szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - pierwsze buciki dla dziecka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2005-08-23
Email
dziewczyny! jakie pierwsze buciki kupiłyscie swoim maluchom?Bartka czy innej formy?jakie są dobre?pytam, bo wszystko wskazuje na to,że Misiut niedługo zacznie samodzielnie chodzić i chcę mu kupić dobre butki.Lekarka polecała buciki firmy Bartek-mówiła,że drogie, ale w pierwsze buty dla dziecka warto zainwestować.A Wy co o tym sądzicie?jakie powinny być buciki-miękkie z usztwnionym zapiętkiem czy całe sztywne?
Julia
2005-08-23
18:07:31
Email
Ja niedawno kupiłam Bartkowi buty w stylu tenisówek, ze sztywnym zapiętkiem i gumowym przodem. Chyba wygodnie mu się chodzi (chodzi na razie trzymany za rączki). Kosztowały 19 zł i są z jakiejś serii zdrowych butów (nie pamiętam dokładnie, a metki już nie mam) Wydaje mi się, że tańsze buty też są dobre (Bartek chyba kosztuja ok 100). Ważne, żeby miały sztywny zapiętek i żeby dziecko miało w nich trochę luzu.
Anna
2005-08-24
13:13:31
Email
Oj, bezduszne te maszyny, tyle się napisałam, a komputer zastrajkował i po wpisie ani śladu. Zaczynam jeszcze raz. Od jakiegoś czasu szukam bucików dla małego, ceny straszne!!! Mluś musi mieć buty z wkładką bo krzywo stawia stópki wiec chyba zdecyduję się na obuwie "Bartek", mimo ceny. Znajomi którzy mają starszą córkę bardzo sobie chwalili te buty i polecali. Natomiast czym się kierować przy wyborze pierwszych butów mogę jedynie przytoczyć to co przeczytałam w magazynie "Dziecko". A więc, dobre buty powinny mieć: 1)szerokie noski 2)elastyczne nieślizgające się podeszwy, 3)sztywne dające pewne oparcie piętom tyły, 4)cholewkę która nie krępuje ruchów w kostce, 5)solidnie przyklejoną wkładkę, 6)nieuwierające zapiecie, powinny być zrobione ze skóry lub innego przewiewnego materiału. Powinien byc też luźny, miedzy dużym palcem, a noskiem buta powinien być centymetr luzu. Jeśli nosek jest twardy można to sprawdzić wkładając palec za piętę dziecka, powinien się mieścić. Tyle teorii jak sprawdza się to w praktyce dopiero się przekonam.
Kamila
2005-08-24
20:47:19
Email
Kupiłam Kini buty BARTKA, sandałki na rzepki, są idealne, sztywne, Kinia lubi w nich śmigać, ale niestety jeszcze tylko za jedną rączkę. Choć wczoraj zrobiła sama 2. kroczki, wszyscy z radości zaczęliśmy klaskać, a Ona biedna nie wiedziała o co chodzi i się rozpłakała... ach ten mój Kindzior...
Anna
2005-08-27
16:05:02
Email
Właśnie dzisiaj byliśmy w sklepie firmowym "Bartka" z zamiarem kupienia małemu porządnych bucików. Trafiliśmy (na nasze szczęście) na miłą i rezolutną ekspedientkę, która poradziła nam wstrzymać się z kupnem solidnych i zarazem drogich bucików do czasu aż mały zacznie samodzielnie chodzić. Prawdopodobnie kiedy to się stanie trzeba będzie mysleć już o obuwiu jesienno-zimowym i w naszym przypadku chyba lepiej właśnie w takie zainwestować. Na razie kupilismy (za namową tejże sprzedawczyni) sznurowane trzewiczki z materiału (tzw.pantofelki) firmy "Daniel" (30zł), mało efektowne, ale dobrze trzymają nóżkę i mają solidna wkładkę. Mam wrażenie że Miłoszkowi jest w nich wygodnie.
Mała
2005-08-28
13:15:07
Email
Natalka ma sandałki Bobbi shoes.Sandałki na rzepy, z usztywnioną piętą.Kosztowały 39 zł.Ale są juz przymałe i teraz kupujemy jej już coś w stylu adidasków.Pierwsze jej butki były skórzane, z usztywnioną piętą i wkładką, taka przeciw płaskostopiu.Ale słysząłm że podobno najzdrowiej jak dziecko chodzi boso.Oczywiście w domu, ewentualnie po ogrodzie.Nie wiem czy to prawda, słyszałyście moze coś takiego??
emka
2005-08-29
13:40:24
Email
Tak, w ogóle chodzenie na bosaka jest bardzo zdrowe dla stóp. Nie tylko dla dzieci ale i dla nas staruchów ;)
Julia
2005-08-30
13:08:32
Email
Ja też słyszałam, że chodzenie na bosaka jest najzdrowsze. Zwłaszcza dla małych dzieci, bo dzięki temu nie mają płaskostopia. Bartek mało czasu spędza w bucikach i już mu się ładnie stópki kształtują, tzn ma już to wgłębienie w stopie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum