "jesteś najpiękniejsza". Te wszystkie wspólne zabawy i chwile spędzone razem - tego nie da się porównać z niczym innym. Poczucie spełnienia w roli matki to moja definicja szczęścia.
  • Gdzie widzisz siebie za kilka lat? Udowodnisz krytykom, że modelka może być kobieca i nie musi się kojarzyć wyłącznie z rozmiarem XS?
To ciężkie pytanie. Nie wiem co wydarzy się za jakiś czas, ale w ostatnim czasie dużo osób oferuje mi współpracę i podoba im się moja "inność". Na pewno widzę swoja przyszłość w muzyce. To jedno z moich marzeń. Uważam, że każdy powinien dążyć do osiągania swoich celów, ignorując głosy krytyki, niezależnie od swojej wagi, koloru skóry, czy tego, jakiego jest wyznania.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Poznaj nasze nowości oraz unikalne oferty szybciej niż inni!

outlet instagram facebook wersja dla niedowidzących